Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kisfiam hiperaktiv. Egy hete...

Kisfiam hiperaktiv. Egy hete kaptunk gyogyszert kezdettol ellene voltam, de azt mondtak nincs mas lehetoseg. Homeopatiaval nem kezelheto, vagy baromsag az egesz homeopatia?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 19:45
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
68%

Olyan melléállj, aki szakmailag kompetens ebben és nem paranoid. Tőle fogsz korrekt információt kapni. Az előző válaszoló szakmailag nem kompetens, hanem érzelmi alapon mondd véleményt.

Tulajdonképpen nem bízol a gyermeked kezelőorvosában? Hogy egyáltalán egy laikus helyen laikus válaszolóktól kérsz információt, akiknek fingjuk nincsen az agy működéshez és komoly szubjektív szűrőn értelmezik a hébe hóba olvasott infokat, amiknek hitelessége abszolút kétes.

Azért nagyon sok normális és nagyon jó pszichiáter van, akik a gyermekért dolgoznak és nem ártó, gonosz emberek, akik egyedül csak az anyagi haszon miatt tönkreteszik a gyerekeket.

Dönts el, hogy a szcientológia személyiségzavarral szenvedő híveinek hiszel, akiknek komoly érdekük van ebben, hogy megvezessenek, vagy tényleg maradsz a szakmánál és az objektív kutatásoknál és orvosi tapasztalatnál.

Remélem segítettem a döntésben!

2011. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Kedves utolso!nem az a baj,hogy nem bizok a pszihiaterben,de kerlek mondj egy weboldalt ahol a ritalint stb. nem csak szapuljak hanem valami jot is mondanak rola...mert en mindig olyat talalok ahol csak a gyerekek gyogyszerezese ellen beszelnek.A homeopatia is eleg tavol all a szivemtol,ezert kertem itt velemenyeket.Vegul is a homeopatirol nem nagyon gyozkodtek:).Nem baj.Gondoltam lesznek anyukak akik ritalint,termeszetest,es homeopatiat is probaltak.
2011. jan. 30. 19:17
 23/44 A kérdező kommentje:
a b1 es c vitamin kuraszeruen?Es ha elmondanam a pszihiaternek leelmebetegezne???
2011. jan. 30. 19:20
 24/44 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen alaptalan a B1 vitamin. Ha nekem és a pszichiáternek nem hiszel,akkor próbáld ki a gyereken nyugodtan. Nagyon sok jó tapasztalat is van a Ritalinnal, leginkább az, hogy megakadályozza a rengeteg frusztrációt, büntetést és kudarcot, amit a hiperaktív gyermekek elszenvednek és emiatt jelentős károkat is szenved a személyiségük.

Nem kell minden hiperaktívnak gyógyszer. Ez mindig egyéni mérlegelést igényel. Komoly tüneteknél azonban jobban jár, mintha nem kapna semmit. A fent említett okok miatt.

Enyhébb esetben mozgásterápia Ayres-terápia nagyon hatékony és minden olyan sport, ami az egyensúlyrendszert ingerli. (pl lovaglás) Persze ezeket minél fiatalabb életkorban jobb elkezdeni.

Egy súlyos hiperaktivitásra viszont gyógyszer. Van egy korszerűbb a Ritalinnál, csak arra nincs TB támogatás és elég drága. Érdeklődj az orvosnál.

2011. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
41%
Kérdezd meg a pszichiátert nyugodtan, legalább eldöntheted a válasza alapján hogy szerinted ő az orvosok csapatában melyik oldalon áll. Mindenképpen a gyógyszert javasolja, vagy azt is mondhatja hogy persze próbálja ki anyuka nyugodtan a gyereken a vitaminokat, hisz azok mindenképpen ártalmatlan anyagok. Én a helyedben mindenképpen kipróbálnám, viszont itt ne azonnali eredményre számits, egy-két hónapig mindenképpen folyamatosan kapja a gyermek. Ha ezek után sem lesz megfelelő eredmény, akkor megadom magam.(ilyen még nem fordult elő...., minden esetben javulás, gyógyulás történt! ) Pontosan az anyák jóhiszemüségét használja ki néhány gyermekekkel foglalkozó lelkiismeretlen orvos, ki gondolná hogy ők nem megfontoltan döntenek. A napokban lehetett hallani egy hirt, miszerint meghalt egy orvos egy távoli egzotikus ország luxus-hotelében, miközben állitólag egy kongresszuson vett részt. Közben pedig fény derült rá, hogy abban a térségben akkor nem volt semilyen orvos-kongresszus. A gyógyszeripar csillagászati összegekkel támogatja a neki jó üzletet bonyolító orvosokat, persze hogy meg sem fordul a fejükben hogy lehetne lelkiismereti alapon is kezelni. Ha az a doki nem hal meg, akkor az ilyen esetekre csak nagyon ritkán derül fény, az átlag emberek nem tudják meg soha, nem tudják hogy milyen gátlástalan pénzhajhászás folyik a mai "egészségügyben". Elnézést kérek a normális orvosoktól, sajnos kollégáik közt rengeteg becstelen ember van. És ez nem csak az orvosi szakmára igaz, majd minden területen hasonló a helyzet. Kedves anyuka, kérlek dönts ugy, hogy az a gyereknek a legjobb legyen!
2011. jan. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 D.Laci ***** válasza:
34%
Valószínüleg így elég nehéz döntened mikor pro és kontra ennyi megoldást kapsz. Kicsit olvass utána és a legjobb beszélj emberekkel akár mindkét táborból, aztán eldöntheted. Egy pici adat az egyik táborhoz, hogy a gyógyszeripar 8000%-os haszonnal "dolgozik". Miskolcon pl. a főutcán kb. a 8. gyógyszertár nyílik és mégis rengeteg a beteg ember. A vitaminok viszont olyan mennyiségben szedhetők hivatalosan, ami már semmi eredményt nem ér el. Érdekes.
2011. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 D.Laci ***** válasza:
34%
Még egy pici dolog, a hiperaktivitást mint betegséget a pszichiáterek találták ki, több más "betegséggel" együtt. Biztos nem azért, hogy utána gyógyszerezni lehessen a gyerekeket.
2011. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem te még életedben nem láttál hiperaktív gyermeket...és nem láttál gyermeket teljesen a peremre kerülni és emiatt depresszióba esni azért, mert a hiperaktív és senki nem fogadja el a gyerekek közül.

Szendi-t pedig kár idézgetni, mert ugyanolyan haszonelvű, mint a gyógyszeripar, efelől ne legyen kétséged.

2011. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
80%

Kedves utolsó!


Attól, még hogy a kapanyél kilóg a szájából, nem lesz okosabb pszichiátriából.

2011. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

"mert az antibiotikum visszanyomja az agyba a sok valadekot!!!De konyorgom,hogy gyogyul akkor ki belole?"


ahogy én is meg mindenki kigyógyul a vírusokból antibiotikum nélkül. nekem szerencsém an, a házi orvosunk rendes ürge, már élből nem ad nekem semmi gyógyszert, hanem vitamint. max akkor írna fel gyógyszert, ha már fél lábbal a sírban lennék. hallelúja!

tulképpen manapság már elég, ha betegen csapvizet iszol, mert az tele van gyógyszerekkel meg hormonnal.


uff, én szólottam!

2011. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!