Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejfájás? Lehet baj belőle?

Fejfájás? Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés

Először is légyszi ne nézzetek hülyének..

Elég fejfájós vagyok kicsi korom óta, minden frontot megérzek és akkor muszáj gyógyszert bevenni.

Ha nem veszek be semmit és úgy fekszek le este hogy fáj akkor reggel is úgy ébredek.

Barátnőm azt mondta hogy nem szabad mert ilyenkor agyvérzést? lehet kapni ha valaki fejfájással alszik el. Ez igaz? Csak mert elegem van a sok gyógyszerből.


2014. júl. 27. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz. Ha a fejfájást kezeletlen magas vérnyomás okozza, abban az esetben előfordulhatna, de akkor sem a fejfájás, hanem a hypertonia, mint kockázati tényező miatt.

Egyébként, ha valakinek nincs ismert betegsége (thrombosis, pitvarfibrillatio, ISZB, BKH, carotisstenosis, stb.), illetve nincs elhízva, nem cukorbeteg, nem magas a vérnyomása, rendben van a lipidháztartása, mértékkel fogyaszt alkoholt és nem dohányzik, annyi az esélye a STROKE-nak, minthogy a fejedre esik egy tégla az utcán.

Mellesleg, ha a fejfájáshoz nem társul szédülés, hányinger, kettős vagy homályos látás és valóban fronthatásra jelentkezik, túlzott "jelentősége" nincs. Én azt javaslom vegyél be fájdalomcsillapítót, mi értelme szenvedni, vagy keress fel egy fájdalom ambulanciát, ahol akár más módszerekkel is lehet segíteni a fejfájásodon.

2014. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Amiket írtál szerintem nincs esélyem stroke-ra. Csak unom már hogy mindig gyógyszereznem kell magam. Eddig a nyár csak frontokról és nekem fejfájásról szólt:(
2014. júl. 27. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülök ha segíthettem, de mondom nyugodtan keress fel egy fájdalom ambulanciát, ott alternatív megoldásokat is tudnak neked nyújtani (nem csak a gyógyszerest).
2014. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!