Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem dohányzók, elmesélnétek...

Nem dohányzók, elmesélnétek nekem hogy miért vagytok ilyenek?

Figyelt kérdés

Bármi kérdés van itt, ti rögtön jöttök és oltotok, hogy mekkora szemetek vagyunk mi dohányzók.Nem vagyunk tisztelettel másokra, megbetegítjük magunkat és majd a ti pénzetekből fogunk gyógyulni.

Ez engem teljesen kiakaszt 2 okból:

1. nincs teljes mértékben igazatok

2. ti sem vagytok különbek


1. Ha senki nem dohányozna,és tök egészségesen élne mindenki, akkor is megbetegszünk, ez az élet rendje, ehez nem kell semien káros szenvedélynek hódolni.

Na meg az sem igaz hogy a ti pénzetekből gyógyulunk, mert mindenki magának fizeti a TB-t


2. Ti antidohányosok, mivel közlekedtek?Ugye gépjárművel?Mind1 hogy autóval vagy busszal minden gépjárműnek vannak káros anyag kibocsájtásai, amit ugyan úgy belélegeznek azok is, aki gyalog járnak mint én is.

Arról nem is beszélve, hogy 2x meggondolom hogy a gyerekemet ki vigyem-e utcára, vagy elég neki az udvar, mert száguldoznak az autók, mi van ha elüti.Ezzel a problémával sem vagyok egyedül, ráadásul aki panelban lakik nincs nagyon választása.


Vagy ti mindannyian szelektíven gyűjtitek a szemetet?Nem hiszem, én sem pedig ezzel is ártunk a környezetünknek, és hosszú távon az egészségünknek, mégsem szitkozódnak azok aki gondolnak erre.


Ugye amíg lehetett sóztátok a járdát télen.A sok szerencsétlen kutya ill. macska tartó meg nem győzte venni a védőkrémeket, meg orvoshoz hordani a kedvencét mert nem egy a só által véresre mart állat lábát láttam.


De ha kicsit jobban megerőltetem magam, akkor rengeteg olyan dolgot találnék, ami másokat (és nem feltétlenül engem) zavar, amit ti is nem dohányzók tesztek.


Legyetek kedvesek gondolkozzatok el ezen.

Ha sikerül ha nem, akkor is sztem ne is gyertek be a dohányzás témakörbe, mert semmi értelme, csak annyi hogy az egész témakört át lehetne nevezni szitkozódás témakörnek.


2011. jan. 30. 08:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%
Igen, szerinetm rohadt büszke lehet magára, aki nem szívja ezt a sz@rt, ha cigiznék inkább elbújnék.. Mit vagy felháborodva? Igen, csúszásmentesíteni kell a járdákat, de mivel nyilván a só a legolcsóbb, hsizen mindeki azt használta, akkor majd ha valaki nem teheti meg, akkor fizesd ki helyette te, hogy szórja kis forgáccsal.. A másik, hogy neked nagyon jó, hogy sétálgathatsz az utcán, és nem kell autót használj, de vannak emberek, akiknek meg szükségük van rá, hogy a te ellátásod fizesd, anyám pl pesti központú cégnél dolgozott három évig, pályázatíró ként, meg megyékben, mert át kellett vegye mamámtól, aki rákos volt.. Most is 20 kmvel arrébb dolgozik, és átjár minden nap, csak hogy iskolába járhassak, meglegyenek a tankönyveim, meg legyen mit egyek.. Szóval először gondolkozz el, hogy lefikázod az autó használókat is pl, metr én is megkérdeztem, miért nem megy vonattal, mert reggel fél hatkor érne oda a vonattal, a munka meg fél nyolckor kezdődik..
2011. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
81%

Nagyon jó a kérdés felvetése. Én nem dohányzom. A diákjaim 80 %-a igen. Felszerelés, füzet nincs, mert nagyon sokba kerül az iskoláztatás. De a jó öreg cigire van pénz. Belefér egy-egy joint is, adagja 1000-1500 Ft. Ki finanszírozza ezt?

Az én tapasztalatom az, hogy a dohányosok nagyobbik része nem kérdez, nem érdekli, csak cselekszik.

Van olyan ismerősöm, aki idősebb korában szült, most kb 55 éves. A lánya 13 éves. A hangja már olyan jó mély, reszelős lett. Minden évben egy hét léböjt kúrát tart, melynek a feszültségét cigivel nyomja el. A kislány meg értetlenül nézi, nem érti, és a szülői hitelesség szép lassan a földön hever.

Egyszer kipróbálnám a buborékfújást egy zsúfolt buszmegállóban. Csak úgy spontánul, bele a másik képébe. Nem egészségtelen, úgyhogy semmi bajt nem okozna. Vajon mit szólna hozzá a várakozú utas?

2011. jan. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

Ez mind szép és jó...

Az hagyján, hogy nem dohányzok, de még autóm sincs. Vonattal kellett a 3 éves, asztmás gyerekkel orvoshoz menni.

-10 fok, szakad a hó, és fúj a szél.

A világ legtermészetesebb dolga, hogy van mi állunk kint egy órát a fagyban, (mivel az is természetes, hogy ennyit késik a vonat), vagy a beteg kisgyerek szó szerint megfullad.

A dohányosok a köhögő, szemmel láthatóan rosszul lévő gyerekre egyet tudtak mondani: jó lenne, ha otthon maradnék vele, nehogy ők elkapjanak valamit, mert nekik joguk van egészséghez, mi meg fertőzünk.

No comment.


