Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 13 éves vagyok. Ha fel áll a...

13 éves vagyok. Ha fel áll a péniszem nem tudom teljesen viszahuzni a fitymát. Ez fitymaszükület?

Figyelt kérdés
vagy a vagy rövid a fityma fékem?

2012. szept. 12. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
fitymafék xDDDDDDD
2012. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
fityma féknek hivják gyökér
2012. szept. 12. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tévedsz, egybeírják. :DDD Nézz utána google-on. :D
2012. szept. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salyt ***** válasza:
Amúgy a kérdésre válaszolva: Igen, elképzelhető, hogy kis mértékű fitymaszűkületed van. Vagy a fitymafék rövid. Próbáld meg óvatosan "tornáztatni", hátha nyúlik egy kicsit.
2012. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Hali!


˙

Ez lehet fitymaszűkület is, meg rövid fék is, akár együtt, akár külön-külön.


Nézd meg az alábbi topikokat! Sztem hasznos segítség lehet neked mindegyik. Az első 3 topik alapján derítsd ki, mi a bajod...!?:

<1.>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__3..

<2.>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..

<3.>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..


A 4. topikban pedig a problémád lehetséges megoldásairól olvashatsz...:

<4.>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


˙

Egy biztos, ha esetleg szégyellnéd magad emiatt a probléma miatt, NE TEDD! Nemcsak neked van ilyen, vagy más nemiszervi probléma, sok fiút érint, és sokan a te korodban jönnek rá arra is, hogy itt vmi nem okés odalenn! AKIK szégyenkezni kezdenek, és BEGUBÓZKODNAK, magukba zárják gátlásukat, esetleges belső szégyenüket önmaguk előtt, ŐK még évekig, évtizedekig BOLDOGTALANUL REJTŐZKÖDNI FOGNAK, nem mernek csajozni sem! :-o

ELLENBEN, HA MOST, amíg még friss a trauma (a belátás, hogy rájöttél arra, hogy nem tökéletes a fütyi,) SZÓLSZ A SZÜLEIDNEK,...

(tökmindegy, hogyan!? Ők a szüleid! Ne gondolj rosszra, ők sem fognak!)

...ők elvisznek urológushoz. Az a minimum, hogy ők tudjanak a bajodról -- elsősorban apukád, ha anyukád előtt szégyellősebb lennél, -- de akár egyedül is elme7sz az urológushoz! Ha viszont elkísér vmeik szülőd, inkább az kísérjen el, akiről tudod, hogy figyelembe veszi azt is, hogy te mit szeretnél, de ki is áll érted, és nem le7 olyan könnyen befolyásolni, hisz A SZÜLEID ÉRTED FELELNEK! Nem feltétlenül kötelező, hogy végignézzék, míg a doki a fütyidet vizsgálgatja, ha nem akarod, megkér7ed őket, hogy addig várjanak meg kinn, és ott szorítsanak érted! :-)


Ha TE most ÍGY DÖNTESZ és megteszed, és szólsz nekik, beavatod őket a problémádba, MAGADNAK ADOD MEG AZ ESÉLYT ARRA, hogy a legszebb tiniéveidet nem félős gátlásos fiatalként tengesd, s ne felnőttként kelljen elszenvedned a majdani fütykösöd tökéletlensége által önmagadnak okozott lelki dilemmát, hanem BOLDOGAN kerget7sd a csajokat, ettől a problémától mentesülve, félelmek és gátlások NÉLKÜL! :-)


!!! NE ESS NEKI EGYMAGAD ÉSZ NÉLKÜL A PROBLÉMA MEGOLDÁSÁBA, MERT KÖNNYEN ÚGY JÁR6SZ, MINT AZ Ő -- korodbéli -- KISFIA! SEGÍTSÉG NÉLKÜL NE! <<:-O

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__3..


˙


Az orvos csak megvizsgál, az nem fog fájni. Simán kibírod, mert ügyes gyerk vagy te. ;-)

Utána elmondja, h. szerinte mi a probléma, és azt hogyan, mivel oldaná meg!? (Ezeket a megoldási le7őségeket részleteztem ki a <4.> sz. fenti topikban, amit belinkeltem.)

