Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehetnék "netes pszicho...

Hogyan lehetnék "netes pszichológus"?

Figyelt kérdés
Szeretnék kérdéseket megválaszolni, de csak neten foglalkoznék ezzel, csak levélben!! Szívesen csináltatnék egy weboldalt is erre, de azt nem szeretném, hogy egész nap a gép előtt üljek, kérdéseket megválaszolva, mert az nem kifizetődő. Hogyan lehet ezt úgy csinálni, hogy legalább a rezsiköltség megtérüljön?

2012. aug. 28. 22:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Ne haragudj ,de...nekem most szuksegem van vkire,aki meghallgatja a problemam.Es nagy keres lenne,ha meghallgatnal? Nyugtalan vagyok az egeszsegem miatt...
2012. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy, ilyen nincs. Van pszichológiából diplomád? Gondolom nincs. Akkor mi jogon gondolod ezt, hogy te majd pénzért valamiket csak úgy válaszolgatsz akiknek tényleg problémájuk van és pszichológusra lenne szükségük?
2012. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

csinálsz egy weboldalat, egy üzenőlappal,és úgy... és az 1. levélváltás(elmondja a problémáját, te mondasz rá egy alapmegoldást),és ha bővebbre,többre kíváncsi, az X ezer forint lesz,amit paypal-ra vársz...


Nem kell hozzá net(értsd: számítógép) előtt ülnöd egész nap, elég, ha az első néhány kuncsaftod által befizetett összegből veszel egy Blackberry-t, vagy egy Iphone-t, és akkor anélkül tudsz neten bármikor elérhető lenni, hogy "kockulnod" kellene egy számítógép előtt...


Van ismerősöm,akinek nagyon szar melója van(8 elemit végzett,és kidobófiú egy bárban meg biztonsági őr egy bankban, 190 cm és 100 kg) és pár havi bérét összerakta és megvette...

2012. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
94%

Pénzért nem lehet, elvileg bűncselekménynek is számít. Ha van pszichológiából diplomád az más, akkor csinálhatsz ilyet. Viszont úgyse lesz olyan hogy a rezsiköltség megtérüljön, ahhoz nyiss egy irodát és ott fogadd a betegeid.

Az meg egyszerűen embertelen, hogy egy ember hozzád fordul neten segítségért, te meg pénzt is kérsz érte. Ennyi erővel mehet egy normális diplomázott pszichológushoz..

2012. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Miért gondolod, hogy megtudnál válaszolni bármilyen kérdéseket? A fogalmazásod alapján nem vagy pszichológus.
2012. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Ha nincs diplomád akkor valamilyen bújtatott néven,lelki tanácsadó vagy valamilyen más szépen hangzó néven hívasd magad.Jósok meg hasonlók már jól befutottak.Ahogy előttem írták első válasz ingyenes és utána x összeg valamilyen úton.És egy I-phone vagy hasonló megoldás és szabad perceidben elolvasod a kérdéseket és gondolkodni is lesz időd rajtuk amíg mást csinálsz,és este vagy amikor akarsz válaszolsz rájuk.
2012. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

2-es kommentelőnek (is):

Mi jogon gondolom ezt… Igen, igazad van! Nincs pszichológiából diplomám. Nem is pénzt akarok ebből összeszedni, nehogy félreérts, csak, ha egész nap a gép előtt ülök, annak vannak bizonyos rezsi költségei és nem tudok mellette mást csinálni. Ja, és nem elhanyagolandó szempont, hogy lenne hozzá kedvem. Hogy miért? Azért, mert az utóbbi időben, rengeteg emberrel, ismerősökkel, barátokkal leveleztem, akiknek tudtam segíteni és hálásak voltak és ez jó. Jártam régebben pszichológushoz is, de lassan feladtam, mert rájöttem, hogy nekem nem pszichológus tud segíteni, hanem én magam. Szóval, "joggal" gondolom, hogy segítségére tudnék lenni embertársaimnak.


