Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan, , szoktassam'' le a...

Hogyan, , szoktassam'' le a baratomat a cigirol? (16 eves)

Figyelt kérdés

2 eve cigizik...fel eve csak ritkan,mikor nem vagyok melette... de 1-2 hete ujra elkezdte dobozzal venni es engem zavar...mert tokntreteszi az egeszeget + budos is

nics raszokva teljesen,es nem is akarom hogy raszokjon mert csak penzkidobas ... hogyan szoktathatnam le rola?


2009. máj. 4. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Semmikepp se kezdd el zsarolni, hogy "elhagylak ha nem rakod le" stb!!! Ilyesmit nem szabad!!! Beszelgess vele, hogy karos, mondd el a velemenyedet, es indokold meg miert nem szeretned, es hogy felted az egeszseget, mert esetleg kesobb ebbol komoly problemak adodhatnak. De nem tudok neked tanacsot adni ugy istenigazan, mert en is dohanyzok!:)
2009. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha 2 éve cigizik, akkor már sajnos rá van szokva, tehát azzal hogy ettől megállításd már elkéstél. (Az alkoholista sem az, aki évente egyszer leissza magát, hanem aki rendszeresen iszik, mégha keveset is).

Innentől két lehetőséged van: csendben vársz a csodára, közlöd vele a tényeket, hogy a cigaretta káros, roncsolja a szöveteket, mellesleg undorítóan büdös tőle az ember szája, és az összes ruhája is, és mi a f*szért jó az valakinek, hogy füstöt szív a tüdejébe, és ezért pénzt ad ki?

Nyugodtan mondd meg neki hogy ez téved baromira zavar. És ha nem változtat akkor hagyd el, mert vagy akaratgyenge, és nem tud leszokni, vagy fontosabb a cigi neki mint te és nem is akar leszokni (sajna sok ilyen példáról is hallottam már..).

2009. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az a baj hogy az e celja a cigizessel hogy beteg legyen...
2009. máj. 7. 14:05
 4/8 anonim válasza:
94%
Beszélgess vele,hogy a dohányzás káros,impotenciához és sterilitáshoz is jó úton halad,ha nem akar majd gyereket.Drága,amennyit rá költ mi mindent vehetne rajt,számoljátok ki.Próbáld elmondani neki,hogyha szeretne leszokni,akkor vannak gyógyszertárban kapható dolgok a leszokáshoz,kérje a háziorvosa segítségét,ha egyedül nem tud megbirkózni a leszokással.Minél később kezdi annál nehezebb leszokni.
2009. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
94%
Miért akar beteg lenni?Nem boldog?Akkor nem ez a megoldás.Ha valaki beteg lesz a dohányzás miatt pl. vegyük a legrosszabbat,tüdőrák.Az egy nagyon kegyetlen betegség,sok kínnal,ez kell neki?Mindenképp arról próbáld meggyőzni,hogy te félted és nagyon szeretnéd,ha leszokna.Különben is nem olyan jó cigis szájat csókolni...talán ez hat.
2009. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Miért szoktatnád le? Miért jó az neked? Miért jó az neki? Fiatal még! Ráér majd egészségesen élni 40 éves korában...
2009. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Az én barátom is 2 éve cigizett,(én léggörcsös vagyok a nikotinfüstre:asztmaroham szerű köhögést produkálok!)és leszokott a kedvemért.2 hónapig csak időnként,mostmár egyáltalán.

Mondd meg neki hogy félted az egészségét,büdös,és sokba kerül.Kérd meg hogy abból a pénzből például egy koncertre menjetek el,bulizni,vagy bármilyen programra!

Igen,abban igazuk van az elöttem íróknak,hogy ne zsarold,max csak végső esetben,ha látod,hogy az sem érdekli,ha neked ez rossz.

Másrészt téged ugyanúgy megbetegíthet.

Nagyszüleim a cigarettától rákosak voltak,egy hét különbséggel haltak meg 2 éve,nem kívánom senkinek azokat a kínokat amiket mind ők,és amiket mi átéltük.

Mondogasd neki időnként,őszintén sok sikert kívánok,hogy sikerüljön!!!!!

Még egy ember egészségesebb lehetne ...

C@lypso

2009. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

én könyöröghettem is a 16 éves barátomnak,és akkor se szokott le! nem azért, mert nem szeretett(9hónapig voltunk együtt), hanem mert nem bírta letenni. akárhányszor mondtam el, hogy büdös,drága,megkeseríti az ondóját... semmi sem hatott. ugyan úgy cigizik. :S


igazából akaraterő kérdése.

2009. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!