Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Dermovate kenőcs fitymaszűküle...

Dermovate kenőcs fitymaszűkületre. Hogy használjam?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok. Ma voltam urológián és az orvos felírt szteroidos Dermovate kenőcsöt a szűkületre. Csak annyit mondott hogy oda kenjem ahol feszül a bőr.

Azt nem tudom eldönteni hogy a fityma külsőrészére vagy belsőre kenjem. A betegtájékoztatóban semmit se írnak a betegtájékoztatóban.

Csak merev állapotban nem tudom felhúzni a fitymám. Lankad állapotban megy aránylag rendesen. Az orvos azt mondta ha 1 hónapig kenem és jobb lesz akkor nem lesz teljes körüli metélés de ha nem hat akkor lesz. Előre köszönöm a válaszokat.



2015. szept. 8. 18:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És hogy naponta hányszor használjam azt kifelejtettem.
2015. szept. 8. 18:54
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha kenőcsöt írt fel,akkor olyan nagy mértékű szűkület nem lehet .Neki biztosan a tmk lenne a megfelelő,azt is lehet hogy csak ehhez ért .Szükületeknél ez a végső megoldás ,de ellőtte vannak más lehetőségek is .Ne menj bele azonnal ebbe,igaz ebbe még a szüleidnek is van beleszólása .
2015. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Nézzük:

– Az orvosnak kellett volna megmondania hogy hova kend.

– De amúgy a szűkületre, szóval húzd hátra, kend be a szűk „gyűrűt”, húzd előre

– Azt is kellett volna mondania a dokinak, hogy nyújtani kéne közben a fitymát, csak úgy a kenés nem segít semennyit se.

– Szóval fogd meg a bőrt a végénél két kézzel és tágítsd ki a nyílást olyan nagyra amennyire _fájdalom_ _nélkül_ tudod. Ha be tudod dugni a két mutatóujjadat a bőr alá, tapogasd ki hogy hol a szűk rész, és belülről tolva próbáld azt kifeszítve tartani.

– Csináld pár percig, hagyd egy kicsit békén, és ismételd meg ezt párszor még.

– Csináld naponta.

– Még egyszer: ne okozz magadnak fájdalmat!

– Kend be a szűkületet annyi kenőccsel, hogy az maradék nélkül felszívódjon (vagyis ne kend sokkal), dörzsöld be a kenőcsöt jól.


További kérdéssel várunk szívesen, de ha van valami haladás, annak még jobban örülünk :) Hozz híreket :)


Ui.: a te fitymaszűkületedhez teljes körülmetélés semmiképp sem kell.

2015. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szóval húzzam föl a bőrt és a makk alatti részt kenjem be vele?
2015. szept. 10. 16:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt a részt a fitymán, ahol a szűkület található :)
2015. szept. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt értem de a fityma külső bőr részét vagy belül kenjem be...? ez érdekel engem
2015. szept. 13. 21:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Belülre
2015. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Kívülre kell!
2016. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
végeredmény?
2017. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Annyira ne félj már kend be kivül belül mi baja lenne, de amugy meleg kamillás ülőfürdőbe huzgáld, nyuzbáld ez sokat tesz.
2019. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!