Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Helyes ez a döntésem a testvér...

Helyes ez a döntésem a testvéremmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nők vagyunk

Ő az idősebb. Mindig széthúzott, irigykedett. Egy helyen dolgoztunk éveken át. Egy éve beköltöztem a városba a páromhoz. Együtt jártunk dolgozni, majd haza. Reggelente sokat kellett rá várnom, vagy éppen kapkodnom mert korábban jött. Sokszor volt hogy nem szólt mikor indul el értem. Sok olyan volt mikor délután végeztünk ő húzta az időt mindenfélével, később indultunk haza. Céges dolgokkal kapcsolatban nem szólt nekem sokszor. Állítólag azért mert másra figyelt. Sokszor elfelejtette hogy ott ülök mellette ezért másfele ment... valamit elnézett velem kiabált engem hibáztatott. Egész nap a kitöréseit hallgattam ha vmi nem úgy sikerült ahogy akarta. Lekezelően, bunkón bánt velem. A többit fel se merem sorolni. Ma is úgymond elfelejtett vmit. Nálam betelt a pohár. Inkább dolgozok máshol. Testvérként se akarom vele tartani a kapcsolatot. Fél a páromtól, nincs rá oka! Nem akar átjönni, se semmi családi programot. Megnehezítette az életemet. Feszültebb, idegesebb lettem. Nem akarok vele beszélni, se tartani a kapcsolatot. Párommal babát szeretnénk. Én nem szeretném bemutatni se a leendő gyerekemnek! Mostohatestvér különbül viselkedik mint ő. A többi dolgát le se írom... mert fáj.


2016. máj. 31. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hogy viselkedhet ilyen undorítóan egy testvér?

Egyszerűen nem találok szavakat.

Ilyen esetben lehet az lenne a legjobb, ha egy időre megszakítanátok a kapcsolatot.

De ez egy nagyon nehéz és fájó helyzet az életedben.

Gondolom már rengetegszer próbáltál vele beszélni.

Le kellene ültetned és elmondani neki(ahogy ide leírtad), hogy mennyire fáj, ahogy veled viselkedik.

Nem szeretnél vele haragban lenni, de ha nem változtat kénytelen vagy meghozni ezt a lépést, bármennyire is fáj.

Remélhetőleg észbe kap.

Csak lehet, hogy már késő lesz:/.

2016. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szántóvető ***** válasza:
ő egyedül él?
2016. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
végre lépett, vagy legalább is lépésre határozta el magát valamelyikőtök. Valami rejtélyes okból a kelleténél tovább játszottátok a kistestvér-nagytestvér dolgot. Nektek kell a dolog mélyére nézni, hogy miért alakult ki és tartott felnőtt korotokig ez a függőségi kapcsolat.
2016. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Többször szóltam neki szépen, ha folytatja nem akarom vele tartani tovább a kapcsolatot. Olyankor megkaptam hogy nem vagyok normális, beteg vagyok forduljak orvoshoz...

Egyedül, mert ő így akarta. Ha volt valakije még hülyébben viselkedett.

2016. máj. 31. 15:51
 5/13 anonim ***** válasza:

Te fordulj orvoshoz?

Ez röhejes. Neki kellene, ha így viselkedik.

Te nem vagy normális? Meg sem hallgat, nem is érdekli mit mondasz neki, ez nagyon szánalmas.

Pedig kezdtem azt hinni, egy alapos beszélgetés segíthet.

Ezek szerint nem...

Mindig ilyen volt? Szüleid mit szólnak mindehhez? Nem tudnak segíteni? Vagy ők kimaradnak ebből?Első vagyok..

2016. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindig voltak vele gondak. Anyukám is bevallotta, örült akkor mikor nővérem elköltözött. Nem tudott vele beszélgetni sem. Apukám mindig mindent szó nélkül megadott neki. Kocsit, lakást, telefonszámlájat is ő fizeti. Az új autoját is! Én ilyen dolgokat sose kértem. Sose kaptam. Múltkor elromlott a laptopja. Nyílvános hisztit csapott, kikönyörögte újra a pénzt, a kocsijavításra is rengeteg pénzt, stb... közben meg nőverem azt mondta mindig nekem milyen szemét apánk, mert elvált... minden nap kapunk kaját meg minden jót tőle... és nővérem szemében egy "szemét". Azt tudom hogy az exei előtt mindenféle hül.yének meg ... nak állított be. Megbocsájtottam akkor. Lehet nem kellett volna.
2016. máj. 31. 16:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez olyan szomorú :( De sajnos úgy tűnik, hogy a saját érdekedben helyes döntés :(
2016. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem találkoztok nap, mint nap, akkor egy minimális kapcsolatot azért valószínűleg lehet tartani. Lehet, hogy ha más helyen dolgozol és nem függsz tőle, normalizálódik a kapcsolatotok. Előre nem kellene eldönteni, hogy a még meg sem fogant babádat nem mutatod meg neki! Ha majd megszületik, akkor döntsd el. Akkor még mindig dönthetsz így, ha akkor is így látod helyesnek. Ha ő se akar családi programot, akkor úgyse lesz szoros a kapcsolatotok.
2016. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Volt olyan hogy két évig nem beszéltünk. Olyat tett amit nem kellett volna. Megbocsájtottam. Nem változott. Napi szinten durva dolgokat vág a fejemhez. A leendő gyermekem előtt nem fog így bánni velem.
2016. máj. 31. 17:09
 10/13 anonim ***** válasza:

A testvéred szinte biztosan szociopata, ami egy olyan mentális betegség, amit nem lehet meggyógyítani. Nem fog változni. Amíg lélegzik, gonoszkodni fog, fizikailag nem tudja megállni, mivel az agyában ez az inger olyan, mint a viszketés, amit csak így tud csillapítani. Olvass utána az antiszociális személyiségzavarnak, garantálom neked, hogy döbbenetes lesz: mintha csak a testvéredről olvasnál.


És igen, zárd ki mielőbb az életedből, amennyire tudod. Ne fenyegetőzz, tedd meg, és zárd rövidre ezt az egészet. A szociopata embereknél kevés mérgezőbb dolog létezik a földön.

2016. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!