Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért fontos a testvér?

Miért fontos a testvér?

Figyelt kérdés

Több gyerekvállalásos kérdésnél olvastam olyan érvelést a testvér szükségességére, hogy "mert majd csak egymásra számíthatnak". Én gondolom csak úgy, hogy ez olyan szempontból rettentő rossz indok, hogy burkoltan azt a világképet adja át a gyerekeknek, miszerint senkibe ne bízzatok, ne alakítsatok ki kapcsolati hálót - hiszen a családban lehet bízni, mástól el kell szigetelődni.


Szerintem a vállalt gyerekszámot kizárólag az alapján lenne üdvös meghatározni, hogy a szülők X számú gyereket szeretnének és tudnak vállalni.


2014. okt. 23. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem senki se határozza meg másoknak, hogy hány gyereket vállaljanak, semmilyen alapon.


Nekem van testvérem, és én örülök, hogy ő van. Nem is tudnám elképzelni nélküle a mindennapjaim, és a szüleim halála után rá tudok számítani, ő pedig rám. Tehát ilyen szempontból igaz, hogy egy szoros testvéri kapcsolat esetén a szülők halála után csak ők maradnak egymásnak.

2014. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is hülyeség ez az érv, inkább az áll mögötte, hogy a szülők még szeretnének babázni, megint átélni azokat a dolgokat vagy pedig még egy másik nemű gyereket is szeretnének.
2014. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem senkit nem szabad rá- vagy lebeszélni arról, hány gyereket szeretne vállalni. Véleményt lehet mondani. A testvért én is fontosnak tartom, mert nekem is van, és ha majd gyerekem lesz, szeretném, hogy ő is megtapasztalja, milyen is az. Még nem találkoztam olyan egykével, aki ne szeretett volna testvért.
2014. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

én két nővérrel nőttem fel...az egyikkel szóba sem állok, nagyon csúnya balhék voltak vele...a másikkal szuper jó a kapcsolat...

két fiam lett...11volt a nagy amikor megszületett a kicsi...nagyon jól megvolt egykeként, de nagyon jó látni azt a hatalmas szeretet amit a kistesó iránt érez...harmadikat nem vállalnék

2014. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

egyke vagyok és szerintem fontos egy testvér, de nem amiatt, ami a kérdésben szerepel

azok az ismerőseim, akiknek van testvérük, szinte mind, kivétel nélkül jól kijön a kisebbekkel, tud bánni egy gyerekkel, egy babával

10 éves korom környékén anyukám összejött a jelenlegi férjével így bekerültünk egy új családba, ahol mindenki fiatalabb nálam, nagyon sokáig nem tudtam velük mit kezdeni, főképp mikor lett egy baba is, mikor a kezembe adták csak fogtam és néztük egymást (félre ne értsetek, szeretem a babákat és nagyon cukik)

szerintem, ha lett volna kistestvérem, akkor egész biztos másképp tudtam volna lereagálni az adott helyzetet

2014. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ez még kimaradt az előző válaszomból:

szóval szerintem azért fontos, mert így könnyebben tud a gyerek hozzászokni az új helyzetekhez, új társasághoz

2014. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4%

Megtanulja az önzetlenséget, türelmet, van kire számítson amikor már a szülők nem lesznek, legyen egy támasza amíg él. Ismerje és tudja mi jelent testvérnek lenni, kishúgnak öcsinek, nem egyke önző egyetlen és egyedül a szüleinek a legfontosabb emberré váljon. Mellesleg a gyereked kereszt szülője lehet, meg amúgy is egy gyerek nem gyerek.

Aki már egyet tud vállalni ott a másiknak is jut hely.

2014. okt. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

"Mellesleg a gyereked kereszt szülője lehet, meg amúgy is egy gyerek nem gyerek.

Aki már egyet tud vállalni ott a másiknak is jut hely."


Te mekkora kretén, élettelen, szerencsétlen "nő" lehetsz. Valószínűleg falun élsz és szeretnél találni valakit, aki eltart, netán már találtál is, mert természetesen nincs karriered, életed és sorra szülnéd a gyerekeket ész nélkül. Az ilyen élősködik az államon a purdéjával, undorító.

2014. okt. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Érdekes érv és nem értek vele egyet. Van testvérem, de vannak barátaim is. Van nem egy, nem kettő dolog amiről a testvéremnek fogalma sincs és eszem ágába nem jutna a segítségét kérni abban a témában.


Abban is egyetértek, hogy nem szabad ilyen döntést a már meglévő gyerekre alapozni, hogy lesz kivel játszani, hogy lesz akire támaszkodhat, vagy amit az előző említett lesz majd keresztszülő jelölt. (Ez az érv külön tetszik, mert egy esküvőn kiskorú testvérem felhozta, hogy majd a mi esküvőink hogyan lesznek lebonyolítva és, hogy később ő is keresztszülő lesz. A probléma ottvan, hogy nem vagyok vallásos, így se templomi esküvő, se keresztszülő nincs a tervben.)


Nem lehet megjósolni semmit, nem lehet megmondani előre, hogy a két gyerek kifog-e jönni egymással, ahogy azt sem, hogy később milyen elveket fognak magukénak tudni, ebből kifolyólag pedig azt sem lehet megmondani, hogy milyen lesz a gyerekkori, majd a későbbi kapcsolatuk.


Szóval teljesen egyetértek a kérdezővel, egy szülő annyi gyereket vállaljon amennyit szeretne és fel is tud tisztességesen nevelni.

2014. okt. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hülyeség, ha annyi forintom lenne ahány testvér-viszályt láttam már akkor milliomos lennék.


Amúgy mint általában mindennek, vannak jó és rossz oldalai is.

2014. okt. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!