Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzástól nagyon...

Bölcsességfog húzástól nagyon félek. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
Olyan sok rémtörténetet hallottam.
2008. márc. 2. 20:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%
Nekem pont ma húzták az alsó jobb 8ast.Hát az érzéstelenítő sem ért semmit, fájt mint állat.hivatalosan persze nem de a valóság az hogy bizony azért nem kellemes.És mivel általában akkor húzzák mikor probléma van vele ez még el is tart egy ideig.A szájban legtöbbször nincs elég hely neki, így elkezd helyet csinálni magának és tolja arréb a többit.Nálam is ez volt és az sem kellemes.De muszály kihúzatni ha normálisan nem áll be a helyére vagy nincs helye.Szülni nem szültem meg nem is akarok de ennáél azért durvább lehet :D
2008. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
84%

Nekem hétfőn húzták a jobb alsó bölcsességfogam... és nagyon fáj(t)... :D Bár mivel még nem nőtt ki és nem votl helye így műteni kellett... Elég kellemetlen érzés, vágás, fórás, vésés, feszítés, varrás ... Én a szuritól féltem a legjobban , de rá kellett jönnöm h az a legkellemesebb,maga a műtét is kellemesebb volt mint amilyen most... az egyik fogorvos szerint teljesen normális h fel van dagadva a fejem kétszeresére... a számat nem tudom kinyitni és már a torokom és a nyakam is bedagadt ...

Tényleg mosni kell a helyét ? mert nekem nem fér be a fogkefe... öblögetem szájfertőtlenítővel és ma kaptam antibiotikumot is...

De mindenképpen megéri a néhány nap vagy hét szenvedést, mert sokkal csúnyább lenne ahogy összetolja a többi fogam ...

És nem hiszem h jobban feltud dagadni az arc annál mint amennyire nekem be van dagadva...Kedden megyek varratszedésre (elvileg)...

Mindenképpen meg kell csináltatni és jó minnél hamarabb túlesni rajta, csak érdemes oylan időpontot választani, amikor kicsit nyugisabb az életed és néhány napig tudod nélkülözni a tiszta beszédet, valamint ne a legfontosabb társasági esemény elött csináltasd meg mert lehet szükséged lesz a szép pofidra és nem egy 2xesére dagadt vmire ... :D

Én is hallottam h van aki sokat fogyott, én 3-4 órával utána már ettem, igaz h csak naygon apró dolgokat tudok még mindg megenni, meg nem túl szépen mert az evőeszköz nem fér a számba...:D

2008. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
15%

Olvastam a kedves megnyugtató hozzászólásokat, gondolom én is megosztom a friss élményt.


Délben kivésték a bölcsességfogamat, jobb alsó. Múlt héten egy másik kedves orvos eltörte a fogat a korona tövénél, azóta csak a gyökér volt benne. Pár röntgen és halasztgatás után ma felszabadult egy műtő a szájsebészeten.


Helyi érzéstelenítés, aztán nekiestek úgy igazi favágó módra, kedves külföldi tanoncok előtt. Where would you cut it? This way, no, that's not gonna work. I do it this way, és tényleg. Vágta. De ez csak a bemelegítés volt. Bár sok mindenről lemaradtam a csukott szem miatt, azért meg tudtam különböztetni 4 féle elektromos fúró és vágóeszközt a kétféle mechanikus mellett. Ezenfelül a csúcsot persze a jó öreg fogók, no meg a véső és kalapács jelentette. Hammerite, please. Ne aggódjon, ez most durván fog hangzani, de nem fog érezni semmit. És nekilátott rendesen kalapálni, de nyolc-tíz ütés után abbahagyta, és váltott egy fúróra.


Miután kivéste, próbálkozott a fogókkal, de nem nagyon sikerült. Elmagyarázta kedvesen, hogy ez azért van, mert ugyan a gyökérnek az állkapocsra merőlegesnek kéne lennie, az enyém majdnem párhuzamos, ráadásul bent van közvetlenül az idegcsatornán rajta. És a 7-es fog gyökerével szoros meghitt kapcsolatot ápol. Azért csak kitépte, ha darabokban, csontszilánkokkal együtt, akkor is. A legnagyobb darab kitépése után megpihent, mondta, most két perc szünet, be lehet csukni szépen. A külföldi tanoncok közben elmentek órára, átvette a segédmunkát az asszisztens, az első kedves, törős doki felesége. Az egész család kiélvezte a fogam minden rezdülését. Az utolsó darabot az asszonyka távolította el a szívópálcikával. Gondoltam, ha ezzel az ügyes eszközzel sikerült, akkor kár volt előtte a felhajtás a sokféle fogóval.


A műtét után megnyugtattak, hogy most már vége, ha kimegy az érzéstelenítés, nyugodtan ehetek. Jó poén volt, nevettem is rajta, mondtam, hogy inkább üvölteni fogok. Micsoda előrelátás, most aztán tudom. Ja, azért mondták, hogy tejet és mogyorót ne egyek, meg ne öblögessek, ne szívogassam. Minek is szívogassam, megszívtam ezt már minden gyakorítás nélkül is.


Három körül szép fokozatosan kiállt az érzéstelenítés, kaptam kis ízelítőket a rám váró kellemes percekből apránként. Fél négykor bevettem az első Cataflamot, az átmeneti időszak négy körül igazi teljes gyönyör volt, akkor döntöttem úgy, hogy beteszem a DVD-be a Natural Born Killerst. Most vége a filmnek, és még van egy órám a Cataflam hatásából, lassan elkezdhetek gondolkozni, meddig várjak a következővel.

