Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig bírja egy...

Szerintetek meddig bírja egy ember étel-ital nélkül? Hány nap vagy hét alatt következhet be az ájulás és a halál? És alvás nélkül meddig lehet bírni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 16:51
1 2 3
 21/26 Alaque ***** válasza:

A minap láttam egy filmet egy ausztrál paliról, a neve most nem jut eszembe, de valami nem hétköznapi neve van, szóval van ez a pali, aki majd' negyven napig bolyongott a sivatagban konkrétan étlen-szomjan. Egyszer talált valami növényt, amiről tudta, hogy meg lehet enni, de azonkívül még csak nem is ivott! És túlélte! Igaz, hogy fogyott vagy húsz kilót, de túlélte. Szóval kitartással bárki végig tudja csinálni a híres negyven napos böjtöt.


Lehet persze kételkedni benne, de lehet utána is nézni, ugyanis dokumentált eset, a kilencvenes évek végén történt. Ha valaki kideríti, hogy ki volt az illető, megírhatná ide.

2012. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Alaque ***** válasza:
2012. okt. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

" Alvás nélkül:Az is olyan ha 1 héten belül nem alszol akkor azt hiszem hogy agyhalott leszel de az is lehet hogy más dolog miatt de biztosan meghalsz."


Ezt a hülyeséget is valami ismeret terjesztő mondta neked?

Csak mert 200 óra felett van a rekord alvás megvonásból...

2014. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

lehet, hogy 200 óra a rekord alvás nélkül, de az nem jelenti azt, hogy ez egészséges is. ráadásul nyilván aki ezt a rekordot beállította készült is a dologra, és addig küzdött minden nehézség ellen amíg végül már végleg nem bírta tovább. nem lehetett valami egészséges a dolog. nekem speciel a legtöbb amit ki kellett bírnom alvás nélkül az kicsivel több mint 2 nap, olyan 50 óra körül lehetett. nem is tudom rendesen megfogalmazni milyen állapotban is voltam már a végére, de furcsa volt. bírtam volna tovább is, csak hát minek? így is vagy 10 órát aludtam utána, és mikor felébredtem rohadtul fájt a fejem és a szemem amikor mozgattam, pedig egyik se gyakran szokott.


az evés-ivás is egy elég kényes téma. hiába bírja az ember jó sokáig pl. evés nélkül, ha nem muszáj ne próbálja ki senki. mármint nem egészséges. ha valaki netán fogyni akar inkább mozogjon és mérsékelten és egészségesen étkezzen.


a 6 hónapig nem evő személynek üzenném: ha valaki eleve úgy kezdi a mondókáját, hogy egy ismeretterjesztő sorozatban hallotta, akkor miért úgy kezdődik rá a válaszod, hogy "akkor elég hülye vagy"? maximum a sorozat szerkesztői "hülyék". bár ezt is kétlem, mivel ismeretterjesztő sorozatot szerkesztenek, valószínűleg bőven több eszük van mint errefelé sokaknak. arról nem is beszélve, hogy az illető azt hallotta ebben a sorozatban, hogy 4 napig lehet bírni a szervezeted romlása nélkül. nem tudom ez igaz-e, de az biztosan igaz, hogy ha fél évig nem ettél a szervezeted bizonyosan elég szépen legyengült. ahogy nézem a válaszod már egy pár éve érkezett, de hogyha pl. fél évvel azután, hogy újra elkezdtél enni megkértelek volna, hogy ugyan fuss már le velem egy 4-5 km-t nem hiszem, hogy ment volna, míg egy egészséges embernek, még ha kicsit lassú is azért sikerült volna. vagy egy-egy nehéz ételt megemésztened talán sose fog már olyan könnyedén menni, pedig ha jól vettem le fiatal vagy még ahhoz, hogy ilyen problémákkal kelljen küzdened. a gyomrod valószínűleg nagy károkat szenvedett, bár mondjuk ezt egy orvos jobban tudná, mint egy 19 éves frissen érettségizett, nem biológiás érdeklődésű (azaz én).


engem egyszer ért olyan lelki trauma, ami miatt nem kívántam se enni, se inni. nem voltam se éhes, se szomjas, ha kajálásra gondoltam csak rosszul lettem stb. minden nap azért 1-2 pohár vizet meg egy szelet sajtot kb. megettem, de csak mert lelkiismeret-furdalásom azért volt, mert tudtam, hogy ez azért nagyon nem egészséges. voltak hatásai is amiket tapasztaltam, pl. hogy ha sokáig kellett állnom egy helyben, várni kellett valamire vagy ilyesmi elég könnyen elszédültem és le kellett ülnöm, az állóképességem eléggé lecsökkent. volt, hogy feküdtem és felkeltem, és elsötétült a világ (ez amúgy is megesik néha azokkal azt hiszem akiknek alacsony a vérnyomásuk, de nem tuti) és olyan mértéket öltött ez a jelenség, hogy meg kellett támasztanom a falat, hogy el ne ájuljak, pedig mindössze 4-5 napról volt szó, amióta ez a nem evősdi tartott. ráadásul a combomról, amin előtte rendesen volt izom, leépült vagy hogy is fogalmazzam meg egy csomó izom. a lényeg, hogy nem volt már olyan erős, mint addig, és én ezt bánom a legjobban talán. arról nem is beszélve, hogy olyan vékony lettem, amitől már én is megijedtem (eleve is vékony vagyok), az arcom teljesen beesett.


és ezt csak 4-5 nap eredményezte, amikor nagyon minimálisat még ettem is. enni is azért kezdtem el újra, mert muszáj volt, mivel elutaztam, és egész nap talpon kellett lenni, ezért szükségem volt az energiámra. mondjuk nyilván másnál, mondjuk akinek erősebb a szervezete, nagyobb tömegű, stb., annál hasonló dolgokat lehet, hogy csak kétszer ennyi idő eredményezne. a lényeg, hogy ki lehet bírni relatívan sok ideig ezek nélkül a dolgok nélkül, de egy bizonyos szint után az egészséged nagy árakat fizethet, tehát csak úgy kedvtelésből ne próbálja ki senki. inkább örüljön, hogy van étel-ital, amit ehet ihat, és ágya, ahol aludhat. nem mindenkinek adatik ez meg..


19/L

2014. jún. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

" lehet, hogy 200 óra a rekord alvás nélkül, de az nem jelenti azt, hogy ez egészséges is."


Senki nem írta, hogy egészséges. Azonban abban biztos vagyok, hogy egy átlagos egészséges ember nem halna bele egy hét alvás megvonásba.


Amúgy önszántából az embernek ezt kipróbálni iszonyú nehéz. Aki azt hiszi lenne hozzá akaratereje az próbálja ki nyugodtan: 2-3 nap alvás nélkül és a szervezet drasztikusan fogja lecsökkenteni az akaraterőt. Azt fogod érezni, hogy lehetne még csinálni de mégis mi a fenének, ha nem muszáj és inkább alszol egyet. :-D

Persze ha külső erő is van ami ébren tart akkor az más szitu. Ez egy kínzási módszer is sajnos.

2014. jún. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
A 17-es válaszoló, aki nem evett fél évig, tisztára Bohumil Hrabalt juttatta eszembe. :D Csak ő valamivel tehetségesebb.
2016. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!