Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet fekete a széklet?

Mitől lehet fekete a széklet?

Figyelt kérdés
Párom ahogy feláll a wc-ről, már mehet is vissza mert jön az inger. Most ott tart, hogy két órája ezt csinálja. Nem jön rendesen a széklet és a mennyisége is kevés kb 1 dl és már fekete. Hányingere is lett közbe.
2011. júl. 12. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fekete szeklet 2 jelre utat,v sok a vasa,v belsö verzes jele,es ha rosszul is van,menjen az orvoshoz.
2011. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fekete rész székletben általában vért jelent. Az lesz a legjobb, ha elmegy dokihoz.
2011. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Étel: vörösbor, cékla, vaskészítmények és vastartalmú multivitaminok, gyógyszerek közül széntabletta.


"Belső ok": felső emésztőtraktusi vérzés (és az emésztett vér fekete és szurokszerű). Okozhatja fekély, valamilyen gyulladásos megbetegedés, fertőzés (bár ezek inkább friss véres székletet okoznak) vagy daganat.

2011. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom ne gyakorikérdéseken várd a választ, erre a kérdésre. Hanem az orvos adja meg mihamarabb. Mert ha ne adj isten tényleg egy belső vérzés...

Szeretném ha megírnátok utólag (az utókornak) a tapasztalatot, hogy mit tettetek? Mi segített, esetleg mi okozta végül, hátha másnak is szüksége lesz rá a későbbiekben.

Én is azt hallottam, nagyon nem játék.

2011. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott. Nem kellett orvos. Hirtelen nem tudtam mit tegyek, mert párom más városban lakik és hisztiznek az ügyeletes orvosok, ha nem a körzetéből jönnek, bár nem értem miért. Szóval nekiálltam böngészni a neten és rátaláltam egy ilyen székletes oldalra. Bekaphatott valami fertőzést, mert mára már semmi baja nincs. Én sem játszom ezekkel a dolgokkal. Enyhe nyomó fájdalmat is érzett a hasa aljában. Hát persze, mert kikéreckedett a szervezetéből a nem oda illő baci. Szóval nem emésztett vér volt, nincs gyomor és bélproblémája. Céklát és vörösbort sem fogyasztott. Pusztán elcsapta a hasát. Főtt krumplival és kamilla teával diétázik és sokkal jobban van. Még azt is hozzátenném, hogy tök jó ez az orvosi ügyelet, pláne ha fel sem veszik a telefont... Erről ennyit. Ez a Magyar Egészségügy. Ha meg nagyon rosszul lett volna, biztos nem itt kérdezgetek. Nem ez a típus vagyok csak hát én is beijedtem kicsit. Köszönöm a hozzászólásokat. Ígérem legközelebb nem ide írok, de remélem nem lesz legközelebb. De ha mégis lesz és fekete a kaki, akkor sem leszek nyugodt, hogy egyszer volt már ilyen és akkor sem volt semmi baj. Ugyan így be fogok ijedni. Az ördög sosem alszik...
2011. júl. 13. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!