Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ellenkező nemű testvéreknél...

Ellenkező nemű testvéreknél verekedés mennyire normális?

Figyelt kérdés

2015. jan. 31. 19:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott ahol kicsi a korkülönbség (1-3 év) szinte törvényszerű, hogy a testvérek hatalmi harcába verekedés is lesz. Ez nem függ a nemektől. Idővel kinövik.
2015. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Amennyire azonos nemű testvéreknél.
2015. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bármilyen nemű testvéreknél előfordul. Mi öcsémmel rengeteget gyepáltuk egymást kb. 10-12 éves korunkig (utána már inkább csak poénból birkóztunk, bár azt néha még felnőtt fejjel is csináljuk, meg egymás orra alá dugjuk a lábunkat, meg ilyen baromságokat még most is művelünk időnként :D ), szóval szerintem ebben semmi különleges nincs. Nyilván nem jó, ha a testvérek verekszenek, de eléggé hétköznapi eset, hogy időnként egymásnak ugranak, akkor is, ha ellentétes neműek.
2015. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi 13-14 éves koromig rendszeresen csépeltük egymást a bátyámmal. Sőt... Van két unokatesónk, akikkel együtt töltöttük a nyarakat a nagyimnál. 2-2 év van köztünk, vagy is bátyám az első, két évvel később én, két évvel később egyik unokatesóm, 2 évvel később másik unokatesóm született, nincsenek túl nagy korkülönbségek. Volt, hogy össznépi verekedést tartottunk valami idiótaság miatt, mint pl. hogy egy ágyban alszunk és átnyúlt valamelyik a képzeletbeli határvonalon, ezért először megcsípem, ő visszacsíp, meghúzom a haját, ő már erősebben húzza és a végén verekedés, amíg sírás nem lesz belőle. :D Nem egyszer volt ilyen, még is teljes értékű, normális felnőttek lettünk, mindannyian diplomások és imádjuk egymást! :) Mostmár csak poénból incselkedünk egymással olykor a régi szép idők emlékére. :)
2015. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2év van köztem és a bátyám között. Amikor kicsik voltunk és ugyanolyan ceruzát kaptunk nekünk akkor is a másiké kellett aztán jött a verekedés. De néha még most is megütjük egymást ha mondjuk tv-t nézzünk és valamelyikünk elkapcsol, bár azóta már nem üt olyan erőset.
2015. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Teljesen normális. És hidd el, az esetek 90%-ában tudják meddig mehetnek el. Az anyukámat mindig verte a víz, mikor verekedtünk a tesómmal. Ez akkor lett érdekesebb, mikor férjhez mentem. Na őt aztán tényleg zavarta! Aztán terhes lettem, majd anyuka. Azóta mindez elmúlt! :)
2015. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ha a testvérek verekednek,a szülőnek közbe kell szólni.Más a torzsalkodás és más a verekedés.A verekedés mindig valami érdeksérelem,vagy rosszindulat miatt keletkezik,ami a vesztes sérelmével végződik.Minden szülő kötelessége szeretetre nevelni gyermekeit,tehát ilyenkor szeretettel szét kell választani a gyerekeket,mert félő,hogy felnőtt korukra gyűlöletté fejlődik.
2015. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem minden normális szülő igyekszik már a veszekedésnél elfojtani a dolgot, ha ott van. Nem mindig sikerül, a verekedést sem. Az én szüleimet pl. sosem érdekelte ki kezdte, mindketten büntit kaptunk, így utólag felnőtt fejjel viszont szeretettel emlékszem vissza arra miken voltunk képesek összeverekedni és arra is, hogy ezért milyen büntiket kaptunk és azt hogy viseltük. A mosolyszünet kb. aznapra tartott és el is lett felejtve, amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan ment.

Ha ebből lelki sérülések lesznek, ott nagyon komoly dolognak kell történnie.

2015. febr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Jana2000 válasza:
Szerintem ez egy normális dolog. A tesóimmal mi is solat verekedtünk. Két nálam kisebb fiú folyton ette az idegeimet. Szétszedték a babáimat és megrágták és semmi játékomnak nem hagytak békét ezért annyit ütöttem őket szerintem még most is félnek hozzányúlni valamimhez. Ők még most is birkóznak ebből én általában kimaradok de ha elfajulnak a dolgok közbelépek.
2015. febr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!