Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kisfiam hiperaktiv. Egy hete...

Kisfiam hiperaktiv. Egy hete kaptunk gyogyszert kezdettol ellene voltam, de azt mondtak nincs mas lehetoseg. Homeopatiaval nem kezelheto, vagy baromsag az egesz homeopatia?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 19:45
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Lenkei ellenzék!

Ha megvezettek, hát megvezettek, viszont úgy vezettek meg, hogy közben visszanyertem a teljes egészséget!!!!!!!!! Ezt kivánom minden embernek, bárcsak igy vezetné meg őket valaki!

2011. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Magyarorszagrol irtam,es ahol elek nem igazan vannak lehetosegek.Termeszetesen pszichologushoz is jarunk,aki igen sokat foglalkozik a gyerekkel.De ilyen alapozo treningek,ilyesmik nem igazan vannak a varosunkban.Azota mar sokszor visszamentunk a pszichiaterhez aki lejebb csokkentette az gyogyszeradagot,mostmar nem sir annyit,viszont ugyanugy panaszkodnak ra a pedagogusok.Ugyhogy csak kiserletezgetunk,hogy eltalajuk a megfelelo dozist.Es ha valakit erdekel meg,eredeti kerdesem,nagyon sok utannajaras utan ugy dontottunk,hogy a homeopatia egy baromsag.Kosz mindenkinek.
2011. márc. 8. 10:43
 43/44 anonim ***** válasza:
51%
Tényleg ki kellene zárni a depressziót! Ha az ADHD ezzel kombinálódik, akkor tilos Ritalint adni. Remélem a pszichiáter érti a dolgát.
2011. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Régóta figyelemmel kísérem a hozzászólásokat, mert az én kisfiam is mutat néhány hiperaktivitásra mutató tünetet, és most készülök orvoshoz vele, de informálódni szerettem volna előtte.

Régóta várom ezzel együtt a vitamin-terápia hasznosságát igazoló tudományos publikációkra mutató linket - mindhiába. Valaki nagy hangon ígérgette, de aztán saját szavahihetőségét rombolta le azzal, hogy ezek a linkek még most sincsenek meg. Vagy talán nem is léteznek ilyen publikációk? No mindegy.

A másik dolog Lenkeivel kapsolatban. Csak józan paraszti ésszel kell gondolkozni. Az igazi orvos gyógyítja a pacienseit. Vagy operál. Lenkei ezzel ellentétben egy jól menő, nagy haszonnal járó üzleti vállalkozást üzemeltet. Tudom, hogy végzettsége szerint orvos. Azt is elhiszem, amit az egyik kommentelő írt, hogy a Lenkei terápiájának hatására 100%-ban meggyógyult. És ennek nagyon örülök, és jó egészséget kívánok neki.

De mindenkinek a figyelmébe ajánlom Steve Jobs esetét. Kezdetben Ő is az alternatív gyógymódokat választotta a "hivatalos" európai orvoslással szemben, és sajnos nem jött be neki. Bár tengernyi pénze volt, de elkésett, amikor végül a "hivatalos" orvostudomány felé fordult. Amikor már késő volt, hiába volt a májátültetés, etc.

Azaz nem hinni kell egy gyógymódban és a neten lévő sok szemetet olvasni, hanem meg kell bizonyosodni arról, hogy az adott terápia működik-e. Ehhez nem a Nőklapját és a KisKegyedet, meg a profitorientált webáruházak pozitív cikeit kell olvasni, hanem rangos tudományos szakfolyóiratok közleményeit.

Ezért vagyok csalódott, hogy az ígért tudományos publikációkat mégsem hivatkozta meg senki...

2013. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!