Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájásra, gyulladásra mit...

Fogfájásra, gyulladásra mit tudnátok ajánlani, ami nem vényközteles?

Figyelt kérdés
Tegnap óta fáj a fogam, és érzem, hogy be van gyulladva az ínyem. Dokihoz csak hétfőn jutok el.....tudnátok nekem ajánlani valamit, ami fájdalomcsillapító, és gyulladáscsökkentő is?
2012. nov. 22. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is fáj, Cataflamot ajánlott a doki, mellesleg nagyon jó érdekes módon, ha óránként megeszek egy fokhagymás pirítóst, vagy odateszek egy szelet frissen vágott fokhagymát. Csak ne lenne ilyen büdös. :(
2012. nov. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Öblögetés Jägerrel! Tavaly valami eszméletlen módon meg voltam halva az egyik fogam miatt, persze húztam-halasztottam a dokit, félek is tőle. Az utolsó este már semmi sem segített (Demalgon, Cataflam). Jägerrel öblögettem (nem nyeltem le, mert akkor pár napja már nem sokat ettem) kb 5 percenként, és tök jól elmúlt. Majdnem dokihoz se mentem el utána :) Hiába... az 57 féle gyógynövény...
2012. nov. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Cataflamot kiadnak a patikába recept nélkül is?
2012. nov. 22. 07:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami segíthet:


Langyos sós vizes öblögetés félóránként. Rágj szét egy szegfűszeget ott, ahol fáj.


Gyógyszerek közül a Cataflam a legjobb, vényköteles ugyan, de nagyon sok patikában kiadják recept nélkül.


Illetve ha Corsodyllal öblögetsz, az is jó...


Viszont: a hétfő messze van, pláne ha be is van gyulladva! Hiába szedsz bármit, csökkentheted a fájdalmat, a gyulladást, de ezzel a kiváltó ok nem fog megszűnni! Nemcsak hogy sokkal jobban elkezdhet fájni, de 4 nap ahhoz is elég, hogy egy ma esetleg menthető fogat hétfőn már ki kelljen húzni!

2012. nov. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Cataflam receptköteles,langyossós víz valóban jó, nekem is segített míg eljutottam a fogászatra.
2012. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

Igen, tudom, hogy el kellene menni, csak nem tudok sajnos. Ma délelőtt van fogászat, nem tudom kire rábízni a kicsit, holnap egyáltalán nincsen nálunk fogászat, és legközelebb amikor meg tudom oldani, az a hétfői nap!:-(

2012. nov. 22. 08:30
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!!

Péntek délutánra teljesen feldagadt az arcom, így az ügyeletre kellett mennünk, ahol kihúzták a fogam, annak ellenére, hogy be volt gyulladva, fájt nagyon, de akkor már úgy voltam vele, hogy mindegy,csak legyen kint.

Cataflamot és Augmentint kaptam rá.....Pedig kipróbáltam mindent amit ajánlottatok!:-)

2012. nov. 27. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!