Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Macskáról el lehet kapni...

Macskáról el lehet kapni fejtetűt?

Figyelt kérdés

Sajnos szombaton vettük észre, hogy tetű van az egyik családtag fejében. Természetesen, mi sem maradhattunk ki, kezeljük szorgalmasan, kenegetjük nittiforral, szedjük a serkéket. Ma gyanús dolgot vettem észre az egyik kismacskánkon: fehér színű kismacska, és mintha sok szürkés serke kapaszkodna a bundájába. Ilyet még nem láttam, anyukám se talán ezért nem vettük észre.. Ez is fejtetű?? Ha nem, vajon mi lehet, mennyire veszélyes az emberre, és ezt is ugyanúgy kell kezelni mintha fejtetű lenne? Nagyon megijedtem, anyukám most már főleg utálja a macskáimat...


18/L


2009. aug. 5. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
macska valószínü bolhás inkább, egy darabig megél az emberi tetü is állatba vagy állati tetü , bolha emberben is, de nem jellemzö. a macskáknak bolha írtót vegyetek, olyat ami kismacskáknak való.
2009. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
ez nehéz ügy, de a fejtetű belemegy a mecskába is, nem csak az ember fejére. viszont a kismacseknak nemtudom mennyiben jelentene jót, ha nittiforral, vagy mival kezelnétek, állatorvos talán tudna valamit rá
2009. aug. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nagyon ritkán fordul elő, hogy tetvekkel (Felicola subrostraus) fertőződjenek a cicák. Vakarózással és szőrhullással jár. A tetű a cica bőrébe kapaszkodik és lerakja petéit (serke), ilyenkor a cica dohos, áporodott szagú.

Sztem mutasd meg állatorvosnak, aki azonnal kezeli is meg ad otthoni ápolószert (sampon vagy spray vagy csepek), de a fekhelyét, keféjét stb. is ki kell tisztítani!!!!


A FAVOURITE Bolha- tetü- és kullancsírtó sampon kb. 500 ft, de nem tudom, hogy kölyök cicára használható-e.


Anyukád meg ne a cicára haragudjon, de direkt lett tetves szegény... (már ha valóban ez a baja)

2009. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Macska megdögölhet a rovarirtószeres cuccoktól. Fura az embernek meg elvileg nem káros. Azért szerintem a rovarirtószermentes Paranitot emberre, macskára először csak bolhairtót.
2010. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!