Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egy alkoholistának szült...

Egy alkoholistának szült gyereket és most tőlem vár segítséget. Önző vagyok?

Figyelt kérdés

A húgom 10 éve van együtt a sógorommal és 1 éves az unokaöcsém. Tudta nagyon jól tesóm, hogy keményen iszik a srác mégis hozzáment és gyereket szült neki. Az egész család próbált rá hatni mielőtt keső lett volna, de nem hallgatott senkire, sőt eleinte az apuka odáig volt a gyerekért, kiváló szülőnek tűnt úgy 3-4 hónapig és a húgom sokszor a fejemhez vágta mekkorát tévedtem, mikor alkalmatlannak állítottam be a férjét. Egy ideig tényleg jócskán visszavett a piálásból, de nyár vége óta szerintem nem volt egyetlen józan napja sem a sógoromnak, sokat veszekednek és a húgom szeretné elhagyni. Nagyon sajnálom őt, hogy egyedül marad 28 évesen egy kicsi gyerekkel, de amikor megkért, hogy hadd költözzenek hozzám nemet mondtam. Egy kis 1,5 szobás albérletben élek, váltott műszakban dolgozom és őszintén nagyon szeretek egyedül élni. 1 éve van barátom és vele se sietem el pont ezért az összeköltözést, mert így most olyan jó. A húgom kérte, hogy akkor vegyünk ki együtt egy nagyobb lakást, ahova akár majd a barátom is odaköltözhet, de nekem ezzel kapcsolatban is negatív érzésem van. Még régebben sokszor szakítottak, de folyton kibékültek, mert a sógorom mestere az igérgetésnek és most is ez lesz az elhagyásnak a vége, hogy majd ide-oda költözget szegény gyerekkel. Mindig előttem van mikor önelégült fejjel mondta néhány hónapja, hogy a férje megváltozott és máskor nyugodtan tartsam meg magamnak a véleményemet róla, mert őt nem érdekli a szapulás. Most pedig tőlem vár megoldást, de hiába van némi bűntudatom nem akarok rajta segíteni. Az unokaöcsémet a születése óta sajnálom, hogy ilyen apa jutott neki és csak is miatta fordult meg a fejemben, hogy segítenem kellene, de a húgom mindig is ilyen volt, hogy önfejűen ment a maga hülyesége után aztán másoktól várt megoldást a problémákra.

Ha akarnám tudnék neki segíteni, de nem akarok. Emiatt rossz ember és testvér vagyok?


2023. okt. 30. 12:14
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
95%

A segítség nálam abban merülne ki, hogy lakhatást és állást keresnék neki, vigyáznék a kicsire az interjú ideje alatt és ha arra nincs, adnék egyszeri pénzt az albérlet kauciójára (ha van ennyi felesleges tartalékom), hogy ne ez legyen a költözés akadálya. Apátok sem hiába tiltotta ki a lányát a házából, te sem szabadulnál könnyen és jönnének az elvárások, amik végül felemésztenék az időd és lakótered. A kicsire vigyázni kell, hely kell neki, minek mennél hétvégén bulizni, ne zajongj, mikor alszik, a pasid ne járkáljon alsógatyában a lakásodban, stb. Gyakorlatilag szinte biztosan aktív szülője kéne legyél a kisfiúnak. Ezt nem tudod vállalni.

A bérleti szerződésed pedig eleve nem arról szól hogy bármikor oda mehet a pereputty lakni.

2023. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
2023. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a segítség abban merülne ki, hogy segítenék neki elintézni a bölcsit, meg, hogy legyen munkája, segítenék keresni albit is, ha úgy állnék anyagilag talán még a kaucióban is segítenék. Írom ezt úgy, hogy 2 gyerekem van.

Soha nem támaszkodnék egyik testvéremre se.

Én szültem, nekem kell megoldanom mindent.

2023. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

Tesód az önző, mert a saját hibájának az árát mással fizettetné meg.

Jókat írtak előttem, azzal lehet segíteni, amivel önállóbbá válik. Nem azzal, hogy magadra húzod az ő problémáját is.

2023. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
75%
A húgod vegyen fel hitelt vagy személyi kölcsönt egy banktól.
2023. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
Ne halat adj neki, tanítsd meg halászni!
2023. okt. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
17%

A húgod helyében "leadnám" a gyereket intézetbe vagy nevelőszülőkhöz (nem tudom ez hogy megy) kihúznék Ausztriába vagy Németországba melózni gyárba vagy raktárba, spórolnék, túlóráznék, amennyit csak lehet vagy vállalnék pluszmunkának takarítást.

Aztán pár év múltán, ha már rendeződött az anyagi helyzetem, magamhoz venném. Addig is látogatnám.

2023. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel befogadod és semmit nem ad bele közösben, akkor nem tudod kitenni lakásból a törtvény miatt. Kénytelen lennél eltartani testvéredet meg gyerekét.
2023. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt végigjártam. Futkosott a hideg a hátamon ahogy olvastam.

Unokatestvérem fogadtam be 2 szobás saját lakásba másfél éves gyerekkel. Eredetileg 1-2 hónapra még elintézi a munkát, bölcsit, elkezd fizetést kapni GYED mellé, amiből telik albira... majdnem 3 év lett belőle. Saját szabadnapjaimon a gyerekre vigyáztam. Ha randizni ment, a gyerekre vigyáztam. Ha fáradt volt munka után, én foglalkoztam vele. Gyakorlatilag én lettem a másik szülő az apa helyett.

Közben a párommal, mostanra férjemmel együtt vettünk házat, így eladtam a lakást, ezért kellett sok-sok haladék után kiköltözniük. Azóta nem beszél velem és nekem is nehéz volt az elválás, mert megszerettem a kicsit.

2023. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy aki ennyire magas lórol beszél amikor azt hiszi igaza van, az nem változik meg soha. Na most az ilyen ember ( ne legyen igazam) mindíg hálatlan lesz ( ezt nem úgy kell erteni hogy allandoan magasztalja aki segít rajta, hanem mont ahogy a 49es is írta még nem is beszél vele). Ha jól megy le se fog szrni ha nem megy jól követeli (!)hogy segitsenek rajta. Es ha veletlen valaki megunja a kihasznalast, az lesz a vilag szemete a szemében. A gyerekre hivatkozva kihasznál amig tud, és valljuk be egy pici gyereket modnenki megsajnal. Meg szegeny o sziv a legjobban a 2 h.lye szuloje miatt.

En megertem ha nem akar segiteni a kerdezo. Egyreszt a fenntebb emlittett viselkedes miatt, na meg 1,5 szobas lakasba eleve keves a hely. És szabadnapjain gondolom pihenni szeretne, na meg munka utan, ejszakankent. 1eves gyerek mellett nem fog ez tuti. Anyuka hozzaallasa miatt atrol is felnek hogy allandoan rasozna a kerdezore. Szoval ertheto szerintem. Bar a gyereket en is sajnalnam. A legjobban ugy jarna az a szerencsetlen ha a nagyszuloknel lehetne, a szulok meg csinaljanak amit akarnak. Ezek ugyis allandoan se veled se nelkuled viszonyba lesznek. Hol visszamegy a csaj a csodapasihoz hol elkoltozik..

2023. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!