Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A marihuána is képes emlékezet...

A marihuána is képes emlékezetkiesést okozni, mint az alkohol?

Figyelt kérdés
nov. 23. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Egész biztosan.

a kezdeti feldobottság után a fogyasztó álmosnak vagy lehangoltnak érzi magát.

az érzékelés torzulása.

tájékozódási zavar.

rossz mozgáskoordináció

gyengébb reakcióidő

vannak, akik a drog használatától pánikrohamot kapnak vagy szorongani kezdenek.

nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hosszú távon:


gyengébb ellenálló képesség a hétköznapi betegségekkel szemben, az immunrendszer gyengülése

személyiségváltozás és hangulatingadozás


leromlott emlékező- és gondolkodási képesség


torzult sejtek arányának növekedése a testben

a tüdő szöveteinek pusztulása


az agy maradandó károsodása


a férfi nemi hormonok csökkent termelődése

csökkent szexuális teljesítőképesség

apátia, bódultság, céltalanság

nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Az előző két válaszoló még tuti, hogy soha nem szívott spanglit soha életében. Az első valami wikipédiáról kicopyzott szöveget írt a másik meg nettó baromságokat. A kérdésre persze egyik sem válaszolt.


Még nem tapasztaltam ilyet és nem hallottam mástól sem pedig elég sok smokert ismerek. Elméletben persze lehetséges, nem vagyunk egyformák, nem az alkoholtól sem volt soha ilyesmi.

nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
*nekem
nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem még nem okozott pedig erős 15 éve rendszeresen szívok (függőnek is tartom magam). Az alkohollal is vannak problémáim. A lényeg hogy nagyon rég iszok és szívok. Az alkoholtól megszámlálhatatlan alkalommal volt teljes emlékezetvesztésem. Általában van egy pont amíg emlékszem és utána se kép, se hang (jórészt semmire nem emlékszem). A fűnél sosincs ilyen. Tisztán csak fűtől beveretve sosem történt olyan hogy bármire ne emlékeznék.
nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Nekem leblokkolta az agyam-idegrendszerem egy bizonyos részét, beszélni alig tudtam, emlékezetkiesés, olvasni nem tudtam, a végtagjaimat használni, de remekül észleltem mindent. Ez nagyon régen volt, valamilyen idegrendszeri károsodást szenvedhettem, lassan épültem fel, valószínűleg itatott fű volt valamilyen erős hallucinogénnel. Azóta (több mint 20 éve) semmi ilyesmi! 🙏


NE DROGOZZ! TALÁLJ VALAMILYEN ÉRTELMES TEVÉKENYSÉGET!

nov. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy # 6 is írja a ma kapható füvek egy része le van fújva szintetikus cannabinoid receptor agonista folyadékkal. Ezeket nehéz kiszűrni mert nem szintikanna (herbál, bio, varázsdohány) hatást ad, hanem a dizájner drog keveredik a fűben lévő thc-val (és más hatóanyagokkal) majd egy kombinált hatás lesz az eredmény. Ezért okozhat ilyesmiket amiket # 6 is ír. A ma kapható füvek vásárlása zsákba macska. Azonban ez nem a cannabis hibája hanem a hozzáadott szintetikus szereké.

A kérdésben a tiszta marihuánáról volt szó ami pedig önmagában nem okozhat emlékezetvesztést.

nov. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez nem ma volt, hanem több mint 20 évvel ezelőtt! 😢

Nekem masszív POKOL-SZENVEDÉS volt minden egyes napom, percem!

Nekem olyan "kapukat" is megnyitott, amik nem feltétlenül szükségesek, lásd Fehér zaj (2005) című film!

nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hmmm hát akkor még nem volt ilyen dizájner cucc. Talán kifogtál valami erősebbet. Pl én is szívtam kint Németországban olyat hogy kajak elszálltam tőle, repültem (és ez nem túlzás). Vannak olyan erősek a világon hogy itt nálunk Magyarországon ez kb elképzelhetetlen. De lehet neked pont valami hasonlót dobott a gép. Vagy az is lehet valami brutál erős indica fajta volt (az is képes le-sztondítani az embert). Végül is mindegy mert ezt már nem fogjuk kitalálni.

Amúgy van aki hajlamos ráparázni ha kinyílnak bizonyos „ajtók" de a cannabis legyen akármilyen erős is, csak részben pszichedelikus. Szerencséd volt hogy nem igazi hallucinogént (lsd, dmt) próbáltál mert az kb összehasonlíthatatlanul erősebb (ott lehet minden ajtó kinyílik). Az ilyet nem kell komolyan venni. Aki viszont nem képes erre annak jobb elkerülni ezeket a szereket...

nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor is lehetett benne valami (ami te is írtál) csak nem nagyon tudom mi. Lehetett mondjuk látnok zsálya kivonat, vagy pl ketamin is. Más viszont nem ugrik be amit el lehetne szívni. Szóval a lényeg hogy valóban fennáll az a lehetőség is hogy valamivel módosítva volt az a fű is. Viszont ahogy írtam vannak brutál erős füvek is, amik alapjáraton nem állnak be a sorba.
nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!