Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Már 2 hónapja nem dohányzom....

Már 2 hónapja nem dohányzom. Eddig elvoltam nélküle, de nagyon hiányzik az életemből, hiszen 20 év alatt az életem szerves része volt. Szerintem ma este rá fogok gyújtani, de csak 1 szálat szívok el. A napi 1-2 szál cigi az még nem olyan káros, ugye?

Figyelt kérdés

febr. 16. 15:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz két szálnál megállni az fix. Ne húzogasd az oroszlán bajszát! Túl vagy a nehezén. Kár lenne most megcsúszni.
febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 25 éven keresztül bagóztam, nagyon sokat. Közel fél éve nem gyújtottam rá. Korábban csak 1-2 hónapos próbálkozásaim voltak, és mindig az az 1 szál cigi vitt vissza a rendszeres bagózásba. Volt, hogy elszívtam egy szálat, majd egy hétig majdnem ugyanúgy sóvárogtam, mint a leszokás első napjaiban, és végül megadtam magam, pár nap után vettem cigit, rövidesen ugyanúgy füstöltem, mint korábban (napi legalább 1 doboz). Irigylem azokat, akik képesek megállni napi 1-2 szálnál. Nekem sajnos nincs ehhez önuralmam.

Nyilván Te is tudod a választ, napi 1-2 szál is káros az egészségre, kérlek, ne várj tőlünk felmentést. :) Én egyébként minden káros hatásai ellenére boldog lennék, ha biztosra tudnám, hogy meg tudnék állni napi 1-2 szálnál. Te is nagyon jól tudod, hogy csak játszik veled a függőség, hiszen 20 év alatt a mindennapjaid részévé vált a dohányzás: örömödben, szomorúságodban, unalmadban, ha épp nincs kibeszélned valakinek a jó vagy rossz érzéseidet, a cigi ott van társként. Nekem ez hiányzott és néha hiányzik most is, de már sajnálnám a cigi nélküli időt elveszni.


Én a mai napig úgy vagyok, hogy nem szoktam le, csak tesztelem, meddig bírom nélküle. Nem ígértem meg senkinek, és éppen ez a jó, ez a szabadság, hogy bármikor megtehetem, hogy elmegyek cigit venni. És csak mostanában kezdem néha érezni, hogy nem elvesztettem valamit, hanem megszabadultam valamitől.


A Te döntésed, hogy mit teszel, szerintem érdemes kitartani. A két hónap már szép eredmény.


Bocs a sok okoskodásért. :)

febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

12-es: Köszönöm szépen, egyáltalán nem okoskodtál, nagyon jókat írtál!

Végül tegnap nem gyújtottam rá, csak meggyújtás nélkül számba vettem és úgy csináltam, mintha...

Tudom a veszélyét annak a csak egy szálnak, 20 év alatt én sem először futok neki a leszokásnak...

febr. 17. 13:50
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A 12-es vagyok.

Látod, szép eredmény, nem gyújtottad meg azt a cigit. Gratulálok!

Épp egy hete sörözgettem régen látott barátokkal, és az egyik dohányos mondta nekem, hogy nyugodtan vegyél a cigimből, ha akarsz. Nemet mondtam, nemet tudtam mondani. Nem hangoztattam, de büszke voltam magamra.

Te is legyél az!

(Nemrég álmomban rágyújtottam, és nagyon jó érzés volt, de tartsunk ki szerintem.)

febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást, erőt adsz, komolyan! ;)
febr. 17. 14:27
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Köszi,és ez nekem is jó, mert kell valami napi öröm, ami feledteti a cigit.

Látod, rendkívül bölcs lettem. :)

Eleinte napokban kell gondolkodni, ezt nem én találtam ki sajnos, de jó ötletnek tartom. Mert jó, ma nem gyújtok rá, no és akkor mi van? Magamon ezt vettem észre: ha nincs helyette más öröm, akkor visszaesem. A cigi mondjuk óránként adott kis örömöt, kikapcsolódást stb.

Ezt nemigen lehet pótolni, de át kell "szokni" napi egy jó dologra. Nem kell nagy dologra gondolni, hanem pl. a doboz cigi árából eszem egy jó hamburgert. Más örömforrást találni.

Nekem ez segít még.

febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
"ha nincs helyette más öröm, akkor visszaesem. A cigi mondjuk óránként adott kis örömöt, kikapcsolódást stb" - ez a legnagyobb bajom nekem is! Egyenlőre még nem találtam meg azt, amivel pótolhatom ezt a kiesést! :(
febr. 17. 15:30
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy 1.szálat fogsz szívni.

Minden nap egyre többet fogsz és bizony káros.

febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

A 12-es és 16-os vagyok.

Igen, megértelek. Vannak, akik mondják, hogy egyen az ember csokit, gyümölcsöt stb. A franc akar óránként pl. almát rágcsálni, pláne munkaidőben! :D


Ismétlem magam, nekem az a gondolat segít, hogy nem akarom veszni hagyni az eddigi cigi nélküli időt, és ha vennék cigit, nem lenne jobb. Csak a pénzem fogyna. De volt már, hogy a dohánybolt ajtajából fordultam vissza...


Olvastam olyan gondolatot, hogy a sóvárgás elmúlik akkor is, ha rágyújtasz és akkor is, ha nem. Nekem ez a gondolat tetszik. Esetleg keress olyan gondolatokat, amelyek segítenek, amik a tieid.


Amúgy is hajlamos vagyok az életben a rossz dolgokat előbb észrevenni, ezért tudatosan leírtam a jókat a nem bagózással kapcsolatban (esetleg próbáld ki Te is, tarts magadnál a papírt, amire leírtad). Ezek is segíthetnek. Nekem ez jó, nem biztos, hogy Neked is beválik. Nem tudhatom.


De hát ugye nem szólhat arról az élet, hogy kibírunk valamit, hogy szenvedünk a hiánya miatt. Ezért is van az, hogy még mindig viaskodik bennem is a gondolat: inkább veszek cigit, de aztán lebeszélem magam róla. :)

Tudom, idegőrlő. Játszom a nikotinördöggel. Na, te kis geny@, meddig bírod? Ma én győztem. :D


Nemrég mondtam egy ismerősömnek, hogy még mindig nem tudom elképzelni magam nem dohányzóként, fogok én még bagózni az életemben. Kérdezte: Akkor minek csinálod?

Jó kérdés. Az a válaszom, hogy anyagi problémákat okoz, kínos helyzetekbe kerülök (ciki a cigi), elegem volt magamból, hogy késő este, szakadó esőben is képes voltam elindulni cigiért, egy jó társasági beszélgetést ott hagytam (megszakítottam), mert ki kellett elégítenem a nikotinigényemet, a "szükségletemet". 43 évesen nehezebben mentem fel a lépcsőn, mint a nem dohányzó 60 éves kolléga.


Ezekből elég. Örömöt okoz, hogy ezek nincsenek.

febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írsz, köszönöm szépen! ❤️❤️❤️
febr. 17. 20:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!