Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem elidegenedett...

A testvérem elidegenedett tőlünk, noha nem tettünk semmit, újabban nem hiányzunk neki, nélkülünk tervezi a dolgait, és alig látjuk, ez sohasem volt így, mit tehetnok?

Figyelt kérdés

Olyanok írjanak, akik értik, mit jelent a család fogalma - olyan válaszokra, hogy "az ő élete, ez a normális, nem tehettek semmit mert felnőtt és ő dönt" - nem vagyok kíváncsi.

Az ilyen válaszok olyan családnak nevezett képződményekre jellemzőek, akik nagyjából leszxxják egymást, ez nem érdekel, mi nem vagyunk ilyenek.


Nem volt ez divat sose, hogy valaki közülünk hirtelen titkolja az aktuális párját, ne mutassa be, alig járjon haza, illetőleg az addig olyan családias magatartását felváltsa egy másik.

A testvérem most így viselkedik.

Nekem nagyon hiányzik, és igazán rosszul esik, hogy ő egyszerűen nem kíváncsi rám.


Egy volt a baráti körünk, rendszeresen együtt jártunk nyaralni, bulizni, pasiügyeket is állandóan naprakészen megvitattuk, egyébekben mindig gondolt ránk, a családra is, számolt velünk.


Most a nyáron volt két hónap szünetje, ebből mindössze másfél napot töltött velünk, de a második napon már minden baja volt, hogy mehessen végre bárhová.


Míg régebbn naponta beszéltünk, és vártuk, hogy beszélhessünk, mostanában legtöbbször én hívom, sokszor lekezelően beszél, hogy "na mi van, unatkozol, hogy hívtál" vagy egyszerűen nem vesz komolyan.

Egy példa: neki volt az eddigi életében több mint 30 férfi, nekem mindössze 4db, ez régebben nem volt probléma, tudta, hogy én a komoly, hosszú kapcsolatokat kedvelem, de mostanában egyre többször vágja oda, hogy mit tudhatok én bármiről, amikor alig van szexuális tapasztalatom.

Mintha az embernek attól függne az élettapasztalata, hogy hányan dugták a huszonévei második feléig (mindketten ebben a korban vagyunk, de nem akarok pontos kort írni, nehogy esetleg olvassa és ráismerjen).


A másik, hogy új barátai lettek, akik eléggé eltérnek természetben és minőségben a régiektől, és ilyeneket mond, hogy "nekem a barátaim a kisbabáim" - én úgy látom, ezt kihasználják azok.

Nem valami értelmes emberek, a pián és a dugáson túl nem sok minden érdekli őket.


A jelenlegi férfit hónapokig dugdosta előlünk, nekem egyenesen megtiltotta, hogy találkozzak vele, mondván, hogy "nem ismerheted meg, mert a régieknél is mindig rossz véleménnyel voltál" - hozzáteszem, tiszteletlenül bántak vele a régi pasijai, és a benyomásaimat mindig elmondtam, elmondtam neki, hogy "figyelj oda, ez a fickó nem az akinek mutatja magát" - higgyétek el, hogy az óvás vezérelt - mindannyiszor igazam lett, egy ilyen rosszalló véleményem megmentette őt egy bűnözőtől is!

De szerinte én az éleslátásommal csak kárt okozok, mert mit látok bele rosszat - noha minden alkalommal beigazlódott a gyanúm - neki viszont ez idegesítő.


A bátyánk, a szüleink, a nagyszüleink is rosszul érzik magukat emiatt, mindenki többször próbált már vele beszélni, de nem érti, hogy nem lehet a családját csak úgy betenni a "régi lomok" közé.

És ez így nem épp valami kellemes, hogy minden ok nélkül lepattint bennünket, mindig másra hivatkozva.

Ti hogy látjátok a szituációt?



2014. aug. 26. 02:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem derül ki, hogy mennyi idös, de a legjobb, ha tényleg hagyjátok, hogy élje az életét.
2014. aug. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

A család nem azt jelenti, hogy minden lélegzetvéteröl e kell számolni a többieknek - ha nálatok ez elvárás, akkor érthetö a növéred reakciója.

Abban igaza van, hogy mindenkinek szüksége van magánéletre, amit nem akar a többeik elött kiteregetni.


Az meg, hogy te "óvod", elég baj, ez az, amivel elriasztod magadtól. Az ö élete, azzal van, aki neki megfelel, ha csalódik,az az az ö magánügye, ebbe sem neked, sem a családod többi tagjának nincs beleszólása.

Ugy latom, te is, meg a többi csala´dtag is rátelepedtek egymás életére, és ezzel az érzékenyebb embert megfojtjátok.

A növérednek igaza van, ha távolságot tart, különben soha nem lesz önálló élete.

2014. aug. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

"A testvérem elidegenedett tőlünk, noha nem tettünk semmit"


Dehogynem, rátelepedtek az egész életére!!!


Az nem normális, hogy egy felmnött embernek naponta kell a többi családtaggal beszélnie, a baráti körének egyeznie kell a testvér baráti körével, közösen kelljen nyaralni, bulizni, a "pasiügyeit" ki kelljen tárgyalni a testvérével, beleszólnak a párkapcsolataiba!


Ez nem csaad meg családias viselkedés, hanem totális kontroll.

2014. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, mássz le az elefántcsonttornyodból, és csodálkozz rá a világra. Amíg ennyire nem vagy képes elfogadni, hogy mások igenis másképpen élnek, mint ti, addig soha nem fogod megérteni erre a kérdésre a választ. Nem mindenütt hajszálpontosan ugyanaz az általad "családnak nevezett képződmény" működése, és hiába vagy ilyen gúnyos és lenéző más családokkal, azok sem rosszabbak semmivel a tiednél, csak mások.

