Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szoktassam le a barátomat?

Hogyan szoktassam le a barátomat?

Figyelt kérdés

Mát ő is azt mondta hogy le akar szokni csakhogy ez neki nem ilyen egyzserű...-.-

Én nem bírom a szagát és asztmám is van...fogadtunk hogy kibírja-e egy hétig nélküle ez az utolsó nap de egész nap arról beszélt hogy mennyire várja a holnapot hogy újra elszívhasson egy szálat...mit csináljak vagy mivel győzzem meg hogy hagyja abba?

köszönöm mindenkinek:):(


2008. júl. 6. 16:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Hát az nem egyszerű. Én napi két doboz cigit szívok már több mint 10 éve. Viszont egy időben, mikor úgy gondoltam le akarok szokni, nekem a nikotinell rágó nagyon sokat segített, kb. egy hónapig nem is cigiztem. Hátránya, hogy a sok rágó szétmarta a számat és szerintem rossz az íze. Tényleg kevésbé kívánja az ember tőle a cigit, de a teljes leszokáshoz azért kell még így is bőven akaraterő... Sok sikert hozzá...
2008. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
én a barátomat megkértem hogy szokjon le miattam, egyik nap nem szívott egyetse, és azóta nem is kívánja, nem is szívja.Elkell terelni a figyelmét róla, valamivel foglald le, hogy ne legyen ideje arra gondolni
2008. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem egyszerű. Nekem lassan 1.5 éve volt az utolsó szál cigim, és kb. 8 évig próbálkoztam. Minden ismerősöm mosolygott rajtam, mikor megkínáltak cigivel, én meg visszautasítottam, mondván, hogy leszoktam. De mindig egy picit tovább bírtam, a végén már 6 hétig. Aztán egyszercsak sikerül.


Szerintem bíztatsd, akkor is, ha holnaptól újra cigizik, és akkor is ha most majd két hónapig megint cigizik. Nekem is mindig kellett egy jó adag cigaretta, mire megint úgy éreztem, hogy elegem van. Aztán megint megpróbáltam, és tudtam, hogy hat hetet ki tudok bírni, mert máskor is sikerül. Várjatok egy hetet, kettőt, és legyen két hét a következő cél. Hiszen egy hetet már bizonyítottan végigcsinált. Ja, és valahogy azt kellene tudasotítani, hogy ne sirassa a cigit, mert az a mi (nekünk bagósoknak, mert azok maradunk életünk végéig, ha nem cigizünk, akkor sem) ellenségünk.

A lényeg, hogy ne éreztetsd vele, és ne is engedd, hogy úgy érezze, hogy kudarc, ha csak egy hét is volt.

Én gyakorlatilag sportot űztem a leszokásból. Mindig azt számolgattam, hány dobozzal, hány szállal nem szívtam el, mennyi dohány, mennyi nikotin maradt kívül, ez a halálos adag hányszorosa. Ha már összejött jó sok adag, akkor rá lehet keresni a neten, a lélekszámra, melyik településnek felel meg az adag, melyik falut lehetne teljesen eltörölni a nikotinadaggal. (mert sajnos apránként, de rengeteg méreg tűnik el a dohányosokban, szó szerint tömegmészárlást lehetne végezni vele) Mennyi pénzt spóroltam meg, a neten rákerestem, hogy ebből a pontos összegből mit lehetne a neten megrendelni. Ha a cigarettákat egymás mögé tenném, milyen hosszú lenne. Elképzeltem, hogy összerakva az az x karton cigi, mekkora kupac lenne a sarokban.

És elképzeltem magam 60 éves koromban, hogy még élek...

Eleinte nem lehet elhessegetni a cigi gondolatát, mindig beférkőzik a gondolatainkba, de ha ilyen irányba tereljük, és mindig szem előtt tartjuk, hogy a dohányzás megöl, akkor meg lehet csinálni. Mindig cefet büszke voltam magamra, hogy már egy hét, már kettő, és mindig oda jutottam, hogy innen már kár lenne feladni. És aztán ezek a játékok lassan elmaradtak, lassan uncsi lett, lassan nem érdekelt már az egész. És tudod mit? Lassan le is szoktam!!! :-))

2008. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hosszászóló vagyok. Annyi még kimaradt, hogy 15 éven keresztül napi több, mint egy doboz cigit elszívtam, ha esett, ha fújt.
2008. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Én kb 1 hónapja nem cigizek mindig leakartam szokni.

Annyi a titka h akarnia kell, ha kibirja 1-2 hétig akkor nyert ügye van probáljon nem figyelni a cigire.

2008. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát a baj vele az h ő egyáltalán nem akar leszokni...már mindent megpróbáltam h abba hagyja de még az sem hatja meg h asthmám van...
2008. júl. 30. 17:17
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Na ez érdekes. Idézek a kérdésedből:"Mát ő is azt mondta hogy le akar" most meg azt mondod hogy nem is akar leszokni....most akkor mi is van hát????
2008. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

az van kérlek...h nem tudok helyesen írni xD

nah viccen kívül az a helyzet h először azt mondta nekem h le akar szokni mert szeret...de nemrég mikor kérdeztem h akk mi lesz nem fog leszokni? akk máraz volt a válasza h ő nem fog senki kedvéért leszokni mrt nem akar...

2008. aug. 8. 08:41
 9/12 anonim válasza:
100%
vegyél neki nikotintapaszt, ami ugynannyi anyagot ad neki a bőrén leresztül, mint a cigi, de nagyonlassan egyre kevesebbet, míg végül leszokik. Ráadásul nem is büdös.
2008. aug. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Nikotin tapaszt én is próbáltam, de 1 hét után még mindig ideges voltam, hogy nem gyújthattam rá. Amíg ő nem határozza el, addig te nem tudsz mit tenni, sajnos. Tapasztalat, engem is akartak és nem ment. Mai napig 2 doboz szívok /nap!
2008. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!