Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A férfi meddőségnek mik a...

A férfi meddőségnek mik a jelei? Esetleg a leírtak alapján van rá esély? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A párom azt állítja, hogy életében 7 nővel volt már együtt, egyikkel sem használt gumit, azaz velem először, eddig megszakítást használt. A lényeg, amit szinte nem hittem el, hogy a hétből egy lányt/nőt sem ejtett teherbe, pedig egyik sem vett be esemény utánit, sőt, volt akibe bele is élvezett. Ez csak haláli nagy szerencse, vagy nem egészséges?

2016. jún. 6. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
A megszakítás egy csomó párnál jól szokott működni, egészen addig, amíg teherbe nem esik a nő, de ez tényleg évekbe is beletelhet. Egyik barátnőm pl. 4 évig védekezett megszakítással, majd gyereket akartak és 2 hó múlva már terhes is volt. Szóval nem ebből indulnék ki a helyedben.
2016. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem szeretnénk babát, pár év múlva lenne esedékes, csak érdekelt, hogy 7 különböző nőnél ez hogyan lehetséges. Esetleg nincsenek olyan erős, életképes spermái mint más férfinak? Nehéz elhinni hogy eddig semmi baj nem történt mindenféle védekezés nélkül..
2016. jún. 6. 16:26
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Egyszerű, külső, un. makroszkópos megfigyelés alapján, ha az ejakulátum nem tartalmaz spermiumokat, akkor az lényegében színtelen, átlátszó. Ugyanis a spermiumok tömege teszi a színét fehéres szürkévé. Némileg bonyolultabb (de nem túlzottan) a mikroszkópos vizsgálat. Ma már sokféle hobbi mikroszkópot lehet vásárolni egészen olcsón. Ha az ejakulátumot tárgylemezre vékonyan rákenik, akkor abban már 100x nagyításnál lehet látni a farkukkal csapkodó spermiumok tömegét (egyetlen feltétel, hogy ne száradjon ki ill. ne sűrűsödjön be a kenet),

Ugyanakkor erősen csökkent termékenységnek (amikor kevés vagy nem megfelelő mozgású) spermium van jelen) lehet életviteli jele, pl. erős dohányosok terméketlensége sokszor ennek tulajdonítható. Rákérdezhetsz, hogy volt-e serdülő korában heresérülése (akár biciklizés vagy más sport kapcsán, mert ha spermium vagy maradványa kerül a vérbe, akkor a szervezet autoantitesteket termel a saját spermiumok ellen). De arra is rákérdezhetsz, hogy volt-e gyerekkorában mumpszból adódó gyulladása, mert a mumpsz képes a fiúgyerekek kis százalékánál meddőséget okozni.

2016. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Egyátalán nem lehetetlen,csak te gondolod úgy .

Amelyik nő tudja hogy mikor nem fogamzó képes,akkor gyermekáldás miatt nem kell védekezni .Ezeknél a nőknél élt még a 2 fél közötti bizalom,nem úgy mint nálad .

2016. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bizalom? Nem értem mégis mire fel teregeted ki a mi kapcsolatunkat, meg hogy a bizalom mégis hogyan kapcsolódik a témához. Az előtted levőnek köszönön, rákérdezek majd nála. A cigaretta sajnos jelen van, nagyon sokat szív már régóta, de gondolom ez nem lehet egyedüli tényező.
2016. jún. 6. 16:44
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Én értem, hogy miért merült fel benned a kérdés, de hidd el hülyeség. Én is, mások is rengetegen védekeztek megszakítással, van olyan haverom aki rengeteg nővel kavar és megszakítással "védekezik" általában nem szokott így besikerülni a gyerek, ő sem ejtett teherbe így senkit 20 év alatt. Ez van. Sok férfi volt már életében 7 nővel, megszakítással, hétköznapi a sztori, kellett hozzá némi szerencse, hogy ne legyen terhesség, de egyáltalán nem a lehetetlen kategória, szóval szerintem most valami olyanon paráztatod magad, amin tök felesleges. Mielőtt elküldenéd szerencsétlen pasidat spermavizsgálatra, azért gondold át a dolgot. Engem idegesítene ha ezen parázna a nőm, főleg úgy, hogy még nem is akartok gyereket.
2016. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Valójában én elég aggódós vagyok ilyen téren, ha "nem védekezésről" van szó, ezért szóvá is tettem hogy szerintem felelőtlenség volt soha nem használni gumit, és csak felmerült bennem hogy vajon minden rendben lehet-e nála vagy csak szimplán szerencsés. Nem bizalomhiányról van szó, ezt is megbeszéltem vele természetesen, csak gondoltam hátha lesz itt valaki aki többet tud mondani ebben a témában.
2016. jún. 6. 17:10
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
De most nem mondtam neked többet a témában? Egyébként nemi betegség fronton valóban felelőtlen volt, ez tény. A teherbeesés lehetősége is inkább fennáll a megszakításosnál, mint mondjuk a guminál (ami egyébként is a legjobb, mert rengeteg minden ellen véd) de a pasik legnagyobb része odavan a megszakításos módszerért, kivéve pl. az én férjemet, neki jobb a gumi, mert nem szeret élvezéskor kiszállni. De előtte is voltam már jó pár pasival, mindegyik a megszakításost akarta, sokszor be is vállaltam és nem lett belőle gyerek.
2016. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De, köszönöm is a segítségedet. Eddig sajnos meg voltam róla győződve, hogy megszakítás útján nagy esély van a teherbeesésre, ezért is néztem nagyot mikor közölte, hogy sosem védekezett, számomra nehéz volt felfogni hogy így tényleg semmi baj nem történt és ezért kezdtem aggódni azon hogy minden oké-e nála.
2016. jún. 6. 17:22
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Azért tudtad így, mert valóban egy megbízhatatlan módszer, de egyébként a gumi is kiszakadhat, vagy lehet rajta mikrorepedés, amit észre sem veszel, de olyan ismerősöm is volt, aki állítólag rendes tablettaszedés mellette esett teherbe, meg olyan is, aki a menstruációja alatt, pedig az sem túl esélyes dolog. Rengetegen védekeznek megszakítással, nem azt jelenti, hogy rossz a spermájuk, csak, azt, hogy nem estek bele abba az x százalékba (szerencsére) akinek így véletlen összejön a gyerek. Ha gumival védekezel, vagy bármivel, akkor is ugyanez történik, jó esetben nem kerülsz a hibahatár fölé, hanem sikeresen tudsz védekezni.
2016. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!