Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux esetén lehet enni...

Reflux esetén lehet enni ezeket: pogácsa, sótlan mogyoró és dió, Túró Rudi, Kinder tejszelet, Kinder Pingui, gesztenyepüré tejszínhabbal, bolti puding (pl. Danette)?

Figyelt kérdés

2023. márc. 7. 08:52
1 2 3 4 5 6
 51/56 Krosszarcu válasza:
100%
Amit én szeretek: Coca Cola, Dréher, pacal rántotta, Hohes C, hagyma, milánói, paradicsom ezekre mindenütt írják hogy nem lehet enni, a joghurt, zabkása, stb nekem nem étel egy óra múlva éhes leszek tőle.
2023. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak most írok, de nem láttam az új kérdéseid.

Szóval a válaszaim:


"De a Rennie-t ne szedjem mindennap, csak ha fáj a gyomrom, ugye?"

Igen, csak akkor ha a gyomrod fáj.


"Te gyomorégésnél szeded, vagy akkor is, ha úgy érzed, hogy sok a savad?"

Nekem amikor a gyomrom fáj, akkor az a sok sav miatt van.


"Illetve még valami: attól lehet álmatlanság/gyomorfájdalom, ha lefekvés előtt másfél órával ettem, tehát nem tartottam be a 2-3 órát? Ha ettől reflux van, azt mindenképp gyomorégés formájában érzem, vagy lehet reflux gyomorégés nélkül is?"

Igen, okozhat ilyet, ha nem sokkal lefekvés elött eszel.

Általában a reflux gyomorégéssel együtt jár. Ha viszont túleszem magam, és emiatt van a refluxom, akkor nem mindig jár együtt gyomorégéssel.

2023. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még nincs meg a biopszia eredménye, de antacid helyett félhivatalosan felírták nekem a PPI-t (Controloc) pár hétre, egyelőre 2x40 mg két hétig, majd feleannyi, végén csak 1 naponta. A gyomrom kicsit jobb lett (tudom, kell pár nap, hogy hasson a PPI). A gyulladásokat is le fogja vinni. Viszont eléggé szédülök, amióta bevettem a második adagot. Nem tudom, hogy ez vajon csak sima mellékhatás, vagy azt jelenti, hogy túl sok az adag? Beszéltem velük, és jó lenne tartani a 2x40-et, de ha nagyon nem bírom, akkor mehet a 2x20, viszont akkor tovább tart az egész, és nem biztos, hogy most annyira hatékony lenne. Utánaolvastam, és a szédülés talán elmúlik pár napon belül. Nem állandóan szédülök, és néha kicsit jobb, de néha meg elég rossz :( Az biztos, hogy valamilyen formában szedni kell a PPI-z, csak megint ez a bizonytalanság, hogy merjem-e csökkenteni :S Gyógyszert nem akarok szedni a szédülésre, mert lehet, hogy nem is nagyon használna. Van esetleg természetes módszer?

2023. márc. 11. 09:24
 54/56 anonim ***** válasza:

Igen, vannak szédülésre is gyógynövények / teák:


[link]


Amit én kedvelek, az a citromfű:

[link]

2023. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 A kérdező kommentje:

Megnézem, köszi! De az normális, hogy félig látatlanban írnak fel nekem ekkora adagot? Állítólag így szokás GERD + gyulladás esetén, de ha nekem nem annyira súlyos a gyulladás, akkor is indokolt a 2x40? És ha kiderül, hogy például h. pylori is a képben van, akkor megint máshogy kéne kezelni.

Na mindegy, most azon gondolkozom, hogy vajon 2x20-nál is szédülnék eleinte? Mert akkor próbálom bírni a 2x40-et, hogy hamarabb túl legyek rajta. Valahogy csak elmúlik a szédülés is, legrosszabb esetben a végén.

2023. márc. 11. 09:42
 56/56 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy annyi pozitív előrelépés van, hogy a gyógyszerszedés óta fokozatosan jobban tudok aludni. Pár napja volt, hogy 1 órát sem sikerült aludni. Néha felriadok moat is, van, hogy éjjel jön a hasmenés, de legalább nem forgolódok egész éjjel.
2023. márc. 11. 09:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!