Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fél az emberek többsége...

Krisz_77 kérdése:

Miért fél az emberek többsége a fogorvostól?

Figyelt kérdés
Őszi szünetben el kell mennem a fogászatra,hogy rendbetegyék a fogaim,és nem félek ettől,viszont mások igen.Azért félnek,mert látják azokat a fura orvosi szerszámokat? Vagy valami más?

2014. dec. 17. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért félnek, mert baromi kellemetlen a legjobb esetben. Legrosszabb esetben meg fáj, hiába az érzéstelenítő.
2014. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Nincs bizalmuk a dokihoz
2014. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hát én azért, mert más kiskoromtól kínoz :/
2014. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető a dolog
2014. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Az iskolafogászat miatt. A legtöbb ember itt találkozik előszőr az éppen szolgálatot teljesítő hentessel, hát akar többé hozzá vagy egy másik kollégájához visszamenni? Már csak akkor megy ha muszáj, de van aki még ekkor sem. A fogatlan emberek egy részét nem érdekli a hiány, a nagyobb részének meg nincs pénze rá. Akinek a megmaradt fogai feketék és büdös a lehelete, az egyszerűen csak igénytelen.
2014. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Az én véleményem az, hogy a legtöbb ember nincs normálisan tájékoztatva a helyes szájhigiéniáról, emiatt abban a hiszemben vannak, hogy mindent jól csinálnak és a "genetika" miatt rosszak a fogaik. Amikor pedig rászánják magukat, hogy elmenjenek fogorvoshoz már többnyire nagy a baj, erős fájdalmak vannak, előrehaladott szuvasodás, gyulladás - akár több -, így egy viszonylag nagy kezeléssorozattal indítanak, rengeteg fúrás-faragás, esetleg húzások és így természetes, hogy rossz, kellemetlen élményként marad meg a fogorvosnál tett látogatás. Másoknak is ezt a rossz élményt mesélik tovább, holott ha mindenki normálisan eljárna féléves kontrollra, akkor hosszú időn át kisebb tömésekkel és fogkőlevétellel kellene csak számolni amik közül egyik sem egy kellemetlen élmény és még a fogorvos is csak dicsérne, hogy milyen szépen ápolod a fogaid. Ráadásul a fogorvos is ember, ha valakin nem látja azt, hogy minimálisan is szégyellné a kialakult helyzetet, ahhoz a beteghez máshogy fog állni a nagy többségük, ebben szinte biztos vagyok. Én se hiszem, hogy véka alá tudnám rejteni a véleményem, ha valaki beülne a székembe rohadó szájjal és nevetgélve mesélné, hogy "ááá, a családban mindenkinek rosszak a fogai, ez van". Persze ez emberfüggő, magánfogászaton kincstári mosoly mögé rejtik a privát véleményüket a dokik. :)
2014. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Én pl a rossz tapasztalatok miatt félek, sajnos olyan fogorvosokhoz jártam sokáig, akik miatt sokat szenvedtem, és még az injekciót is barbár módra adták be. Az egyik olyan dolgokat művelt velem amit senki nem hisz el, pedig sajna igaz. Most már tudok választani orvost és nem félek.
2014. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Legtöbben szerintem gyerekkori,fiatalkori rossz élmények miatt .

Illetve maga a száj ,hülyén fog hangzani,nagyon nagyon intim terület a legtöbb embernél . Én pl előbb váltanék nőgyógyászt gond nélkül,minthogy akár egy fogkő leszedésre elmenjek egy idegen orvoshoz .


Hozzá kell még tenni,sajnos ,bár egyáltalán nem szokásom a magyar eü.t fikázni ,és biztos vannak remek sztk rendelők az országban,de nálunk például katasztrofális a helyzet . Futószalag ,úgy is kezelnek ,minimális tisztelet és odafigyelés nélkül,rettentő kevés idő jut egy betegre ,az orvosok túlterheltek stb.

És sajnos a tisztaság sem mindig megfelelő . Pl nem hiszem,hogy ott,ahol nyílt szájüregi sebeket látnak el,ne adj isten műtenek helye van a falon rohangáló csótánynak ..



Én mindenkinek azt javaslom keressen egy dokit aki szimpatikus,jó referenciái vannak,nyugodtan lehet fórumokon is érdeklődni . Én azóta sosem félek amióta találtam egy ilyet .

Arról nem is beszélve,hogy a körzetinél mostmár úgyanúgy szinte mindenért fizetni kell..

Sajnos sokan (én is) a saját kárukon tanulják meg,hogy nem szabad sokáig húzni halasztani a dolgot ...Nekem ez majdnem fél millió forintomba került,a hosszadalmas és bonyolult kezelésekről,időről nem is beszélve .

2014. dec. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. dec. 18. 15:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz régebbi kérdés, de én is megosztom, hogy miért félek a fogorvosoktól.

Alapjáraton félek az összes orvostól és a tütöl.

Fogdokitól azért félek, mert kiskoromban egy hentes fogorvos (aki ráadásul rokonunk volt) már az érzéstelenítöt is úgy adta be, hogy az ájulás kerülgetett. Utána pedig elcseszte a fogtömést és mehettem a szájsebészetre. Szájsebészeten természetesen a legparasztabb, legtuskóbb orvos volt, aki csak lehetett. 7 vagy 8 éves voltam és ahelyett, hogy megnyugtatott volna, hogy egy szuri és utána kihúzza a fogam, nem kell félni, elkezdett velem ordibálni, hogy miért nem tudok egyedül bemenni a terembe egy injekcióra, beadta az érzéstelenítöt közben anyukámat kizavarta a teremböl. Ezután nem igazán szerettem volna visszamenni hozzá. 3 óra sírás után elökerült egy másik orvos, aki kihúzta a fogam normálisan és nem üvöltözött velem.

Na, ezek után fogorvoshoz menni, háááát maga a rémálom, még így 18 évvel késöbb is.

Szóval, egyáltalán nem tudok bízni fogorvosokban.

2015. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!