Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan alkalmazhatom a naptárm...

Hogyan alkalmazhatom a naptármódszert?

Figyelt kérdés

Tapasztalt nők véleményére vagyok kíváncsi.

A barátommal szeretnénk néha hanyagolni az óvszer használatát mert őt zavarja, én meg gyógyszert nem szedhetek. Így arra gondoltam, hogy alkalmazom a naptár módszert, ezen kívül megszakítással szexelnénk, és vennék ilyen parmatex lokális fogamzásgátlót. Tudom hogy egyik sem nyújt teljes védelmet. Arra lennék kíváncsi hogy mi a véleményetek, hogy így együtt elég hatásos e? Mert még nem szeretnék gyereket, csak kezd rámenni a kapcsolatunk arra hogy őt zavarja az óvszer és van hogy engem is, és néha néha ezzel szeretnénk ezt ellensúlyozni.

És a naptármódszerről valaki tudna nekem írni, hogy melyik azok a napok amikor a legkisebb az esélye a teherbeesésnek. Olvastam, hogy az ovuláció előtti 5 napban és az azt követő 2 napban a legtermékenyebb a nő. Ez igaz? Mikor alkalmazhatnánk a legbiztonságosabban ezt a módszert? A ciklusom már elég pontosan beállt, így az ovulációt kalkulátorral nagyjából meg is tudom határozni.

Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 1. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Megszakítás+naptármódszer+spermicid azért már egész nagy biztonságot nyújt. Naptármódszerről olvashatsz egy csomót neten:)
2010. okt. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A naptármódszer csak pontos 28 napos ciklusnál alkalmazható (az "elég pontosan beállt" az kevés), hiszen egyébként gőzöd nincs, mi mikor van.

Ha az én (33N) véleményemet kérdezed, én nem kockáztatnék, soha nem is kockáztattam. De én nagyon parás vagyok, és soha nem vetetném el a gyerekemet. Én tabit szedek (semmi problémám vele), mert ÉN akarom kézben tartani ezt a dolgot, nem bízom a szerencsére, sem a megszakításra.

Amúgy ha a párod az óvszertől ki van akadva, és erre rámegy a kapcsolatotok, akkor az én véleményem az, hogy nem erre megy rá, hanem arra, hogy nem szeret. IGEN, óvszer nélkül tényleg jobb, el kell ismerni, nem vitatom én sem. DE!!! Ha szeretsz valakit, az ő biztonsága és egészsége kell, hogy fontosabb legyen, mint a saját kényelmed. Ő nem viseli az óvszert a kedvedért, de elvárja (te meg megteszed), hogy te kockáztass egy nem kívánt terhességet és abortuszt? Szerinted ez igazságos?

Mert szerintem nem. A másik dolog: megszakítással sem jó a szex, ezt tudnotok kell. Pont a lényeg veszik el benne, csúcspontnál az egyesülés. Ha a legjobb résznél kiveszi, öncélúvá és állatiassá válik. Már ha egyáltalán betartja az ígéretét és tényleg kiveszi időben... Ezt is gondold át.

2010. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A ciklusom olyan 27-30 nap közötti, azért mondom hogy aránylag pontos, nem hiszem hogy van olyan nő akinek mindig 28 napra jönne meg.

Természetesen nem vetetném el ha terhes lennék. És nem azért megy rá a kapcsolatunk mert nem ért meg, én elmagyaráztam neki hogy én nem szeretnék minden hónapban ezen görcsölni, hogy megjön vagy nem jön. Csak az a baj, hogy őt annyira zavarja néha hogy nem megy úgy a szex ahogy kellene. Azt meg már megbeszéltük, hogy a közeljövőben szeretnénk gyereket, csak előbb szeretnénk jó körülményeket teremteni neki. Ez az oka hogy még most nem szeretnék teherbe esni.

Így gondoltam arra, hogy néha néha ha a naptár szerint sem vagyok termékeny és még ezt a parmatexes dolgot is használom akkor hátha ő is úgy érezné hogy nem én nem akarom gumi nélkül, hanem féélek a terhességtől. Mert érzékelem én is néha hogy neki nem jó a gumi.

2010. okt. 2. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt a három módszert kombinálva, legalább olyan biztonságos mint a gumi. Szerintem nyugodtan védekezzetek így!
2010. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!