Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik a legjobb C-vitamin?...

Melyik a legjobb C-vitamin? Milyen árban érdemes venni?

Figyelt kérdés
A Vitamin-tár nevezetű C vitamin( 500 mg) mennyire jó?
2010. nov. 3. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig azt nézd hogy milyen a minősége(ezt abból látod, hogy az aszkorbinsav mellett hányféle adalékot tartalmaz még. Természetesen minél kevesebbet, annál jobb) és mennyi a Cvitamin tartalma. Szent-Györgyi Albert szerint 1000 mg naponta a minimum. Én neki hiszek, ő Nobel-dijat is kapott ezirányu munkássága miatt. Én Lenkeit szedek, napi 3000mg-ot az őszi téli hónapokban. Sokmindenen le is tesztelheted hogy jó-e az adott készitmény. Ha már szeded egy ideje, észre kell venned pl. hogy már nem vérzik a foginyed reggelente mikor mosod a fogad. Vagy szebb lesz a bőröd, több lesz az energiád,( éppen ezért ne este szedd be!) csontritkulás javul, az erek állapota nagyon gyorsan javul( férjem visszerei visszahuzódtak, és már nem gyulladnak be.) Azonkivül a legjobb, hogy már nem fázunk meg akkor sem, ha körülöttünk mindenki beteg. Szóval a JÓ C-vitamin tényleg aranyat ér!
2010. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
A C vitaminnak tényleg rengeteg hasznos hatása van, de azt azért megjegyezném, hogy napi 3 g elfogyasztása irdatlan mennyiség az 1g az pont jó. Mivel vízben oldódik ezért szerencsére mérgezést nem tud okozni, de a húgyutakban remekül le tud rakódni, és vesekövet okoz.
2010. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Vitamin-tár egy szintetikus szutyok, mint a Béres cég összes terméke. Nem sokkal hatékonyabb, mintha közvetlenül a WC-be dobálnád a pénzt. Az emberi szervezet az évszázadok során ahhoz szokott hozzá, hogy a mikrotápanyagok természetes környezetükben jutnak a szervezetbe. A C vitamin elsősorban zöldségekből, gyümölcsökből. Sajnos azonban elsősorban az elmúlt évszázad környezetszennyezése miatt a különböző növények (és egyéb élelmiszerek) vitamin és ásványianyag tartalma drasztikusan visszaesett, ezért hacsak nem jut hozzá az ember tisztességes mennyiségben ökogazdálkodásból termelt zöldségekhez, érdemes ezeket pótolni.

A vitaminoknak különböző változatai vannak.


1, Szintetikumok.

Az első válaszoló által írottak alapján ez a legjobb, valójában a legrosszabb. Úgy néz ki, hogy van benne gyógyszergyárban előállított aszkorbinsav meg a hordozóanyag és ennyi. Tipikusan a gyógyszergyárak készítményei tartoznak ide.

A vitaminoknak ez a kategóriája olcsó, biztonságos, de nem túl hatékony. Ha ezt választod, akkor tényleg érdemes az első válaszoló által javasolt 3000mg-ot enni naponta (Szentgyörgyi Albert 5000-et evett). Így már lesz hatása, viszont egyáltalán nem olcsó.


2. Természetes alapú készítmények.

Ezeknél a vitamint a növényből nyerik ki, azt csomagolják be hordozóanyagba. Majdnem olyanok, mint a szintetikumok, csak picit drágábbak, sokkal kevésbé biztonságosak, de valamivel hatékonyabbak.


3. Növényi koncentrátumok

Az eljárás lényege, hogy magát a növényt adják oda tabletta formájában, miután kivonták belőle a vizet meg a rostot.

Ezek a leghatékonyabbak, hiszen a szervezetbe abban a formában jut el a vitamin, ahogy az hozzá van szokva: a többi növényi alkotóelemmel együtt. Értelemszerűen az áruk is magasabb, viszont a biztonságuk kérdéses.

Míg a gyógyszergyári termékek steril körülmények között készülnek, addig a földeken termelt növényről általánosságban nem lehet bármit kijelenteni.


4, BIO Növényi koncentrátumok.

Ezek a legjobbak, de itt van a legnagyobb összevisszaság. Általában különböző MLM hálózatok forgalmazzák ezeket a termékeket. Ezek a leghatékonyabbak, de köztük is lehetnek nagyon nagy eltérések. Tipikusan drágábbak a többi kategóriánál, ebben is elég nagy a szórás, de ha a felszívódási arányt is figyelembe vesszük, ezek a legolcsóbbak. A biztonsággal kapcsolatos követelmények meg az igazi eltérést jelentik a cégek között, ezeket a követelményeket ugyanis tipikusan maguknak állítják fel. A legnagyobbakban azért nyugodtan meg lehet bízni. Amit még érdemes tudni, hogy gyógyszerészlobbinknak köszönhetően ezek a cégek Magyarországon nem forgalmazhatják a termékeiket, csak regisztrált tagként saját célra vásárolhatók, továbbá a maximális C vitamin tartalmuk nem lehet több 60mg-nál tablettánként (valamilyen elavult szabvány alapján). Ezt a két pontot a cégek vagy betartják vagy nem. Ahhoz túl sokan vannak, hogy egységest lehessen róluk mondani, de tipikus megoldás, hogy valamelyik szomszédos országban működő áruházból hozzák be a termékforgalmazók.



Amelyiket én ajánlom, mint szerintem legjobb, és amelyikről a legtöbbet tudok az a Nutrilite. Jelenleg a piacvezető cég 3Mrd dollár feletti forgalmával. 76 éves cég, korábban kezdtek növényi koncentrátumokat gyártani, mint Szentgyörgyi Albert felfedezte a C vitamint. Olyan földeken termelnek, ahol 100km-es körzetben nincs ipari létesítmény, sem autópálya. A légteret is megvették, így repülő sem repülhet el fölöttük. Vetésforgót használnak, imádkozó sáskákkal, katicabogarakkal irtják a kártevőket stb. Tényleg igazi biogazdálkodást folytatnak. Ehhez hasonlót csinál sok másik, de abban a Nutrilite egyedülálló, hogy a termeléstől a kész termékek előállításáig mindent a saját kezében tart, és minden növényt az érése csúcsán szüretelnek le, és a szüret után msfél órán belül kész a táplálékkiegészítő.

Egy C vitamin tabletta 60 mg-os kiszerelésben 50 Ft (FLP-nél 52 Ft, Ökonetnél 61 Ft), de a szomszédos országokból rendszeresen szerzünk be 250mg-osat 0,27 euró/tabletta áron. Ez utóbbit forgalmazni is lehet, úgy 0,35 euróba kerül egy tabletta.

Szerintem a 60mg növényi koncentrátum is jobban éri meg, mint a 3000mg szintetikum, de télre a 250 mg-osat javaslom. Én is azt eszem.

2010. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát most már tényleg nem tudom mi lenne a jó. Én most 1200 mg-os C-vitamint Rose Hips szedek.
2010. nov. 4. 16:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Ránéztem a google-n. Ez a fenti 2-es kategóriába tartozik. Nem hatékony, és nem is biztonságos, de legalább olcsó. Én nem pazarolnám ilyesmire a pénzem,
2010. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!