Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért teszi ezt velem a...

Miért teszi ezt velem a húgom? Miért engem állít be folyamatosan rossznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsokra lenne szükségem, már teljesen kivagyok.

A húgommal soha nem volt igazán jó kapcsolatom, anyu is mindig őt szerette jobban.

Egy éve 2 hónap elteltével szültünk, mind a ketten kislányt.

Persze anyunak csak ők léteznek, ezt nem mutatja igazán inkább csak érzem.

Apu van inkább velünk.

Sajnos a problémák nálunk is az anyagi különbségek miatt kezdődtek el.

Húgom mondhatni a semmire szült, alig pár dolgot vettek meg ők, a többit a szüleink sajtolták ki a fizetésükből.

Már ott elkezdődtek a gondok, hogy mi mennyire nem vagyunk tisztelettel rájuk, hogy a drágább dolgokat vesszük meg mikor nekik a negyed annyi árúra sincs pénzük.

Ebből ekkor lett egy nagy vita, ahol elmondtam, hogy én nem tehetek arról, hogy ők ezeket nem tehetik meg.És engem ne akarjanak erre kényszeríteni és ne én legyen beállítva emiatt rossznak mert én jobb minőségű holmikat veszek meg.

Mindig a húgom uszította ezeket a veszekedéseket.

Most egy ideig csend volt, de így karácsony előtt megint előjött a dolog.

Kislányunknak karácsonyra egy tanuló kutyus nevezetű játékot vettünk. Ezt húgom megtudta, és az lett az egészből megint, hogy mi milyen szemetek vagyunk mert az ő kislányuk is ez szerette volna karácsonyra de ők nem tudják neki megvenni és megint ő lesz emiatt semmibe véve.

Mondtam, hogy akkor megveszem neki én... Tőlem nekik nem kell semmi.


De sokszor ment vita ruhákon, babajátékokon, hogy ők ezt nem tehetik meg én meg igen és ez milyen gusztustalan viselkedés...hogy én a családi összejövetelekre ezekben a drága ruhákban viszem a lányunkat, ő meg szégyenkezik mert neki erre nem telik.

Volt, hogy összeszedtem a kinőtt ruhákat és vettem nekik újakat, de azokat visszaküldte: neki nem kell alamizsna címen.


Tényleg én vagyok a rossz? Nekem kéne meghúznom magam és rosszul érezni?



2015. nov. 30. 12:54
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ér váratlanul ha azt mondom, a kapcsolatotok soha sem lesz jó.

Irigy rád, mert te többet tudsz felmutatni mint ő. Így elvárná, azaz inkább követelné a segítséget.

A segítséggel nem is lenne gond, csak nem mindegy hogy kérik, vagy követelik az emberen.

Tudom milyen megszorulva lenni egy gyerekkel, eszemben sem lett volna követelőző vandállá válni.

A lehetőség mindenkinek adott, hogy jobb életkörülményeket szerezzen, csak azért tenni is kéne, ami sokaknál már bukott ügy. Kényelmesebb ha eltart valaki.


Mondhatod neki, hogy segítesz (hiszen a kislánya tényleg nem tehet semmiről), de akkor moderálja magát.

Tanuljon meg szépen kérni és megköszönni, vagy azon lenni, hogy javítson az életkörülményein. A büszkesége miatt jó sokat fognak még szívni.

Viszont azt sem szabad hagyni, hogy a fejedre nőljön, mert a végén mindent veled akar fizettetni majd.

2015. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
ne mondd már, hogy télre visszaköltöztek, ergo a java költség le lett véve a vállukról és így sem tudott félretenni 7000 ft-ot? amúgy nálunk ez volt a sógorral untam, hogy ők is ott vannak anyós pajtinál és akkor szapulnak engem, közöltem én csak hétköznap vagyok hajlandó jönni amikor ők nincsenek itt. párommal meg közöltem, hogy karácsony ide vagy oda,de számítson rá hogy ha megint megbántanak(mert ők persze nem viselkednek ünnep esetén sem)akkor nem köszönik meg azt amit sógorék kapnak tőlem.
2015. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mentalitású, primitív testvérrel sosem lesz jó a viszonyod, kár is erőlködnöd. Legközelebb vágd a képébe, hogy te sem szólsz bele az ő pénzügyi döntéseibe és életvezetésébe, akkor legyen szíves ő is tartsa meg magának, amit gondol. Te a te gyerekedért vagy felelős, azt veszel neki, amit jónak látsz, ehhez vagy hozzászokik, vagy kapja össze magát a párjával együtt, és tegyenek azért, hogy a sajátjuk is megkaphassa azt, amit most a tiedtől irigyel. Kész. Ha nem hagyja abba ezt a stílust, akkor te meg minden egyes megjegyzésére hasonlóan kedves megjegyzéssel fogsz válaszolni,aminek az lesz a lényege, hogy a csupasz seggére minek szült, várt volna/dolgozott volna/tanult volna stb, akkor nem itt tartana.
2015. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 acelsziv ***** válasza:
100%
Nem baj, ha találkozol vele. Csináld azt amit fentebb mondtak. Oltsd le a francba. Esetleg kezdj el rájátszani hadd forrjon még jobban az agya. Vegyél pár még szebb és drágább ruhát és játékot. Tutira el fog durranni a kedves hugicád.
2015. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A húgom is egész életében ezt játszotta, mi egy hónap különbséggel szültünk. Én segítettem neki külföldön munkát vállalni (protekcióval egy impozáns hotelba berakattam) adtam kölcsön repjegyre plussz lakhatásra míg elkezd fizut kapni és amikor 1 év elteltével rákérdeztem h mégis a kölcsönkért pénzt mikor adja vissza felháborodott és hónapos tortúrát követően úgy adta vissza h milyen szemét vagyok hogy vissza merem kérni...


