Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » C vitamin szedése okozhat...

C vitamin szedése okozhat álmatlanságot?

Figyelt kérdés
pár napja elkezdtem szedni cetebe C-vitamin tablettát, és azóta sosem tudok elaludni, lefekvés után még másfél-2 órát fekszek az ágyban mire el tudnék aludni. lehet összefüggés a kettő között?
2013. nov. 17. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, his vízben oldodó vitamin, hamar kiürül a szervezetből, esetleg más hatóanyag van még a cetebe-ben??

én napi 3-4 ezer mg -ot szedek és semmi bajom.

2013. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

C vitamint nem lehet túladagolni,

de van aki érzékeny rá így 4-5 ezer mg/nap már émelygést enyhe hányingert érez de mást tünetet még nem fedeztek fel.

2013. nov. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha délután/este veszed be, és érzékeny a szervezeted, akkor közrejátszhat benne. A C-vitamin az energiaszintet is növeli, bár ezt kevesen tudják. Elvileg maximum 4 óra alatt kiürül a szervezetből.
2013. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még valami: Ha "időszemcsés" a készítmény, arra nem vonatkozik a 4 órás időtartam. Ha javasolhatok, maradjunk az "egyszerű", gabona vagy gyümölcs alapúnál, és inkább vegyünk be többször kevesebb dózist, ha félünk, hogy az 500-1000 meg hamar kiürül.
2013. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!