Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux esetén lehet enni...

Reflux esetén lehet enni ezeket: pogácsa, sótlan mogyoró és dió, Túró Rudi, Kinder tejszelet, Kinder Pingui, gesztenyepüré tejszínhabbal, bolti puding (pl. Danette)?

Figyelt kérdés

2023. márc. 7. 08:52
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

Félig mondjuk hallotta az orvos is a telefonon, hogy mit mond a nővér. Ő mondjuk nem úgy nővér, mint aki kórházi ápolónő, de így mutatkozik be, hogy nővér. Mindenesetre eléggé képben van, és sok jó dolgot is mondott.

Az biztos, hogy nem százas a gyomrom. Gyomorgyulladás is okozhatja az álmatlanságot?

Esküszöm, nem tudom, hogy teszek jót magamnak. ha valóban kell a gyulladás leküzdéséhez PPI, akkor persze szedem, de miért nem írta fel a tükrözéses orvos? Későbbre kilátásba helyezett ugyan gyógyszert, de most nem volt erről szó. Neki mondtam, hogy rosszul lettem az előző szedése közben. Bár akkor nem 100%, hogy msgától a gyógszertől lettem rosszul. Elképzelhető, hogy egy PPI így levigye a savszintet?

Teljesen elbizonytalanodtam :(

Most merjek szedni 2x40 mg Controlocot, és ha megint rosszul lennék, akkor hagyjam abba?

2023. márc. 8. 20:59
 42/56 anonim ***** válasza:

Ha megint rosszul lennél, akkor mégis csak a gyógyszertől van, és akkor jobb felfüggeszteni.


"Gyomorgyulladás is okozhatja az álmatlanságot?"

Igen.

"Elképzelhető, hogy egy PPI így levigye a savszintet?"

Nem tudom, nincs benne tapasztalatom.


"de miért nem írta fel a tükrözéses orvos? Későbbre kilátásba helyezett ugyan gyógyszert, de most nem volt erről szó"

Mert épp később, a vizsgálat után akarta volna a gyógyszert beállítani, ezért javasolta addig a Salvus vizet, ugyanis annak nincs semmi mellékhatása.

2023. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:

Oh, értem, szóval a biopszia eredményétől teszi függővé a későbbieket?

De azt említette, hogy ha rosszul lennék, akkor szóba jöhet Controloc, és szóljak neki. Mintha olyan könnyű lenne elérni, na mindegy. A másik helyen meg azt mondták, hogy csináljam végig ezt a pár hetet, mostantól kezdve. Holnap megpróbálok szólni a tükrözéses orvosnak, mert addig nem merek semmit csinálni. Meg hülyén is jönne ki, hogy ő mást mondott, és nem azt követem.

2023. márc. 8. 21:42
 44/56 A kérdező kommentje:

De ha két hétig semmi PPIt nem szedek, akkor a gyulladás sem fog javulni, és csak tolódik. Elegem van már, nem tudom egyértelműen, mit csináljak.

Nagyon aranyos vagy, hogy válaszolsz nekem! Fel is pontoztam mindent :)

2023. márc. 8. 21:43
 45/56 anonim ***** válasza:

Így van, az a tuti, ha tudsz beszélni az orvossal. Nem lehet kibírni két hétig a gyomor gyulladással. Egyébként a Salvus vizet sem bírod?

Őszintén? Ha én lennék ilyen helyzetben tuti csak Rennie-t szednék, mert abból szedhetek többet, egy adagban akár hármat is. Az csak vízre, és más természetes anyagokra semlegesíti a gyomor savat. HA netán túl sok Rennie-t szednék be, csak szorulást okozna max.

Ha pedig semlegesíti a gyomorsavat, nincs fájdalom, se idegeskedés.

De ez én vagyok. Nem akarlak elterelni semmitől. Tedd azt, amit a kezelőorvosod javasol.

2023. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:

De azt nem értem, hogy miért nem írt fel gyógyszert rögtön a tükrözés után, ha már eleve ő adta az időpontot 3 hét múlvára? Legalább ilyen savlkeötőt mondott volna, de semmi konkrétum. Még azt sem beszéltük meg normálisan, hogy mit csináljak, ha megint gyomorégésem lesz.

Igazad van, szerintem veszek savlekötőt, arra az esetre, ha rosszul lennék. A Rennie a legjobb ilyen célra most nekem?

2023. márc. 8. 22:12
 47/56 A kérdező kommentje:
A Salvus vízzel nincs bajom, bár túl sokat szerintem nem segít.
2023. márc. 8. 22:13
 48/56 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. A Rennie nagyon jó. Nekem mindig legalább két dobozzal van belőle, de elég hosszú ideje már nem kellett. Viszont: sosem lehet tudni, hogy mikor kell majd.
2023. márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:

De a Rennie-t ne szedjem mindennap, csak ha fáj a gyomrom, ugye?

Te gyomorégésnél szeded, vagy akkor is, ha úgy érzed, hogy sok a savad?

Illetve még valami: attól lehet álmatlanság/gyomorfájdalom, ha lefekvés előtt másfél órával ettem, tehát nem tartottam be a 2-3 órát? Ha ettől reflux van, azt mindenképp gyomorégés formájában érzem, vagy lehet reflux gyomorégés nélkül is?

2023. márc. 8. 22:34
 50/56 A kérdező kommentje:
(Nem szoktam sokat enni este, és az is főleg könnyű étel)
2023. márc. 8. 22:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!