Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Citromleves fogfehérítés?...

Citromleves fogfehérítés? Mennyi idő elteltével alkalmazhatom újra?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket, hogy a citromlé fehéríti a fogakat, én meg is csináltam ám írta ott azt is, hogy nem szabad gyakran, mert a kálviumot is ki"marja" a fogakból és hát ugye a külső réteget( éreztem is amikor megcsináltam, mintha a fogaim "formázhatóak" lennének, mintha puhák lettek volna kivül, elég rossz érzés volt) de a sárga foltok eltüntek, már csak 1-2 árnyalatnyit kellene fehéredjenek. alkalmaznám újra, de mennyi az az idő amennyit kikéne várjak, hogy ne roncsoljam a fogaimat, és ne okozzak szuvasodást?
2010. máj. 23. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogfehérítés citrommal

Bár a citrom valóban alkalmas arra, hogy a dohányzástól megsárgult fogakat kicsit kifehérítse, és csillogóbbá tegye, ha ezt a módszert használod mosolyod ellenállhatatlanná tételére, valószínűleg többet ártasz, mint amennyit használsz. A gyümölcsben lévő citromsav ugyanis árthat a fogzománcnak, a fogak érzékenyebbé válhatnak tőle. Ha mindenképp házi fogfehérítő módszert választanál, alkalmazd a következőket: vízzel elkevert szódabikarbónával hetente kétszer mosd át a fogaid, a citromot pedig inkább facsard a limonádédba!

2010. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennél károsabbat aligha tehetnél a fogaiddal. Én a helyedben bele se kezdtem volna, a citrom savtartalma feloldja a zománcod valósággal... Lehet, hogy fehérek lesznek a fogaid, de kirohadnak a szádból. Ha nagyon nagy kényszert érzel arra, hogy megismételd, várj vele vagy egy hónapot. Jó sokat. Nem tudom, mennyi idő kell, hogy ezt a vegyi támadást kiheverje egy fog, de én úgy egy hónapot saccolok. Nemtom. Kár volt elkezdened.
2010. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A citromlé tartalmaz savat,(citromsav) ami kellően megtámadja a fogzománcot. Csatlakozom az előttem szólókhoz,kár volt elkezdened ezt a módszert. Inkább moss fogat naponta akár 4x de ezt a hülyeséget felejtsd el mielőbb!
2010. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, ezzel tisztában voltam,hogy káros...szódabikarbónával egy időben "kezeltem" de nem sokat használt....sőt semmit sem...De azért kösz a figyelmesztetést, akkor ikább nem csinálom mégegyszer, valszeg a fogaim alapból nem hófehérek, ezért nem használt sem a sok fogmosás sem a szódabikarbóna. Amúgy nem is dohányzom, nem is kávézom...tehát akkor nem tudok ás magyarázatot arra, hogy nem elég fehérek, csak hogy a csontomnak ilyena színe..de inkább legyen kissé elszineződött de egészséges, mint szép fehér tele töméssel és tele szuvasodással...kösz a válaszokat:)
2010. máj. 23. 23:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Én belemártottam a fogkefémet egy szódabikarbónával teli tégelybe majd így megmostam vele a fogam. Nekem azonnal kifehérítette a fogam.Azóta sem érzékeltem a káros hatásait, de max heti egyszer csináld. Tehát ne keverd el vízben, hanem szórd a fogkefédre!
2013. júl. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!