Örülj neki, hogy a húgod csak ilyen..

Nekem van egy nővérem is (igaz bátyjám is de ő nem élősködik), aki kért tőlem a gyerekem 4 hetes korában kölcsön 300.000,- Ft ot hogy fizessem ki az elmaradt gázszámláikat (gondolhatod mióta nem fizették). Mikor felhívtuk őket skypeon és elmondtuk hogy épp most született gyerekünk se félretett pénzünk se rációt nem látunk abban hogy ennyi pénzt adjunk hiszen nem fogja tudni jövő hónapban visszaadni (ezt mantrázta h köv hónapban kifizeti). Mondtam h mondja el ezt a gázosoknak, hogy kér ennyi haladékot, az nem volt jó...

Mondtam h sajnálom ha lenne se adnék mert lenyúltak előtte is 100.000-rel amit soha végül nem adtak vissza. Erre felhívtak a 18 alatti még soha egy napot nem dolgozott gyerekei, hogy milyen egy szemét ember és testvér vagyok hogy hagyom őket megfagyni(nem is a nővéremék akik fene tudja meddig halmozták ezeket a számlákat)...egy négyhetes gyerekkel a kezemben úgy h többször én vettem a gyerekeinek a cipőt!

Azóta befejeztem. Irigyek és bárhogy segíteném őket ők folyton csak olyanokat vágnak a fejemhez h bezzeg te jól élsz stb.( bezzeg én tanultam dolgoztam gyűjtöttünk és igen "csak" 30 évesen szültem míg a nővérem a büdös semmire 16 évesen..)

Igazuk van akik írták, ne foglalkozz velük. Ehhez azonban az kell h te magaddal megbékélj mert amíg bizonytalan vagy belerántanakba játszmájukba.

2015. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%
én már most azon aggódom/gondolkozom miket kell tennem, hogy legyen pénz a gyerekre(értve itt mennyit kell hivatalosan dolgoznom majd hozzá, milyen segélyek léteznek,hogyan és hol tudok majd olcsóbb babaholmikat venni hisz azt úgyis hamar kinövi stb.), pedig még csak gondolatban létezik, erre a húgod olyan értelmes, hogy nem tudta a fűtést se fizetni,de azért szüljünk egyet? rém értelmes testvéred van,részvétem érte
2015. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

egyszer s mindenkorra meg mondod, hogy azért mert ő lusta és irigy, te/ti nem azért dolgoztatok, hogy a gyereknek ne vegyetek semmit, mert a semmirekellő húgod is szült!

meg lesz bántva? meg.

érdekel vkit? nem!

2015. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hugod ilyen ostoba, rosszindatú és irigy, akkor miért nem vagy képes a minimumra rendezni a kapcsolatodat vele? Jó mártírkodni? Soha nem leszel jó a szemében, mert buta és irigy rád. Nem érted?
2015. nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos vagy nem sajnos, nem vagyok az az ember aki a másiknak beszól, csak ha már nagyon tele van a pohár.

De igyekszem keményebb lenni, ha legközelebb is beszólogatás tárgya leszek.


Mint írtam próbálom a lehető legjobban leredukálni a találkozónkat, de egy városban lakunk. Ha a szüleimhez éppen átértem és ő is akkor jelenik meg akkor nem állok fel és jövök haza. Ha a szüleimnek születés!névnapja van azt nem hagyom ki a húgom miatt.

2015. nov. 30. 14:32
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
akkor te is ostoba és önző vagy. Ugyanis itt nem csak arról van szó hogy téged szapul, ugyanis ha nem állítod le időben azzal, hogy akár felállsz és igenis elmész akkor a következménye az, hogy a gyereked is a nézője/elszenvedője lesz ennek az egésznek. Most még nem érti,de idővel a szívatás is eldurvul és ő is elég nagy lesz ahhoz, hogy zavarja esetleg fájjon is neki az, hogy sértegeti a nagynéni az anyukáját sőt lehet, hogy őt is elkezdi majd más módszerrel ugyan,de cukkolni fogja. Ha most nem állsz a sarkadra és csak rinyálsz, hogy te nem vagy ilyen blabla, akkor a gyereked békés környezetét teszed kockára és akkor te sem leszel bölcsebb a testvérednél.
2015. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!