És kérlek, ne ítélj el! Lehet, nem fog összejönni, de akkor sem lesz semmi baj.


Az egyes kommentelőnek meg szívesen segítek. Meghallgatok mindenkit.

2012. aug. 28. 22:36
 8/37 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők!

Köszönöm a válaszokat, de azt hiszem félreértettetek. Nem ebből akarom felépíteni az életemet, és nem is szeretnék olyan kamu lenni, mint ezek a jósok, látók, meg azok, akiket magamban elítélek. De tegyünk egy példát: mondjuk van 100 ember, aki hozzám fordul, válaszolok nekik, akár telefonról, akár gépről, ez eléggé elveszi az időmet, amihez hangsúlyozom, lenne kedvem. Mondjuk, napi sok órát foglalkozom ezzel, mert tegyük fel, sokan vannak. Akkor másra nincs időm, de nem kell sajnálni, én választottam ezt a "munkát". A Blackberry-s, Iphone-os ötlet jó, de ha már hozzákezdenék, megadnám a módját, hogy rendesen levelezek az illetővel. Azt hallottam, hogy ilyen kis gépeken borzasztó írni.


"Ennyi erővel mehet egy normális diplomázott pszichológushoz…"

Voltam én is ilyennél, kissé túlmisztifikálják a dolgot. Ott is hagytam őket.


"Miért gondolod, hogy megtudnál válaszolni bármilyen kérdéseket? A fogalmazásod alapján nem vagy pszichológus"

Nem vagy pszichológus, de ugyanezt teszem a barátaimmal is, nem kell ezt túlmisztifikálni. Úgy érzem, hogy van hozzá érzékem és fent csak egy kérdést tettem fel, tudok jól is fogalmazni. Nagyon figyelek a helyesírásomra is, és általában nagyon jól fogalmazok. Nekem az íráshoz van érzékem és ha segíteni is tudnék vele, akkor miért ne? De látom, ha Te hallasz egy pszichológusról, akkor már rögtön, mint valami földöntúli lényre gondolsz. Ők is emberek, nekik is vannak bajaik. Pld. Dr. Csenus is nemrég vált el. Miért? Ő nem tudta megoldani, hogy ne kelljen elválnia? :))


Az első válasz ingyenes - ez jó ötlet. Köszi.

2012. aug. 28. 22:49
 9/37 anonim ***** válasza:
ha meg is születik ez a webes projekt, neten szerintem ne hangoztasd,hogy pénzért csinálod, mert rögtön lecsap rád az illetékes szakhatóság+ a NAV is, mert ha jövedelmed van ebből,akkor adóznod is kell...
2012. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Ha valahol nincs szerelem ott nem lehet mit tenni, és ha nem a Csernus hibája a válás oka, akkor ezen nincs mit firtatni. Pszichológus de ő se irányíthatja mások cselekedeteit.

Én csak azt mondom, hogy (magamból kiindulva) nem sok ember adna pénzt azért, hogy valakitől tanácsot kapjon, aki nem biztos hogy jó tanácsokat ad. Nem tudom érted-e amire célzok, tehát nem vagy pszichológus így én nem szívesen fizetnék neked, és szerintem nem én vagyok az egyedüli így ezzel. Ha valami tapasztalt szakember lennél, az oké, de így, hogy nincs se diplomád ebből se semmi, csak pénzt kérsz érte ez.. egyszerűen fura, abnormális, embertelen dolog. De hát te tudod....

Én inkább mennék egy pszichológushoz, vagy egy baráthoz tanácsért, mint hozzád, de ezen ne sértődj meg, ez csak a véleményem.

Én is jártam pszichológushoz, és nekem nagyon sokat segített, ezért is írom ezt. Tudod, csak a jó orvost kell kifogni és az tud neked segíteni. De te nem vagy orvos, nem szakszerűen járnál el, és valóban: bűncselekménynek számít. Ezt is vedd figyelembe

2012. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!