Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Túlzás-e a dohányzás elleni...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Túlzás-e a dohányzás elleni propaganda?

Figyelt kérdés
Szerintem az egységesített dobozok túllőnek a célon. Ez már a magánélet, és saját döntésbe való erőszakos beavatkozásnak érzem. Viszont olyan szempontból jogos, hogy aki dohányzik, korlátozott TB-t kéne birtokolnia.. Ti mit gondoltok?

2016. okt. 19. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, valamilyen szinten ezt meg kellene oldani.

Aki dohányzik, igaz hogy szabad akaratából döntött így, de utána nem az ő pénzéből megy majd a gyógykezelés, amikor tüdő- vagy gége és hasonló rákos lesz, esetleg COPD és egyéb betegsége lesz.

2016. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem túlzás, de az állambácsinak nagy jövedelmet biztosít, azért nem tesz többet ellene. Akárcsak az alkohol. És hogy neked milyen prolémát okoz, senkit sem érdekel. Azért csak folytasd.
2016. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlzás, nekem ne mondja meg a b.u.zi doboz, hogy tegyem le a cigit, majd akkor leteszem, amikor úgy gondolom! De ez az egységesített doboz nem fog érinteni, mert töltöm :)
2016. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem az kiakasztó, hogy betiltják az ízesített meg a pattintós cigiket, az nem túlzottan zavar, hogy hogy néz ki a doboz. Amúgy meg már áttértem az e-cigire, de már azt is cseszteti az a fogyatékos Lázár János, meg akarja emelni az e-löttyök árát (nehogy még a végén valamelyik dohányos áttérjen a kevésbé káros alternatívára). De persze az alkoholizmus az nem probléma Magyarországon, hadd főzzön mindenki otthon pálinkát (igazából én támogatom az emberek szabadságát, csak idegesít ez a kettős mérce).


A korlátozott TB-nek szerintem semmi értelme nem lenne, ettől még nem kéne érezhetően kevesebbet adóznunk, az orvosi ellátás minősége se lenne jobb, és nem is gyújtanának rá kevesebben, ráadásul ennyi erővel annak is korlátozhatnánk a TB-jét, aki eltöri a lábát miközben terepen mountain bike-ozik, mert "nem kellett volna extrém sportolnia".

2016. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egységesített dobozok egyáltalán nem túlzás. Csak ne legyen semmi szipi-szupi logó, klassz dízájn, hanem simán legyen egyszerűsített, szimpla kinézet.

Viszont a korlátozott TB-s megoldásnak szerintem nincs értelme, hiszen már annyi extraadó van a cigin, hogy abból ki lehet(ne) fizetni az ellátásukat. Én azt mondom, ha fizetik az extraadókat (amin a cigin van) és a TB-t, akkor nem kéne tőlük megvonni azt.

2016. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem, nem túlzás. Mert minél jobban tiltják, annál jobban szívják. (Ez a fordított pszichológia.)


A másik a TB-vel kapcsolatban. Egy dohányzó, minden 1000 ft-os cigiből 850ft-ot az állambácsinak fizet. Akkor miről is beszélünk? Ja, és még a nyugdíjára sem lesz gondja.:)

2016. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!