Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fekete széklet. Mitől?

Fekete széklet. Mitől?

Figyelt kérdés
Két napja nagyon fekete székletem van, kicsit meglepődtem, mert nem volt még ilyen. Más szempontból minden normális. Mitől lehet?
2010. ápr. 24. 08:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem vasat vagy ilyesmit.
2010. ápr. 24. 08:32
 2/8 anonim ***** válasza:
spenót
2010. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
valamilyen hiányod van! Amúgy a fekete székletben vér van. (orvos mondta)
2010. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

itt találtam.


[link]



A széklet fekete elszíneződésének oka lehet:


1. Vérzés a gyomor-, bélrendszer területén. A "szurokszékletnek" nevezett jelenség a nyelőcső, gyomor- és nyombélfekélyek, polipok, divertikulumok, daganatok stb. vérzései esetén látható.


2. Élelmiszer, például nagyobb mennyiségű véres hurka, vörösbor, fekete szeder fogyasztása után.


3. Gyógyszer, például vastartalmú készítmények, széntabletták szedésekor.


Klorofilban (zöld növények) gazdag táplálkozás zöld színű széklet ürítésével jár.

2010. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha sok májat ettél, vagy fekleteszer lekvárt attól is lehet cfekete a székleted.
2010. ápr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok étcsoki
2010. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
ha gyógyszer vagy valamilyen élelmiszer nem indokolja, hogy fekete, akkor iparkodj a dokihoz, mert vérzel
2010. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ha ugy gondolod, hogy azért fekete a székleted, mert eleve feldolgozott vér került a székletedbe és attól lett fekete, akkor sürgősen menj orvoshoz. aki nem ezt javallja, az H.
2010. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!