Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés lehet? Vagy gyógyszer mellékhatás?

Figyelt kérdés
A labor eredményemen magas tsh szint volt látható (5,97 lett nekem és elvileg 4ig jó), ezért a háziorvos azt mondta menjek el endokrinológiára. Mivel ő nem mondott semmit hogy mi lehet ez vagy mitől lehet, ezért olvasgattam az interneten, és egy helyen azt írták hogy hormonális fogamzásgátló is okozhatja. Történt már valakivel hasonló? Vagy ez nem igaz? Illetve ha abbahagynàm a szedést vajon újra jó értékű lenne a tsh?

2016. febr. 13. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:
50%

Nekem attól lett vagyis közrejátszott a dokim szerint, de nem módosult később.

Sajnos elindult a pusztuló folyamat (csökkent a mérete a pm-emnek) tehát visszanőni nem fog.

Az 5,97 kevés gyógyszerrel is javítható, nekem 9,7 volt, most 2,4! Szubklinikus vagyok, ami azt jelenti hogy csak a TSH volt emelkedett, klinikai jelek vannak csak és kevés tünetem volt, ez a legjobban kezelhető.

2016. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!