Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem utálod magad - kedves...

Nem utálod magad - kedves dohányzó válaszoló - hogy nincs akaraterőd leszokni a dohányzásról? Mert én nagyon.

Figyelt kérdés
Arról nem is beszélve, hogy tíz év alatt elbagóztam egy fél lakás árát.
2012. máj. 23. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van aki szimplán nem akar leszokni, köszöni szépen...
2012. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Már nem dohányzom,de egyáltalán nem utáltam magam,mert nem akartam leszokni...

Mikor akartam letettem..(igaz volt "segítségem",mert terhes lettem,és én világ életemben azt mondtam,h csak akkor teszem majd le,így is lett)

2012. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

imádok dohányozni. utcán, kapkodva sosem dohányzom, mindig megadom a módját. kávéval, sörrel, üdítővel.

itthon és munkaidő közötti szünetben gyújtok csak rá.


most is bagózom épp :) kinn ülök az erkélyen, ölemben a laptop, mellettem egy sör, a kezemben a cigi :)

töltöm, a bolti fost el nem szívnám. ja és még olcsóbb is. ha nem erre, akkor édességre vagy más balgaságra költeném, szóval nem bánom.

lakásom meg már van :D

2012. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik! Igazad van, lehet kultúráltan is dohányozni, de nekem sohasem sikerült. Ha ideges vagyok rögtön rágyújtok, ha lenyugszom rögtön rágyújtok.
2012. máj. 23. 21:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem utálatos szenvedélybetegség ez,simán le lehet tenni,ez nem olyan,mint az alkohol,meg a drog.Ez egy laza cucc.Csak most az egészségmánia lett a divat.Lehet,50 év múlva megint menő lesz a cigi.Hóbort kérdése.Az emberek befolyásolhatóak.

Én leszoktam,de még az is lehet,hogy egyszer visszaszokok,mert a cigi jó élvezeti cikk,csak mértékkel kell szívni,vigyázni kell,hogy ne szaladjon el a ló.Nálam pl 5 szállal kezdődött.Amikor valami rossz dolog történt velem,vagy valami megviselt,mint pl az érettségi,akkor ez fölment napi 8 szálra.Majd 12-re,utána 1 dobozzal szívtam naponta.De szerencsére 1 doboznál megálltam,ha annál többet szívok,kikészülök.

Fejben még nem szoktam le én sem 100%-ig,csak nem szívom már több hónapja.De fejben kell megszabadulni a dohányzástól,mert a testi elvonási tünet az nulla,csak azért kívánom még mindig a cigit,mert az volt a támaszom,amikor valami bajom volt és az volt a plusz az életben.Most tiszta üresek a napjaim.Főleg az a szívás,amikor rossz napom van,nem tudom megoldani a problémáim és ilyenkor ott a cigi.Meg persze tanulás közben is jól jönne,mert itt vannak a vizsgák és qurvára nem tudok koncentrálni.És még a magánéletem sincs teljesen rendben,ez szokta még kiváltani az érzést,hogy jó lenne rágyújtani.

Ne utáld magad,ha tényleg le akarsz szokni,akkor le fogsz.Sokan igazából nem is akarnak,mert jó érzés cigizni.Ez nem is akaraterő,hanem szándék kérdése és hogy mi a fontosabb.

2012. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nézz utána Allen Carr könyvének. Én is így éreztem magam, semmi önbizalmam nem maradt, mert 1 napnál tovább sosem bírtam ki cigi nélkül.. akárhányszor abba akartam hagyni, délután 2-3-4körül csak elszívtam egyet, és utána a többi meg már jött magától..

Allen Carr könyvénél meg egyiknapról a másikra, 0 szál, és nem voltak elvonási tünetek.

2012. máj. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utálni éppen nem utálom magam a dohányzás miatt. Persze az idő kerekét visszaforgatnám és adnék magamnak egy taslit amikor először gyújtottam rá. Meg másodszor. Meg harmadszor....:D
2012. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyilván már ahhoz, hogy dohányozzál utálnod kell magad egy szinten. Ha nem teszed, nincs miért ezt a destruktív dolgot csinálni folyamatosan. Vagy mégis? Azt nem állítom, hogy amik a fekete keretbe vannak írva a dobozon igazak lennének, de azért nem csak kifejezetten jót tesz a dohányzás. Én 10 éve vagyok dohányos 5 éve füvezek is, utóbb anyagi okokból kényszerültem majdnem felfüggeszteni ezeket, de okos lettem közben (havi 20 ezer forintomba kerül hogy ellássam magam ezekkel)

Visszatérve semmi - a dohányzás alapjául szolgálókat kivéve - okom arra, hogy utáljam magam. Nekem ezek a dolgok beváltak, és mivel még több haszna van mint kára, addig még szép, hogy használom őket. A dohányzás meg abbamarad magától, pl mondja majd a párom h jön a baba szerintem két hónapba telik majd észrevenni h 'mióta is nem gyújtottam rá?'. Szerintem aki nem akarja abbahagyni a gyújtogatást, letüdőzést füstkifújást (sodrást) az nyugodjon már meg, és ne nyírja magát. Ha töltöd a cigit bármilyen kemény dohányos lehetsz, havi 10 ezernél sem kerülhet többe, de akkor már - ha megengeditek a kifejezést - érezhető módon oda is b@szol a tüdődnek vele. Amúgy mindenki mondja, hogy le kéne szoknod így vagy úgy, de én tudom, hogy nem kéne. Nem érdekel, választottam szenvedélyeket az életembe, nem azért hogy mások véleménye miatt azt mondjam rájuk hogy 'abba kéne', 'abba kellene' és 'ideje lenne már abbahagyni' típusú pillanatokat éljek át, mikor nem is ezt gondolom. Hanem azt, hogy de jó lenne tekerni egy cigit, és belemetélni egy nagy gubát is!!

Hát fogom, megcsinálom és elszívom, ha érzem hogy nem kapok annyi levegőt vagy nehezebb a légzés, abbahagyom.

Ehhez senkinek nem kell rám szólnia, nem fogom megfojtani magam, ha érzem hogy sok a füst, vagy fáj.


Neked kéne valami takarékos megoldás, és akkor már kevésbé lenne okod rossz szemmel nézni a dohányzásra, vagy ha megtalálnád az valódibb ok lenne, mint a jelenlegi.

2012. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ötös válaszoló állítására szeretnék még reagálni!

Én az összes pszichoaktív drogot használtam (jó, mindet biztosan nem de húszat fel tudok sorolni amiket igen), és a dohányzásról a legnehezebb leszokni. A spanglit nagyon szeretem, de dohányzás nélkül kizárt, hogy bírjam egy óránál tovább!! Mikor elfogy a dohányom, na az szörnyű! Utoljára fél órája történt, de azóta van szóval most nem lett baj.. De amúgy, a herointól, speedtől is úgy váltam meg, mint a szaros pelenkától, elszívtam amim volt, gondoltam egyet, hogy nem kell és kész, és azóta nem használtam. Semmi rablás, zaci meg anyámkínja amit nektek írnak. Amúgy a tavaly előtti évet minden hétvégén speeddel meg bogyóval nyomtam végig, és egyiket sem kívánom azóta sem, pedig ezek állítólag aztán nagy függőségeket okoznak. Szóval kedves dohányos feleim, addiktívebb drogot használunk, mint a heroin. És boltban, bárki számára beszerezhető..

2012. máj. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Te, kérdező, elgondolkoztál azon, hogy miért utálod magad ?
2012. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!