A nagy harci helyzet meg az, hogy a tesódnak valószínűleg tele lett a hócipője a ti családi képződményetekkel, az állandó ellenőrizgetésekkel, a kötelező beszámolókkal, a folytonos véleményezéssel, a kötelezően közös baráti körrel és kizárólag együtt nyaralásokkal. Igen, a testvéred a SAJÁT ÉLETÉT akarja élni, és nem a ti családi képződményetek egyik, önállóan működésképtelen eleme akar lenni. A leírásodból úgy tűnik, muszáj volt neki ilyen drasztikusan eltávolodni tőletek, mert a szép szóval nem értettétek meg, hogy hagyjátok már levegőhöz jutni.

Igaza van, remélem, nem fog sikerülni, hogy visszaszippantsátok a "családnak nevezett képződményetek" bezártságába.

2014. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
84%
Elhiszem, hogy szereted, és a jó szándék vezérel, de a nővéred felnőtt nő, abban a korban van, amikor saját családot, környezetet alakítanak ki az emberek. Ilyen fokú ellenőrzéstől én már rég bediliztem volna, rohadtul nem egészséges. Van egy nővérem, akit nagyon szeretek, meghallgatjuk egymást, kikérjük a másik véleményét, támogatom amiben tudom és amiben kell, ahogy ő is engem, ha arról van szó, de ha a másiknak térre van szüksége, tiszteletben tartjuk.
2014. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Az ő élete, az ő döntése, felnőtt ember, azt csinál, amit akar.


Érte, ugye?


Pontosan tudom, hogy ELVILEG mit jelent a család fogalma, de azt is látom - főleg az előzetes kontrollodból: ("olyan válaszokra, hogy "az ő élete, ez a normális, nem tehettek semmit mert felnőtt és ő dönt" - nem vagyok kíváncsi") -, hogy ti a család fogalmát nagyon erősen torzítva használjátok. Nagyon erősen ragaszt a családod, mindenbe beleszól, mindenről tudni akar.


Nyílvánvaló, hogy oka van annak, hogy a testvéred titkolózik, és a hibát mindig először magunkban keressük, nem benne! Mit tettetek, amiért ilyenné vált?


Ha felnő a kisfecske, és kirepül, mert kinőttek a szárnyai, akkor elhagyja a régi fészket és újat rak magának, párt keres és éli az életét. Egy NORMÁLISAN működő embercsalád is pontosan így funkcionál.


"higgyétek el, hogy az óvás vezérelt"


Nem, nem hiszem el. Nem kell óvni egy felnőtt embert, kivéve, ha megrokkant, beteg, magatehetteln és állandó segítségre szorul. Nálatok nem ez a helyzet. Azt tesz, amit akar, és a hibáiból, a döntéseiből ő maga tanul.

Te azoban óvás címén valójában kontrollt gyakrolsz felette, vagy hogy ne finomkodjak: kéretlenül beleszólsz az életébe.


"- mindannyiszor igazam lett, egy ilyen rosszalló véleményem megmentette őt egy bűnözőtől is!"


És? Most várod a hálát?


"De szerinte én az éleslátásommal csak kárt okozok, mert mit látok bele rosszat - noha minden alkalommal beigazlódott a gyanúm - neki viszont ez idegesítő."


Te egyáltalán nem éleslátó vagy, hanem egy kotnyeles, birtokló, mindenütt rosszat váró és rosszat látó ember, aki "család" címén ki akarja terjeszteni a hatalmát mindenkire. A testvéredre is.


Ha valóban éleslátással bírnál, akkor tudnád azt, amit már nagyanyáink is tudtak: szerelemben, pénzben nincs pardon. Minél erősebben tiltanak valakit a párjától, annél erősebben fog ragaszkodni hozzá. Minél rosszabb a pasi híre, annál vonzóbb egy lánynak. Magyarul: a nagy éleslátásoddal éppenhogy ahhoz fogod kergetni, akihez nem kéne.


Azt javaslom, hogy szimplán HAGYD békén a testvéredet, hogy hadd élje a saját életét maga és te törődj a sajátoddal. Én úgy látom, lenne mivel...

2014. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Milyen sok önzetlen egoista, ti meg az igazságotok, meg a szövegértelmezési képtelenségetek "Egyél tehéntrágyát, a tehéntrágya finom, egymillió légy nem tévedhet." - ennyi a válasz erre a sok ostoba félművelt és önző ostobaságra, amit itt összehordtatok.

Nem, senki nem mászott rá, de érdekes módon csak azt látjátok, hogy "önálló" hát senki nem akarja az önállóságát veszélyeztetni.

Ha majd a ti gyereketek megy a rossz életformába, vagy elszedik a pénzét, lehet vállat rántani, hogy az ő élete, na igen, ezért tart itt az ország, a család nem azt jelenti, amit itt megpróbáltatok megfogalmazni, nézzetek utána. Ti vagytok az önzők, és nem látjátok, hogy nem ez az egoista létforma a célravezető, de hiába is magyarázzák, a lényeg, hogy az egyén a releváns.

2014. aug. 26. 18:54
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát, eddig csak meglehetősen furcsának tartottalak téged a családoddal együtt, de a kommented alapján azt mondom, nem ártana egy jó pszichológus. Kezeltesd magad, talán tudnak rajtad segíteni, és még nem késő élvezni az életet.
2014. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na megjött a troll.
2014. aug. 26. 19:08
 10/17 A kérdező kommentje:
Na és persze kíváncsi lennék azokra a hátterekre, amikből ti származtok.
2014. aug. 26. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!