Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha évek óta nincs TB-m, akkor...

Ha évek óta nincs TB-m, akkor mi a teendő, hogyan kezdjem el intézni?

Figyelt kérdés
Az évek óta azt jelenti, hogy kb. 6 éve. Mire számíthatok? Büntetés, TB havi összege, stb. érdekelne.
2016. dec. 11. 10:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, én a csodára vártam valóban. 2009-ben vezették be, hogy mindenkinek maga után kell fizetni, akkor még volt állásom. Majd az év vége felé indultam el a lejtőn, amikor megszűnt a munkám. Ekkor adódott több egészségügyi problémám, aminek utána kellett járni, akkor az önkormányzat átvállalta a TB fizetést, de csak néhány hónapra (nem emlékszem pontosan). Aztán az eü gondok megszűntek, a tb lejárt, és nem mentem utána. Arra vártam, hogy majd csak eltörlik ezt a szarságot, hogy magad után fizesd akkor is, ha nincs miből. Nem akarok rasszista lenni, meg ilyesmi, de azért megnézném, hogy hány olyan romával fizettetik ki, aki egész életében nem dolgozott...
2016. dec. 11. 14:25
 12/16 anonim ***** válasza:
Magánfogorvost nem érdekli ha nincs fizetve a járulékod, legfeljebb ha gyógyszert ír fel, akkor van gond a gyógyszertárban.
2016. dec. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azt tuti nem fog, csak egy letört fogat kell helyrehoznia, remélhetőleg egy töméssel megúszom.
2016. dec. 11. 14:39
 14/16 anonim ***** válasza:

"Aztán az eü gondok megszűntek, a tb lejárt, és nem mentem utána. Arra vártam, hogy majd csak eltörlik ezt a szarságot, hogy magad után fizesd akkor is, ha nincs miből."

Na, látod és itt hibáztál.

Ugyanis amikor is lejárt az 1 rászorultság, ismét kellett volna menni és újra kitölteni a papírt.

Vártál a csodára, most pedig több százezer forintot kell kifizetned. Végül is...

2016. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ó nem, nekem akkor azt mondták, hogy x hónapig az önkormányzat fizeti, utána mindenképpen nekem kell. Na most mivel akkor magamat eltartani is alig bírtam az alkalmi munkáimból, nyilván nem az volt a legfontosabb, hogy rohanjak a tb csekkekért. Ha lettél volna bármikor olyan anyagi helyzetben, mint én akkor, talán megértenéd.
2016. dec. 11. 18:37
 16/16 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy utána magadnak kell fizetni. 1 évig fizeti az állam, aztán ha letelik az 1 év, akkor felülvizsgálat van és ha fennállnak még mindig azok a körülmények, amik akkor, amikor megkaptad, akkor továbbra is jár.

És nem voltam olyan helyzetben, mint te? Meglepődnél...

Amikor van egy gyereked még pluszban és egy jövedelemből éltek, mert te nem tudsz elhelyezkedni dolgozni, mert sehová nem kellesz, mert vidéki vagy és van egy gyereked, plusz ha még lenne is, a gyerekedet nem tudod hová tenni, mert nincs ki oviba vigye, hozza, vagy itthon legyen vele, amikor beteg. És itt nem többszázezres jövedelemről beszélünk, hanem képzelj el 80-100.000 Ft havi jövedelmet, meg 12.200 Ft családi pótlékot és azt oszd el hárommal, na mi ennyiből éltünk. És ebből kellett mindent kifizetni, ami egy hónapban felmerült. Sőt, volt olyan ez idő alatt, hogy 2 hónapot nem volt abszolút bevételünk, hanem a megtakarításunkból éltünk. Szóval hidd el, tudom milyen a s..r anyagi helyzet.

Csak én mentem és intéztem a dolgokat.

2016. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!