Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvászavar, inszomnia ->...

Alvászavar, inszomnia -> Akiknek ezek vagy hasonló problémájuk volt, van! Mit találtatok megoldásnak, akár részben? Bármit, ami javulást eredményezett rövid vagy hosszú távon? Minden részlet érdekel!

Figyelt kérdés

dec. 31. 04:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nekem a máktea segített.

Több mint egy évtizede alvászavarral küzdök.


Mindent kipróbáltam már amit el lehet képzelni.

jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
#11. Köszi! Leírnád kérlek, hogyan kell helyesen elkészíteni? Úgy tudom, hogy túladagolás esetén bele is lehet halni.
jan. 3. 23:20
 13/26 anonim ***** válasza:
Én a sima mákos tésztától vagy mákos sütitől is bealszom. Van egy andalító, kábító hatása. Nem kell túlzásba vinni. Önmagában a mák ilyen.
jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

#13. Hát én ezer éve nem ettem mákos tésztát vagy tekercset, de azért attól nem kábultam el. Szerintem te is inkább a szénhidráttól...


11-es hsz tudja az adagolást. Meg tudod írni? Lehet, hogy másoknak is jól jönne. Köszi!

jan. 4. 00:40
 15/26 anonim ***** válasza:
Hidd el, én érzem. Szénhidrát és szénhidrát között különbség van, de én a mákos ételtől bekábulok, elalszom.
jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
#15. Én nem.
jan. 4. 07:05
 17/26 A kérdező kommentje:
Egy mákos tekercs vagy mákos tészta tele van fehér liszttel és kristálycukorral, ezektől is bőven bekábulhatsz, inkább figyelj oda a vércukorszintedre, de ezt a témát hagyd abba most már, mert nagyon nem ide tartozik.
jan. 4. 07:15
 18/26 anonim ***** válasza:

A mákteát simán mákból is lehet csinálni, 1 evőkanál mákot leforrázni 2 dl vízzel és hagyni állni míg lehűl. A mákot ami megmaradt meg szoktam enni egy kis cukorral.

A mákteát meg lehet inni.

jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
#18. Köszi szépen!
jan. 4. 08:13
 20/26 anonim ***** válasza:

Nagyon is ide tartozik:


[link]

[link]


A mákban ópium származék van.


A háború idején pálinkás kenyeret vagy mákteát adtak a csecsemőknek hogy ne sírjanak, miközben bujkáltak az ellenség elől.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Jól mondja a 18-as, le kell forrázni 1 evőkanál (3 teáskanál) mákot, ázni hagyni, leszűrni és ízlés szerint cukrozni. De csinálhatsz máktejet is, a vizet és a mákot összeturmixolod, hagyod egy kicsit állni és leszűröd (finomszűrő vagy textil).


A zöld gubót ha ültetvényes formában megkarcolod, akkor fehér tejszerű folyadék jön ki belőle, ami már kemény drognak számít. Ha ez megszárad a gubóval együtt, akkor feketés-barnás színű lesz. Ez már tömény ópium és nagyon veszélyes, roncsolja a belső szerveket, függőséget okoz. Ha pár szemcséből teát főzöl vagy elszívod pipában, véged van, kiüt teljesen. A gubó tartalmazza ezt az anyagot.


[link]

[link]

jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!