Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért történik ez velem?

Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés

Elkezdődött a suli. Minden rendben volt, egészen addig, ameddig az egyik napközben úgy éreztem, úgy 3. óra környékén, hogy egy nagyon picit szédültem, a látásom homályosodott, de csak nagyon enyhén, és kivert a víz, mintha kiálltam volna az eső alá olyan vizes voltam, az agyam is máshol járt. Mikor megnyugodtam, és éreztem, hogy a szívem se ver úgy, utána jól éreztem magam és folytatódót a nap. Azt hittem csak a meleg miatt lehet ez vagy valami egyéb kis apróság. Nem éreztem magam kimerültnek és fáradt sem voltam. Másnap ez újból megtörtént velem, 2-szer is. Nem minden nap, de a stresszesebb és nehezebb napokon fordul elő általában. Sportoló vagyok- jó a testalkatom, test tömeg indexem tökéletes-, sokat iszom, sokat eszem, szóval még ez sem jöhetne szóba. (Látó szemüveget hordok órán.) 8 órát alszom minden nap, bár reggel 6 előtt kell kelnem, reggelizek, suliba minimum 2 szendvics és 2 liter vizet viszek.

Mégis ezzel a szituációval és érzéssel nem tudok mit kezdeni, pedig már 3 hete ez van és nem tudom mitől...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre miért történik ez velem és hogy van-e rá valamiféle "mód", hogy "segítsek magamon"...

Kicsit zavaros amit írtam, de bármi kérdés van, válaszolok. Előre is Köszönöm!


17/F


2011. szept. 28. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Egészségügyis vagyok,de tudod mit szoktak ilyenkor mondani:leírtak alapján nem lehet diagnózist mondani.Hosszú stressz azonban kiválthat ilyesmit,az tény.Egy ismerősnél hasonló tünetek+nehézlégzés voltak,ő nem érezte,hogy felidegesítette magát a "rohamok" előtt,persze egy konkrét dolog miatt nyilván stresszes lehetett,csak ő a tudatalattiában idegesítette fel magát,értsd úgy,hgy kb a nap 24órájában ott volt a fejében a bizonyos dolog és amikor érezte a rosszulléltet,akkor azért nem volt számára nyilvánvaló,hogy biztos ettől a dologtól volt-e,mert előtte nem gondolt rá tudatosan,nem idegesítette jobban fel magát miatta,mint egyébként.Persze amikor a kiváltó ok megoldódott,akkor a tünetek is abba maradtak.De én azt tanácsolom,hogy inkább fordulj orvoshoz,sosem árt tisztázni,egy kivizsgálás nem árt akkor sem,ha valószínűleg a stressz az okozója,mert sajnos sok olyan esetről is hallottam,ahol szinte egyértelmű volt,hogy ez lehet az ok,aztán kiderült,hogy mégsem,hanem sokkal komolyabb egészségügyi probléma állt a háttérben.Nem elijeszteni akartalak ezzel,csak azt mondani,hogy fő az elővigyázatosság.

Jobbulást :)

2011. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*bocs a hülye megfogalmazás meg a szóismétlések miatt,de fáradt vagyok :)
2011. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is remélem, hogy semmi komolyabb. A vércukor szint ingadozása okozhat ilyent?
2011. szept. 28. 17:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,okozhat.Bár írtad,hogy rendesen eszel.Ha úgy érzed,hogy esetleg összefügg a táplálkozással,akkor ezt is említsd meg az orvosnak.Bár normál vérvételnél ált.néznek vércukor szintet is,de ezt néhány gyógyszertárban is azonnal megmérik neked(azt hiszem ingyen).Van terheléses inzulin rezisztencia és cukorvizsgálat is-de ezek csak indokolt esetben,ha tényleg úgy veszed észre,hogy az ételtől vagy rosszul és az orvos is indokoltnak látja.
2011. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként úgy gondolod a táplálkozással van összefüggésben?Hogy evés előtt(éhesen) vagy evés után érzed ezt?Esetleg bizonyos ételek miatt?
2011. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak gondoltam rá, mivel a papám is cukorbeteg. Bár szerintem a táplálkozásom miatt semmiképp.Például itthon ez elő se fordulna, semmi stressz, semmi rohanás, semmi olyan nincs szerencsére itthon az életembe, ami ez elő váltaná.
2011. szept. 28. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:

ha papád 1-es típusúba tartozik,akkor szerintem érdemes nálad is kivizsgálni komolyabban(mert az az örökölhető forma).2-es is lehet valamilyen szinten az-itt arra gondolok,hogy van néhány örökölhető betegség,ami inzulin rezisztencával-később akár cukorbetegséggel járhat,de nyugi,ezek nem gyakoriak.Kérdezd meg papádat,hogy nála pontosan mi a helyzet,csak "simán" cuk.beteg,1-es vagy 2-es-e(ha 2-es akkor van-e valami egyéb (főként anyagcsere)betegsége mellette?)

Ha igen,akkor ezt tényleg érdemes az orvosnak megemlíteni,ő tudni fogja mi a teendő.De nyugi,nem hinném,hogy ilyen komolyabb dolog állna a háttérben,de így semmi nélkül tényleg nem lehet biztosan ráfogni,hogy ez vagy az okozza, a legbiztosabb,ha mindent figyelembe vesz az ember,hogy kiderüljenek a dolgok,mert sajnos sokszor neked kell az orvos figyelmét felhívnod ezekre,nem biztos,hogy rá fog kérdezni.

2011. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*anyagcsere betegség,hormonzavar
2011. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!