Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy gyomorrontásom...

Úgy érzem, hogy gyomorrontásom van és jobb lenne, ha hánynék, viszont magától eddig nem jött ki. Ledugtam az ujjam, de így sem jött ki, csak egy kicsi. Ez miért van? Hogy tudna kijönni felül hányás formájában a gyomortartalom?

Figyelt kérdés

nov. 24. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Sehogyan. Megvárod, míg jobban leszel. Igyál lassanként kortyolt vizet és pihenj ha úgy érzed. Maradj mosdóközelben.
nov. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ha most innék, akkor csak felhígulna a gyomortartalom, még kevesebb lenne a gyomorsav, úgy még kevesebb esély lenne a normális emésztésre, nem?

Jobb lenne kihányni, mert olyan, mintha "be lenne dugulva" - úgy tudom megfogalmazni.

nov. 24. 09:23
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Ne hánytasd magad. Ha a tested szerint is hánynod kell akkor majd hánysz.

Tápláld a gyomrod. Egyél száraz kekszet, fott krumplit, semmi mast es azt is keveset. Ures tea vagy viz legyen a folyadsk

nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ne hánytasd magad. Ha hánynod kell, úgyis fogsz, és igyál, mert az hígítja a cuccot > vagy mégis kihányod, vagy könnyebben emészted.


Egyébként ha gyomorrontásod volna, akkor hánynál, ez tény.

nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3. Amikor ilyen a helyzet, arra még egyek rá? Hát ezt egyáltalán nem tartom jó ötletnek!

Kekszet amúgy sem tudok enni és semmi hasonlót. De amúgy sem ennék, hiszen éppen nem jó az emésztés!


#4. Gondolom, a gyomorrontásnak is vannak fokozatai és van, amikor kijön magától (bár az inkább ételmérgezéskor).

Lehet persze, hogy ez most nem az, de szerintem az.

Vmi nagyon nincs rendben a gyomorban, az biztos.

nov. 24. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
#1 vagyok. Ha nem hánysz, az azért van, mert a szervezeted még meg tud birkózni a bevitt étel lebontásával. Bízd rá magad a saját testedre, hidd el, tudni fogja, mi az, amit ki kell hányni. Felesleges erőltetned, csak ingerelsz vele olyan szerveket (torok,nyelőcső,gyomorszáj) amiket nem szabad feltétlen birizgálni, mert veszélyes.
nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

4-es vagyok, akkor hányni fogsz, HA kell. HA nem kell, akkor nem fogsz. Mit nem értesz ezen?


A hánytatástól rosszul leszel, mert úgysem tudsz hányni, ráadásul még az alap probléma is fenn áll, így extrán rosszul leszel.

nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6. Lehet, hogy meg tud birkózni a szervezet, de semmi értelme, hogy az az erjedő, nem jól emésztett cucc végigmenjen az egész rendszeren.

Azóta nem próbáltam ingerelni, rengeteget böfögtem, szellentettem, fel van puffadva a has, szóval jobb lett volna, ha felül kijön, minthogy így kínlódik a test és végigmegy a "méreg".


#4. Azt nem értem, hogy van olyan, hogy egy kicsit rásegít valaki és akkor kijön, nekem pedig nem jött ki, pedig biztos, hogy a gyomorban volt még akkor.

nov. 24. 13:13
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha megnéznél néhány Szíjjártó interjút? Szerintem menne.
nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!