Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért teszi ezt velem a...

Miért teszi ezt velem a húgom? Miért engem állít be folyamatosan rossznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsokra lenne szükségem, már teljesen kivagyok.

A húgommal soha nem volt igazán jó kapcsolatom, anyu is mindig őt szerette jobban.

Egy éve 2 hónap elteltével szültünk, mind a ketten kislányt.

Persze anyunak csak ők léteznek, ezt nem mutatja igazán inkább csak érzem.

Apu van inkább velünk.

Sajnos a problémák nálunk is az anyagi különbségek miatt kezdődtek el.

Húgom mondhatni a semmire szült, alig pár dolgot vettek meg ők, a többit a szüleink sajtolták ki a fizetésükből.

Már ott elkezdődtek a gondok, hogy mi mennyire nem vagyunk tisztelettel rájuk, hogy a drágább dolgokat vesszük meg mikor nekik a negyed annyi árúra sincs pénzük.

Ebből ekkor lett egy nagy vita, ahol elmondtam, hogy én nem tehetek arról, hogy ők ezeket nem tehetik meg.És engem ne akarjanak erre kényszeríteni és ne én legyen beállítva emiatt rossznak mert én jobb minőségű holmikat veszek meg.

Mindig a húgom uszította ezeket a veszekedéseket.

Most egy ideig csend volt, de így karácsony előtt megint előjött a dolog.

Kislányunknak karácsonyra egy tanuló kutyus nevezetű játékot vettünk. Ezt húgom megtudta, és az lett az egészből megint, hogy mi milyen szemetek vagyunk mert az ő kislányuk is ez szerette volna karácsonyra de ők nem tudják neki megvenni és megint ő lesz emiatt semmibe véve.

Mondtam, hogy akkor megveszem neki én... Tőlem nekik nem kell semmi.


De sokszor ment vita ruhákon, babajátékokon, hogy ők ezt nem tehetik meg én meg igen és ez milyen gusztustalan viselkedés...hogy én a családi összejövetelekre ezekben a drága ruhákban viszem a lányunkat, ő meg szégyenkezik mert neki erre nem telik.

Volt, hogy összeszedtem a kinőtt ruhákat és vettem nekik újakat, de azokat visszaküldte: neki nem kell alamizsna címen.


Tényleg én vagyok a rossz? Nekem kéne meghúznom magam és rosszul érezni?



2015. nov. 30. 12:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A húgod irigy, ez van.

Ha a szüleid és a többiek ezt belátják akkor jó.

Ha nem, akkor is, mert nem kellene ezzel foglalkoznod.

Esteleg említetted már neki, hogy a semmire nem kellett volna szülni?

2015. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
semmit nyersen közlöd, hogy ha nem kell alamizsna akkor ne rinyáljon és amúgy is addig nem lehet azt észrevenni, hogy mennyire nincs pénze a gyerekre amíg nem beszél róla.és közöld vele durván, hogy nem én szültem a semmire a gyereket, ha ehhez volt esze akkor nyelje le, hogy te voltál az okosabb. persze lesz nagy hiszti meg minden, de max soha többet nem akar majd veled beszélni és ezzel is nyersz, hisz akkor vége a feszengő találkozóknak
2015. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
ja és ahányszor beszól, nem kell azt mondani majd én megveszem neked, hanem csak szimplán kihangsúlyozod, hogy 1.)mennyire hülye volt hogy a semmire szült 2.)nehogy már a te lányodtól sajnálja a jót, mert ez a legalja, főleg mert ő is anya és igazán örülhetne egy másik gyerek örömének, ja és nem kell alamizsna? akkor szóld le, hogy szép kis anya, amiért merő büszkeségből nem fogadja el azt ami jó lenne a gyerekének, ergó a saját gyerekétől vonja meg a jót
2015. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
plusz kikérheted, hogy mutassa be mire-mennyit költenek egy hónapban és valószínüleg nagy bociszemekkel nézve kiderülne, hogy simán megvehetné a gyerek játékát, ha a saját igényeiből lejjebb adna
2015. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi hogy belekotyogok, mert messze áll tőlem a gyerek téma.


De komolyan nem futja egy 7000 ft-os játékra? Akkor minek szült, ha ennyit nem tud megvenni?

2015. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá anyádnál meg húgodnál is:

Beleszóltam egyszer is a ti pénzügyeitekbe?

Nem?!

Akkor ti minek szóltok bele?! Mindannyian felnőtt emberek vagyunk, mindenki törődjön a saját pénztárcájával....

2015. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
ja és nálunk anyám otthon melózott(borítékokat készített, aztán varrt)és szinte semmit nem költött magára, mert olyan kevés volt a pénzünk karácsonykor ezért megkaptam a hőn áhított Barbie lakókocsit, mivel anyukám pont az ünnepekre mindig félre rakott és előre gondolkozott, pedig tényleg alig jött össze valami,de náluk mindig a gyerek volt az első.
2015. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
100%
Én az ilyen idegesítő családtagjaimmal nem is beszélnék többet.
2015. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudják megvenni.

Most télre vissza is költöztek a szüleinkhez, mert nem tudták a fűtést fizetni.

2015. nov. 30. 13:40
 10/32 A kérdező kommentje:

Én is kerülöm amennyire tudom, de ha valamilyen ünnep van akkor nem tudom elkerülni a találkozást.

Illetve sokszor van, hogy mikor a szüleimhez átmegyünk ő is beállít.

2015. nov. 30. 13:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!