Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem egyre jobban...

A testvérem egyre jobban lezüllik!?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Én 15 éves vagyok és a tesóm 17.Mióta 9. be más iskolába,más társaságba került azt vettem észre hogy fokozatosan egyre lejjebb csúszik.Eleinte nem volt nagy változás,suli után hazajön beül a gép elé és este lefekszik.Mostanában mindennaposan járkál el valami haverokkal.Gyakran egész éjjel nincs itthon,reggel jön haza onnan suli és utána itthon fekszik le aludni.Alszik este 7 ig vagy míg valaki felzargatja és utána megint megy el.Mostanában egyre gyakoribb hogy suli után is ittas állapotban jön haza,hétvégéken meg teljesen szétcsapja magát.Folyamatosan kavar mindenféle csajjal,de viszont még nem volt 3 napnál hosszabb kapcsolata.A múlt héten történt hogy én nem mentem suliba betegség miatt amiről ő nem tudott(persze honnan is tudhatná...) és délelőtt 11 fele mikor suliba kellet volna lennie hazaállít egy csajjal,mondanom sem kell nála csak én lepődtem meg jobban...Napi rendszerességgel váltja a csajokat,általában az 1-2. lefekvés után.Mostanában annyira eltávolodtunk hogy hetente kb 2 mondatot dumálunk.Meddig mehet még ez?Mi történt vele?Mit tehetnék én hogy észhez térjen??

2013. jún. 15. 23:29
 1/10 anonim ***** válasza:
A kedves szüleitek nem laknak otthon, hogy ezt nem veszik észre? És ha igen, akkor miért nem nevelik meg a gyereket? Bár, már úgy sejtem, hogy régen elcsesztek valamit.
2013. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyerek 17 éves és a kedves szüleim nem tudnak már mit csinálni.
2013. jún. 15. 23:46
 3/10 anonim válasza:
54%
Beteg szülők, beteg életvitel!
2013. jún. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló. 17 éves korban már nem lehet nevelni a gyereket, sőt 13 éves korban sem már nagyon. Ezt eddig kellett volna. még 13 év előtt, még a kamaszkor leg elején.


Nos a kérdezőnek csak annyit hogy ez így nem jó. Oké hogy már kamasz meg lassan 18 és bulis korszak, de ez csak hétvégén elfogadott akkor is legkésőbb 11- éjfélkörül haza. Az éjszakai kimaradás is csak akkor elfogadott ha előtte megbeszéli a szülőkkel a gyerek a dolgot és biztosítja őket hogy jó helyen lesz és nem az utcán vagy egy drogosokkal teli putriban.

Az hogy lóg már a suliból és váltogatja a nőit az már elég furcsa. A tanulással nem tudom hogy áll de biztos hogy nem valami jól ha ezt csinálja, és nem jár be órákra. Majd 20-22 évesen amikor már kezdenie kell magával valamit az életbe majd rájön hogy ezt rég elszúrta és majd akkor fog küzdeni a tanulással hogy jobb munkahelye legyen.

Nővéremmel is ugyanez volt. 18 évesen otthagyta a sulit pedig fél évet kellett volna kibírnia érettségiig, elment inkább dolgozni de hamar kirúgták mert jött a válság meg minden. És most 23 évesen benőtt a feje lágya és jár esti iskolába plusz szakmát tanul hogy ne minimálbérből kelljen megélnie hanem normálisabb munkája legyen ahol nem kell megszakadni és normális fizetése.

Késő bánat ez már a részéről, amióta elköltözött a párjához akkor jött rá hogy nem csak bulizni kell hanem dolgozni is. És az eddig elvert éveit most akarja behozni amikor már dolgoznia kéne és lassan már családos anyukának lennie.

Szépen elcseszte az életét.

Majd ráfog jönni, idő után, nagyon már nem tudtok mit tenni sajnos :(

2013. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen, olvastam, hogy 17 éves a gyerek. De még gyerek. De ahogy írtam is, ezt már elcseszték vastagon. Tenni meg te sem fogsz tudni semmit, ha a kedves szüléknek nem sikerül. Bár gondolom, azért olyan nagyon vehemensen nem is tesznek ellene.
2013. jún. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nincs ez elcseszve, majd megy biztonsági őrnek mint a hozzá hasonló "élj a mának" emberke! :) xD
2013. jún. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mikor kérdik hogy mégis miből akar megélni mindig ez a válasza: "Te csak ne félj emiatt,ha majd kell lesz biznisz..."
2013. jún. 15. 23:55
 8/10 anonim válasza:
Az őrködés manapság elég jó biznisz xD
2013. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Örülök hogy ennyire komolyan veszitek.
2013. jún. 16. 00:11
 10/10 anonim válasza:
Őrködés xD
2013. jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!