Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehetnék "netes pszicho...

Hogyan lehetnék "netes pszichológus"?

Figyelt kérdés
Szeretnék kérdéseket megválaszolni, de csak neten foglalkoznék ezzel, csak levélben!! Szívesen csináltatnék egy weboldalt is erre, de azt nem szeretném, hogy egész nap a gép előtt üljek, kérdéseket megválaszolva, mert az nem kifizetődő. Hogyan lehet ezt úgy csinálni, hogy legalább a rezsiköltség megtérüljön?

2012. aug. 28. 22:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Az előző nagyon jól és szemléletesen leírta a dolog lényegét.

Az, hogy a rokonság "szereti a főztödet" még nem jelenti azt, hogy éttermet nyithatsz és minden szakmai előképzettség és tudás nélkül el fogsz tudni boldogulni.


Egyébként pedig te nevezted magad "netes pszichológus"-nak.

Ez mindenképpen megtévesztő elnevezés. Ha akarsz, nyiss egy fórumot/blogot, ahol barátilag elbeszélgetsz azokkal, akiknek erre van igényük, de ha ezt úgy vezeted fel, ahogyan a kérdésedben tetted, akkor bárkiben tévesen az a képzet merül fel, hogy tőled professzionális segítséget kaphat.

2012. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Magyarországon vagyunk, evidens, hogy negatívan álltok az ötletemhez. Sőt! Kötelező a nem pozitív hozzáállás!



Oké, hagyjuk a hasonlatokat, mert csak támadási felületeket szolgáltatok. Inkább fordítsuk meg a helyzetet! Van egy ilyen ötleted, de nem vagy tanult pszichológus, de mondjuk, van hozzá indíttatásod és esetleg (a tapasztalatokra hagyatkozva) érzéked is. Hagyjuk a PÉNZT, mert látom az országban, meg az itt kommentelőknek ez a legérzékenyebb pontja! Mit csinálnál az én helyemben?


"Hidd el, van olyan ember aki már végelkeseredésében öngyilkos akar lenni, és ha nem tudsz rajta segíteni az kampec".

Én 24 évesen megtettem ezt, szerencsére nem sikerült. Ergo, átéltem. Talán tudok hozzászólni a dologhoz. Nem Istennek akarok elmenni, csak egy… nevezzük "tanácsadónak". Balgaság volt a "netes pszichológus"-t kiírnom. Nem tudom kijavítani már.



UI: A konyhához csak annyit, hogy a nagybátyám egyszer kiváltotta az ipart és nyitott egy pizzázót. Nem tudom hogyan találta ki, de gyúrta a tésztát és kemencében sütötte. Soha nem tanulta a szakmát, mégis nála ettem a legjobb pizzát életemben. Jobb volt, mint az eredeti olasz pizza. Nem azon van a hangsúly, hogy kiváltotta az ipart, hanem, hogy soha nem tanulta a szakmát. Na, most lehet elítélni az egész családomat! :-D

2012. aug. 29. 12:17
 23/37 anonim ***** válasza:

Nem elítéljük a családodat és az ötletedet sem, csak próbáljuk megértetni veled, hogy nem a legjobb ötlet ezért pénzt kérni mert nem éri meg! Nem tudom mennyire érted ezt, meg azt amit itt írtunk neked, és nem támadásból írjuk, csak próbáljuk megértetni veled, hogy ez miatt akár börtönbe is kerülhetsz, ha sunyiba csinálod mindenféle bejelentés nélkül, tehát ha nem adózol érte és nem jogilag helyes úton csinálod akkor nagy bajba is kerülhetsz.

Semmiféle ellenszenv nincs ebben, jó ötlet amit csinálni akarsz, meg hogy segíteni az embereken, csak kérlek értsd meg hogy ezért adóznod kell, így nagyobb lesz a kiadásod mint a bevételed

2012. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Jó, jó, értem. Barátoknak szívesen segítettem, de azt vettem észre, hogy rengeteg, tényleg rengeteg időmet elvette a levelezés. Ha idegenek segítenék, akkor ezt nem szívesen tenném, csak úgy, de azt meg nem lehet, hogy küld egy tábla csokit érte és kvittek vagyunk. És nem szeretnék anyagiasnak sem tűnni.


Vagy akkor ne csináljam… Azt hiszem, ez utóbbi felé tendálok.