!!! Akármit is javasol a doki beavatkozást, -- főleg, ha TKM-(Teljes körülMetélés)-re akarna rávenni, rábeszélni, -- NE MENJ BELE! DE A SZÜLEIDET IS INTSD ERRE, ŐK SE EGYEZZENEK BELE! :-o


Ha a doki vmiért nagyon erőltetni akarja a TKM-et, kijelenti, hogy CSAK AZ A MEGOLDÁS LÉTEZIK, vagy szeretne minél inkább rábeszélni a TKM-re, esetleg erősködik, riogat azzal, hogy "később ebből még bajok le7nek!" vagy "úgyis visszajössz még metélésre!",... na... ŐBENNE SOHA NE BÍZZ MEG! HAGYD OTT, ÉS KERESS MÁS, betegcentrikus, több megoldási formát is a figyelmedbe ajánló orvost, mert ők szélesebb látókörrel rendelkeznek, jobbak le7nek a szakmai tapasztalataik is, mint annak az urológusnak, aki csak metélni akarna téged! :-o


˙

>>>>> !!! >>>>>

!!! Egy orvos le7 a barátod is, de le7 akár az ellenséged is!!! De hogy ki műt meg, ki oldja meg a problémádat v. cseszi el a farkaddal együtt az életedet, AZ TŐLED/TŐLETEK IS NAGYBAN FÜGG!


Olyan urológus dokit válassz, aki...

> szélesebb látókörrel rendelkezik, nemcsak 1 dolgot forszíroz,

> betegközpontú, barátságos, meghallgatja ami a szívedet nyomja,

> te még nem is mondasz semmit, de ő több ésszerű javaslatot is tesz a megoldás kivitelezésére, és nemcsak metélni akar, (TKM)

> ért7ően és értelmesen magyaráz, úgy, hogy azt te is megértsd,

> nem riogat, nem fenyeget, nem károg és nem akarja rád erőltetni az akaratát, -- pláne nem a TKM-et! >:-o

> figyelembe veszi azt, amit te is szeretnél: a vágyadat, számításaidat,

> techikailag is képben van, és látszik, érződik rajta, hogy ő is fejlődik, korszerűsít...

> nem ütött-kopott, omladozó rendelőben operál/műt, hanem ad a higiéniára, és a steril, tiszta környezetre!!! (:-o

... és persze ...

> KÉPES IS VAGY BÍZNI BENNE! ;-)


ERRE NAGGYON FIGYELJ(etek) ODA!!!

<<<<< --- <<<<<


˙

Ha le akarod pattintani a dokit, csak mondjátok azt a neki, hogy...

"-- Köszönöm szépen, de úgy döntöttem, hogy alszom még erre egy párat, mert a javaslata alaposabb átgondolást igényel! ... ÉS NE FÉLJ! MERJ KIÁLLNI MAGADÉRT, MERT SENKI MÁS NEM TESZI MEG HELYETTED! >:-o

(...ha fontosabb, komolyabb beavatkozásról van szó az egyszerű fitymafeltépésnél vagy a fékátvágásnál.,... például, ha fitymaplasztikáról (vmilyen dorsalis incisio-ról, azaz hátoldali függőleges v. keresztirányú bemetszésről RKM-ről/TKM-ről (Részleges/Teljes KörülMetélésről) van szó!)


Ezt követően min. 5-7 nap gondolkodási időt hagyj(atok) magadnak/(magatoknak), és csak utána, HA MÁR EGÉSZEN BIZTOS VAGY ABBAN, HOGY TE EZT SZERETNÉD, AKKOR MENJ(ETEK) CSAK BELE BÁRMIFÉLE BEAVATKOZÁSBA!!!


˙

Hogy mire figyelj egy esetleges orvosi beavatkozás előtt, az ide most OFF lenne ill. az már egy másik história, bár arra sem árt majd odafigyelni majd! :-o


˙


** *** **

Egyelőre ennyi.

INFÓ: Amit írtam, azt mind az eddigi tapasztalatok mond(at)ják, ill. saját tapasztalataimból tudom, vmint magamból indulok ki, mert én ezt várnám el a másiktól (családomtól, szüleimtől, orvosaimtól). És mivel másodállásban egészségügyis vagyok (NEM ORVOS), így ezt is nyújtom azoknak, akik BIZALOMMAL fordulnak hozzám. Legyen az itteni segélykérő, akár rám>>priviző, vagy páciens a saját praxisomban. :-o


Ha tudok még vmit segíteni, tanács vagy további segítség kéne, esetleg bármi kérdésed merülne föl, nyugodtan tedd fel bátran, akár itt, akár >>priviben!


˙

Te pedig ne sunnyogj ezzel, mert később valóban gond le7 abból, ha most nem foglalkozol a problémáddal, hanem elbagatellizálod az egészet! Szüleidnek meg ne félj szólni! ;-)

Fel a fejjel! ;-D


Üdv: EE

2012. szept. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!