Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzástól nagyon...

Bölcsességfog húzástól nagyon félek. Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
Olyan sok rémtörténetet hallottam.
2008. márc. 2. 20:28
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
A mai napon eltávolították a bal felső bölcsességfogam. Nagyon féltem, de feleslegesen. Sajnos ferdén nőtt így mosása nehézkes volt ill. gyakorlatilag lehetetlen és sajnos kilyukadt. Iszonyú fájdalmat okozott az utóbbi napokban és mivel ferdén nőtt, bizonytalan volt az egészben kihúzása ezért szájsebészetre utaltak vele. Megdicsértem a dokit utána, mert kb 2 percig tartott úgy, hogy gyakorlatilag fájdalmat nem éreztem. Ez reggel történt, lassan eltelt egy nap és semmilyen fájdalmat nem érzek, igaz vettem be fájdalomcsillapítót a biztonság kedvéért :)
2011. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
segitsetek..14 eves vagyok es no ki a bolcsesseg fogam..ez normalis?
2013. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 .HARD. válasza:

Szia!


En Augusztus 26 -ra kaptam idopontot Pecsre a szajsebeszetre, es hozzateszem akormar olyan mertekben fajt hogy 400mg os ibuprofenes fajdalomcsillapito sem hatott sem cataflam legerosebb dozisban. Igy elhataroztam hogy elmegyek egy magan dokihoz es megkerdeztem vallal-e egy ilyet, tudni kell rola hogy o is szalysebesz es 30 eve van a szakmaban. Nagyon tartottam az ideiglenes benulastol ami egy 7 tol 2 evig terjedhet, es vitaminokkal visszahozhato, de belevagtam 07.01 en kihuzta az also bal bolcsessegfogam, sajnos 3 lidokain inyjekcio utan sikerult kihuzni max 15 perc alatt, oszinten megmondom nekem marhara fajt. A folyamat: Elso injekcio utan ereztem ahogy bedugja a fog ala azt feszito valamit akkor szoltam hogy erzek mindent, kaptam a masodik injekciot, vartunk 10 percet aztan ujra neki, azt hittem beszarok ugy faj, aztan jott a 3 ik injekcio, nem ereztem a fel fejem nah akkor mar valoban nem ereztem az egeszbol semmit, fogoval kibanyaszta. az erzestelenito kimennt belolem 3-4 ora alatt. Nos az utana valo 1-2 nap fajdalmas allkapocsom faj mert ugye nagyon kikell tatani a szankat ahhoz hogy hozzaferjen, de ez fajdalomcsillapitoval mersekelheto. Eltelt 3 nap es neha ramjon az hogy faj leginkabb akkor mikor faradt vagyok. Muteti heg lassan gyogyul, de naprol napra jobb. En azt mondom hogy aki teheti es van akaratereje inkabb huzassa ki es soha tobbet nem lesz vele problemaja, en special 5 evig szenvedtem vele es megerte az egesz procedura, 10 ezer ft bol megusztam az egeszet.

2013. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Nekem ma húzták ki a bal felsőt. Nem volt kint ìgy fel kellett vágni az ínyt és fel kellett törni az állkapcsot. Ugyan rosszul hangzik, de a legnagyobb fájdalmat az injekció okozta, szóval nem volt vészes. A másik elég rossz (de fájdalommentes) pillanat az volt, amikor az orvos véste a csontot. A fém és a csont súrlódásának hangja és a szék fejtámlájának a fogam feszítéséből adódó billegése a legmegrázóbb. Az a szerencse, hogy az egész nem tartott 15-20 percig, érzéstelenítéssel és varrással együtt. A fájdalomcsillapítót nem árt bevenni még az érzéstelenítő hatása alatt (ami nekem kb 2,5-3 óráig tartott) és úgy nem lesz gond.

Mivel a száj nem steril környezet, a lehető legnagyobb tisztaságot kell biztosítani. A fogkefével óvatosan, mert a varrást nem tolerálják a sörték. Azon a területen nagyon jól jön a különböző szájfertőtlenítők használata evés és fogmosás után. Ezek mellett valószínűleg felír az orvos antibiotikumot is, a fertőzés valószínűségének csökkentése miatt.

2016. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ezek szerint én is a problémás esetek közé tartozok. Nekem kb 45-50 perc volt, nagyon hülyén nőtt, hátrafelé és befelé. Csontot bontottak, kb 5* estek neki. Annak ellenére, hogy fél fejem nem éreztem, volt olyan rész amikor fájt, gondolom amikor ideget ért valamelyik eszköz. Szegény doki megszenvedett velem rendesen, a 3 fúrásnál már komolyan sajnáltam. Azonnal jegelni kell, és az első két napban folyamatosan jegelni, amennyit csak lehet. Én kaptam antibiotikumot is, elég nagy vágás lett a számban, ajándék 4 öltéssel. A másik oldalt is ez vár rám. A teljes gyógyulás 5 hét. Nekem még mindig nagyon fáj :(


De amúgy a legtöbb embernek békésen fekszik, alszik vagy már kint van annyira hogy az egész megvan 10 perc alatt és maximum egy cataflamot kell bevenni, szóval nem érdemes halogatni!

2016. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!