2012. aug. 29. 12:30
 25/37 A kérdező kommentje:
De senki nem írta még meg, hogy ő hogyan csinálná, hogy megérje neki…
2012. aug. 29. 12:31
 26/37 anonim ***** válasza:

Sehogy nem csinálnám mert nem érné meg. Csak úgy szívből csinálnám, ha te meg úgy nem tudsz segíteni másnak akkor bele se fogj, én ezt semmi pénzért tenném, másoknak segíteni nagyon nagylelkű dolog úgy hogy nem vár el érte az ember semmit, legalábbis én nem lennék olyan hogy is mondjam mi... tehát ha valaki nagy szomorúságában hozzám fordul, biztos hogy nem kérnék érte pénzt.

Szóval szerintem ez a vállalkozás szerű nem lenne a legjobb, inkább állj be te is pizzát sütni.:)

Sajnos ez van, csak akkor indulna be jól az oldal, ha sokan néznék, tehát az elején neked kéne többet fizetni

Nagyon jó ötlet ez, csak hát pénz is kell hozzá :) Ne vedd sértésnek amit írtam, nem megbántani akarlak

2012. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog amire vállalkoznál, csak te is próbáld meg azt megérteni, hogy laikusként nem vállalhatod más emberek életéért a felelősséget. Elbeszélgethetsz másokkal és személyes tapasztalatok alapján tanácsot is adhatsz nekik, de mindenképpen tudniuk kell, hogy ez nem a te szakmád, nincs előképzettséged. Ha pedig pénzt kérsz érte, akkor valahol azt feltételezi az ember, hogy professzionális segítséget kap.

Gratulálok a pizzériátokhoz, de ugye azért a nagybátyád is betartja az egészségügyi és ÁNTSZ előírásokat? Átesik ellenőrzéseken és gyakorlatilag felügyelet alatt végzi a munkáját.

A te esetedben viszont nincs felügyelet, nincsenek szabályok, előírások amiket be kéne tartanod és nincs olyan szerv, aki ezeket betartatja veled. Ez az ijesztő abban amire vállalkozol!

Ezt csak úgy csinálhatod, ha felebaráti szeretetből teszed és szigorúan tisztázod és felhívod az oldalt látogatók figyelmét, hogy laikus vagy és nem rendelkezel semmilyen célirányos képzettséggel! Még így is óriási felelősséget veszel a nyakadba és sajnos a válaszaidból ítélve te leginkább ezzel nem vagy tisztában.

2012. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Meggyőztetek. Köszönöm szépen!


A pizzázó sajnos már nincs meg, nem volt vele semmi gond, nem az ANTSZ záratta be, főleg, hogy nem MO-on működött, családi okok miatt lett vége, de ez most nagyon mellékes.

2012. aug. 29. 12:43
 29/37 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen, nem az internetet, meg az áramot értettem a rezsi alatt, inkább a honlap létrehozását, működtetését és levélírásokba belefeccölt időt. Vicces, de tényleg így van! Reklámokat nem akarnék. Alapban sem kedvelem a reklámokat, és ha valakinek párkapcsolati baja van, nem vágyik reklámra. A fórum/blog jó ötletnek tűnik. Van blogom, ha érdekel nézzétek meg: [link] (ez itt nem a reklám helye)


Volt, hogy írtam Dr.Csernusnak, kétszer is, három év különbséggel, mert nem tudtam mit kezdeni a problémával, ami az akkori barátnőm miatt állt fent. Egy-két tőmondatot vetett oda nekem, és bár bírom a fazont, de nem nagyon szolgált az épülésemre, amit írt. Oké, nem is fizettem érte, de pont hogy nem rövid tőmondatokban vártam volna a "segítséget".


Azt hiszem, nem lesz ebből semmi, de úgy képzeltem volna el a dolgot, hogy mindenképpen lett volna egy 'rólam' tab, ahol leírnám szépen, hogy ki vagyok, ki NEM vagyok és ennek tudatában, ha írnak, írnak, ha nem, hát nem baj. Amúgy, pár éve foglalkozom ezzel a dologgal agyban. Mostanra ért meg, hogy megkérdezzem a gyakorin. Köszi a válaszokat.

2012. aug. 29. 12:53
 30/37 anonim ***** válasza:

Úgy sejtem megértelek. A legtöbb beíró meg talán üzleti tevékenységnek hiszi, amit szeretnél, bár lehet, h én tévedek. De ha jól értem, kb. azt teszed, amit itt gyk-n is a pszichó szekcióban, az meg pont hogy hasznos, és egy ideje teszed is.


Amúgy bocsi, én vetettem fel, hogy hátha az áramot érted a rezsi alatt, de tényleg nem minden szempontból lehetett ráhibázni, pontosan mit is szeretnél, ám nagyjából értelek, szerintem.

2012. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!