Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux esetén lehet enni...

Reflux esetén lehet enni ezeket: pogácsa, sótlan mogyoró és dió, Túró Rudi, Kinder tejszelet, Kinder Pingui, gesztenyepüré tejszínhabbal, bolti puding (pl. Danette)?

Figyelt kérdés

2023. márc. 7. 08:52
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

Most vettem be egy Nervenphlege-t. Alvás előtt 3-at kell a doboz szerint. naponta max. 3X 1-2-3 db. 9 már kicsit sok...

Összesen max. hányat vehetek be egy nap alatt, ha alváshoz veszek be 3-at? és alvás előtt mennyivel kell bevenni?

2023. márc. 8. 10:45
 32/56 anonim ***** válasza:

A DM oldalán ez volt írva a Nervenpflege szedéséhez:

(kúraszerűen 2-3 hétig napi 3X 1-3 tabletta, elalvás elősegítésére lefekvés előtt fél-egy órával 3 tabletta)


Kiválaszthatod, hogy milyen adagban szeded. Aztán, ha szükségét érzed, csökkentheted, vagy éppen emelheted, ha nem a max adaggal kezdted. Nem sok a napi 9 szem, ha ez az max ajánlott adag.

Tehát lehet 3x3 tabletta,(de lehet 1-1-3, vagy 2-2-3 is akár) és akkor az utolsó adagot elalvás előtt fél-egy órával veszed be.


Nyugodtan ihatsz nyugtató teát is, sőt, már maga a tea elkészítése adhat egyfajta nyugalmi állapotot. Akár kamilláról van szó, vagy arról, amit említettél.

2023. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:
Most elértem a gasztroenterológiát. Egy másik orvossal tudtam csak beszélni, aki azt javasolta, hogy szedjek be Quamatel minit két hétig, és hogy a Controlocot sem kellett volna abbahagyni. Ez most nem teljesen olyan fájdalom, mint a múltkor volt. Nem gyomorégésnek érzem. Nem tudom, pontosan mi miatt vagyok nem jól. Lehet, hogy a kialvatlanság miatt? Vagy tényleg a savammal van baj? Merjem szedni a Quamatel minit, vagy várjak holnapig, hátha tudok aludni nyugtatóval és jobb lesz? Teljesen tanácstalan vagyok. Megpróbálom legkésőbb holnap elérni a saját orvosomat.
2023. márc. 8. 11:52
 34/56 anonim ***** válasza:

Hát, azt tudom, hogy a kialvatlanság is okozhat rosszullétet, főleg, ha idegeskedéssel, stresszel jár együtt. Én, ha nem alszok, de valami miatt idegeskedem is, akkor hányinger szokott gyötörni, néha hánynom is kell miatta. Mindez pedig alvás után elmúlik.


A Quamatel egy jó gyógyszer (én a 20-ast szedtem), ha jól tudom, a gyomor szekrécióját, a savtermelést csökkenti. Egy időben - régebben - szedtem én is, csak aztán áttértem a Rennie-re.

HA ezt javasolták, nyugodtan beszedheted. HÁTHA attól jobb lesz. Ám, ha mégsem, elalvás előtt a Nervenpflegét nem fogja befolyásolni.

Ihatod a nyugtató teát is.

Az idegeskedést meg engedd el, mert az csak fokozza a tüneteid.

2023. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:
Azt mondták, szedjem a Controlocot napi 2x két hétig, utána napi 1-et. Eddig is kellett volna a gyulladás miatt. Azt mondták, a múltkor más miatt lettem rosszul, nem a gyógyszer miatt. Mindenesetre a sok savtól lehetek rosszul úgy, hogy nem tudok aludni? Mindeztc úgy, hogy konkrét gyomorégés nincs?
2023. márc. 8. 16:49
 36/56 A kérdező kommentje:
Illetve ezt nem a gyomortükrözést végző orvos mondta és nem is akivel telefonon beszéltem, hanem a helyi SZTK gasztroenterológia, mivel ide irányítottak.
2023. márc. 8. 16:50
 37/56 A kérdező kommentje:

Szóval a Quamatel az más esetekre való, azt mondták, nekem most PPI kell. Állítólag 4-5 hét alatt megy le a gyulladás. Ha nekem már volt 4 nap napi 1 Controloc, majd egy hét kihagyás, akkor közben javult azért a gyulladás?

Éreztem azért, hogy nem vagyok százas nélküle, de a diéta is megvisel és ez az egész, így nem tudtam, hogy a gyógyszer hiánya miatt vagyok így.

2023. márc. 8. 16:55
 38/56 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek, hogy különféle orvosoktól, különféle választ kapsz.


"Mindenesetre a sok savtól lehetek rosszul úgy, hogy nem tudok aludni?"

Igen, ilyen lehetséges.


"Mindezt úgy, hogy konkrét gyomorégés nincs?"

Passz. Ez elég egyedi.


"Szóval a Quamatel az más esetekre való, azt mondták, nekem most PPI kell."

Akkor szedd azt.


"Ha nekem már volt 4 nap napi 1 Controloc, majd egy hét kihagyás, akkor közben javult azért a gyulladás?"

Úgy gondolom, ennyi idő - főleg a kihagyás miatt - kevés a javuláshoz.

Szedd az előírtakat folyamatosan, és ha nehéz is, de tartsd a diétát.

Kitartást, és jobbulást!

2023. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Ez így nem drasztikus?

Controloc:

két hétig 2X40 mg

két hétig 2X20 mg

egy hétig 1x20 mg

az a baj, hogy ezt nem is hivatalosan orvos, hanem az SZTK-s gasztroenterológussal együtt dolgozó nővér mondta, aki amúgy a kórházban is ott segédkezett a tükrözésnél (két helyen dolgozik). Elvileg így szokás gyulladásnál, bár nekem talán az nem annyira vészes, de nem értek hozzá, de szerintem ez a gyógyszermennyiség már túl sok. Félek, hogy rosszul leszek megint. És abbahagyni sem lenne szabad, és ha megint rosszul leszek, azt sem tudom majd, kihez forduljak....


A múltkor 4 napig szedtem napi 1X20-at, mire rosszul lettem (hosszan tartó gyomorégés). Azt hittem, nagyon levitte a savamat a Controloc, ez lehetséges egyáltalán? Viszont abbahagyás után jól voltam néhány napig. Vagy pedig éppen hogy kevés volt a napi 1? Esküszöm félek ettől a 2x40 mg-tól... de ha csak 2X20 mg-ot veszek be, az meg lehet, hogy kevés, és nem fog elmúlni a gyulladás. A tükrözést csináló orvos nem írt fel gyógyszert, esetleg későbbre helyezte kilátásba, illetve hogy addig ne szedjem, amíg nincsenek újabb panaszok. Azt nem is mondta, mennyit kell adott esetben szedni. És oda 2 hét múlva megyek. Holnap szerintem előkerítem a tükrözéses orvost.

2023. márc. 8. 19:47
 40/56 anonim ***** válasza:
Mindenképp orvossal beszélj, és mondd el az aggályaid az adag miatt, meg azt is, hogy a múltkor mit tapasztaltál a gyógyszer szedésekor.
2023. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!