De bocs, ha nem esek hasra, hogy pár drogfüggő úgy érzi, neki mindenhez joga van.


Tessék tudomásul venni: a DOHÁNYOS DROGOS.

És kb. annyira tudom őket tolerálni, mint az alkoholistákat, akik részegen fetrengenek az utcán, vagy a heroinistát, aki szétesve ül a buszmegállóban.

Joga van hozzá, de hogy, ha nem fogom tisztelni érte.

2011. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

hehe kedves utolsó az is az én kérdésem.


Amúgy köszönöm a válaszodat.

2011. jan. 30. 09:41
 15/25 anonim ***** válasza:
Az enyém meg az egyetlen normális válasz :):):) Hehe
2011. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Álj!Egy szóval nem bántom az autósokat, meg a só szórókat csak arra szerettem volna rávilágítani hogy mások sem tökéletesek, még is csak mi vagyunk, bunkó módon bántva.

Persze hogy legyetek magatokra büszkék, hogy nem dohányoztok én is az vagyok rátok, jó nektek.De ne arra legyetek hogy aki meg csinálja azt bunkó módon bántjátok.

Főkép ne általánosítsatok.

Attól engem is ráz a hideg, ha valaki nem tartja be a dolgokat, és a 0 szellőzésű liftben gyújt rá, meg az ilyesmik, na de nem minden dohányos ilyen.

Az egyik kedves válaszoló pedig szépen rámutatott arra, hogy kivagyunk minden honnan tiltva, így jó hogy rágyújt a negálóba mert az van benne hogy még azt el tudja szívni mert miután leszáll, be kell mennie egy olyan helyre ahol nem tud rágyújtani akár egész nap.

Erről pedig nem mi tehetünk, az állam a kezünkbe adja hogy legyen miből megélnie de utána kitilt mindenhonnan.

2011. jan. 30. 10:02
 17/25 A kérdező kommentje:

És még annyit hogy én ezt a kérdést azért írtam ki, mert soha nem a kérdésre válaszoltok, hanem minősítetek minket és ez a dühítő, mint pl. a kérdésemre is amit belinkelt egy kedves válaszoló.

Mert egy olyan kérdésre válaszolnátok minősítést ahhol egy 10 éves gyerek megkérdezi hogy hogy mondja el a szüleinek hogy dohányzik, még el megy mert attól még én is a falra mászok, bár akkor is csak anyit mondok hogy anyukám ha ilyen nagy vagy akkor vállald is fel, és türd a szülők reakcióját.

2011. jan. 30. 10:08
 18/25 anonim ***** válasza:

"Na meg az sem igaz hogy a ti pénzetekből gyógyulunk, mert mindenki magának fizeti a TB-t "


Ezzel annyiban vitatkoznék, hogy a jelenlegi állami egészségbiztosító mindent figyelembe vesz, csak az életmódi kockázatokat nem. A fizetésed arányában vonják a járulékot, ami egyértelműen szociális szempont, hiszen aki sokat keres, az nem feltétlenül lesz gyakrabban beteg. A dohányzás és alkoholizmus káros hatásai viszont pontosan a szegények között gyakoribbak.

2011. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a kérdésed, de úgy látom sajnos nem érte el a célját. A dohányosokat a legegyszerűbb szidni, kiközösíteni, büntetni. Kipufogógáz (nem közlekedésnél, hanem pl. lámpánál túráztató motor), nem ellenőrzött, mérgezett - főleg import - élelmiszer, és sorolhatnám a mindenkit érintő egészségkárosító hatásokat, amiért büntetés nem jár.
2011. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

És ez így is van rendjén. Mint majdnem minden adónemben. Aki többet keres %-osan többet fizet.

A gond itt az , hogy pont nem arra költik a pénzt hogy jobbá tegyék az országot, minden tekintetben, hanem maguknak rakják félre.

Én örülnék egy dohányfüst mentes országnak, de nem azért mert szeretek genyózni a cigisekkel , vagy a saját rózsaszín tüdőmet védeném, hanem azért mert mindenkinek érdeke az egészséges élet, cigisnek és nemcigisnek egyaránt. Ennek csak egyik lépcsője a dohányfüst, szerintem közel sem a legfontosabb és leginkább prioritást élvező.

Mindig is lesznek bunkó állatok ( nem mennek arrébb, liftben cigiznek ( na ezen behaltam... ) és nem használják a kijelölt helyeket...stb.) De ugyanezek az emberek hőbörögnek a buszon, szemetelnek, okádják tele az esti buszt. Nem azért mert cigiznek hanem azért mert érzéketlen bunkók, és ez nagy különbség.

Bízok benne hogy nemsokára lesz az emberekben egy kis szemléletváltás, ami jobb útra tereli nemzetünket.

Mint az a vicc ismeritek:

"A több nyelven beszélő rendőr, felsegíti a munkában megfáradt roma asszonyt a budapesti mágnesvasútra, ahol ő a korrupt politikusok tárgyalására siet, mint tanú , hogy segítségére legyen a becsületes ügyvédeknek, akik kifizették a tisztességes vállalkozókat!"

Addig meg kedves dohányosok, igyekezzetek nem a nemdohányzók terhére lenni.

Ti meg szerencsés nemdohányzók kérlek egy kis türelemmel viseltessetek a NORMÁLIS dohányosok mellett, hiddjétek el legtöbbük le akar szokni, és nem akar senkinek sem a terhére lenni. ( Legalábbis én mindig ezen voltam, amikor még cigiztem. )

Üdv

Egy exdohányos

2011. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!