Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy barátom sokat beszél az...

Egy barátom sokat beszél az öngyilkosságról. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

egy lányról van szó. elég nehéz gyerekkora volt, az anyja sokszor megalázta, lelkileg terrorizálta, magához láncolta, sokat bántotta fizikálisan. mégis látszólag normális lány lett és valahogy a rossz tapasztalatait arra tudta fordítani, hogy másoknak segítsen. főleg a közeli barátaira gondolok, aki nincs sok, de rengeteg lelki bajon átsegítette őket, én is sokat köszönhetek neki.

ám mostanság sokat beszél a befejezésről. arról, hogy gyerekkorában csak úgy bírta ki, hogy szerepeket játszott és közben elrejtette az igazi énjét, ami sajnos nagyon hasonlít az anyjáéra, belenevelődött. én ismerem az anyját sajnos és tényleg hajlamos rá, de mindig küzd ellene, csak néha nem sikerül neki. arról beszél, hogy több csalódást nem visel el és ha nem is ma, de nemsokára befejezi. azt mondta mi a barátai sínen vagyunk, több célja nincs az életben és úgyis mindenkinek csak azért fontos, amit értük tett, tesz. kísérti a gyerekkora, magányos és senki sem szereti azért, aki valójában. meg még mondott 1000 dolgot, amit nem bír cipelni tovább.

hiába győzködöm hatástalan. javasoltam a pszichológust, elutasította. beszéltettem, hátha segít neki, de azt mondja, hogy ha kimondja is úgyanúgy cikázik minden a fejében, semmi sem változik.

mit tegyek? nagyon aggódom érte, hiszen 21 éves, okos lány. olyan határozott mindenben, nem tudok rá hatni.


2011. okt. 5. 12:22
 1/1 anonim ***** válasza:
depresszio és post traumatic stress disorder ?
2014. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!