2008. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


Nekem kettőt húztak, de az injekció rosszabb volt, mint a húzás. Utóbbit nem is érezni, sőt, nekem utána sem okozott kellemetlenséget, ahogy kihúzták minden rendben volt. : )

2009. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem tegnap szedték ki az egyik bölcsességfogamat. fekve nőtt, az íny alatt, ezért vagy 30 percen át fúrták faragták. ráadásul elég szívósan tartotta magát a fogágyban. a műtét után lejegeltem, ezért nem dagadt meg annyira az arcom, az éjszaka nem tudtam hűteni, úgyhogy most eléggé feldagadt. fájni nem igazán fáj. lázam sincs. inkább a dagadás kellemetlen..

a számban van egy 2-2,5 cm hosszú varrás.

nekem sem volt szabad tegnap öblögetni, de ma már csinálom. meg fogat is mostam már.

nekem alulról szedték ki.

2009. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

jaj, még annyit, hogy most preventíven antibiotikumot szedek. napi 3szor.


de tényleg nem kell félni a bölcsességfog kiszedésétől, a fájdalom csak 1 napig tart, azért kicsit megviselheti az embert.

2009. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
63%
Nekem múlthéten szerdán műtötték ki a bölcsesség fogamat,mivel elég mélyen volt az orvos megszenvedett vele. De akkor leírom először is hogy volt:)3 érzéstelenítőt kaptam az egy kicsit fájt de nem volt vészes, műtét alatt nem éreztem fájdalmat,kicsit kellemetlen érzés volt. Varrásnál már kicsit érzékenyebb volt,de elméletileg több órás az érzéstelenítő szóval nem kell félni attól hogy fájdalmat fogsz érezni. A műtét után szépen fokozatosan elkezdett fájni és kb. 2-3 napig akkora lett a jobb arcom mintha egy gombóc lenne benne :D :S és nagyon tud fájni ha nem szedsz be fájdalomcsillapítót és gyulladás csökkentőt. 2 nap múlva megyek varrat szedésre, az arcom most már többé kevésbé helyre állt,enni is tudok már rendesen viszont néha még most is nagyon rájön a fájdalom és az nagyon nagyon tud fájni. A jegelés az nagyon jó neki, illetve a folyamatos fájdalom csillapító szedése. A fájás normális mert úgy gyógyul és mivel nekem mélyről bányázták elő a fogam ezért ügye idő amíg begyógyul. Tehát aki azon filkózik hogy kiszedetesse vagy nem és nincs kibujva a fog nyugodtan merjen beleállni mert túl lehet élni,vzsont célszerű péntekre rakni a műtétet mert kell min. 2 nap a regenerálódáshoz...de nekem pl. 4 napra volt szükségem nagyjából.
2009. szept. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
0%

Jah még hogy nem fáj mi ! Nekem majd nem tele lett a gatyám úgy fájt.2 injekciót kaptam .

Nagyon fáj nekem. Tömésre mentem azt húzás lett belöle.

pedig nem volt nagyon lyúkas.

A doki mondta hogy nem lényeges fog és általába hamar kihúzzák.


Szerencsére nem volt gond az állkapcsommal .


De aki megy bölcsesség húzásra az kösse fel gatyáját.

2010. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Nekem 4, azaz 4 darab bölcsességfogat kell kiműteni, mivel egyik sem tudott kitörni az ínyből.

Az alsó 2 fekszik, a 2 felső legalább függőlegesen áll, de nekitorlódik a 7. fogak gyökereinek.

Panaszom nem volt velük, azt leszámítva, hogy torlódnak miattuk a fogaim.

Kedden kiműttettem a jobb oldalt, kb fél óra alatt megvolt, ebből 28 perc a fekvő alsó fog, 2 perc a felső.

Az alsóval megszenvedtem egy kicsit, 2 injekció ellenére is, a felsővel nem volt különösebb gond.

1 hét múlva varratszedés, rá 1 hétre a másik oldali műtétek.

A műtét este 7-kor volt, éjjel alig tudtam pár órát aludni, mindig a ropogást hallottam.

Az arcom 2 napig egyre dagadt, a 3.napon már jelentősen visszahúzódott.

Próbálok fogat mosni, és bébikaját, teába áztatott háztartási kekszet, főtt krumplit eszem. Van egy kis szájzáram is.

A doki azt mondta, ha tizenévesen kiműttettem volna, akkor könnyebb lett volna kiszedni a fogakat.

Ja igen, fájni nem fáj, csak ha nevetek. Remélem, nem fertőződik el...

Bátorság, tényleg túl lehet élni:-))

2011. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Peporanger válasza:
100%

Sziasztok!

Héten voltam szájsebésznél és kihúzta a jobb felső bölcsességfogam. Lehet hogy én szélsőséges eset vagyok de még az érzéstelenítő injekciót sem éreztem olyan ügyesen adta be. 10 perc múlva úgy elérzéstelenedtem, hogy azon kívül hogy hallottam hogy a fogóban a fog kicsit ropog, semmit nem érzékeltem abból hogy húzza a fogam. Nagyon féltem tőle mivel le is volt törve és nagyon fájt is előtte, de megérte elmenni. Én félős vagyok ha fogorvoshoz kell menjek, de ezek után sztem ez megváltozik. Ja és hozzáteszem hogy azóta egy fájdalomcsillapítót sem vettem be pedig mondták hogy fájni fog.

Szóval csak azért írok, mert ne féljetek 15 perc alatt megvan és annyira nem fáj mintha megcsípnéd a kezed!

2011. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!