Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a Zoloft antidepresszánsal? Okozott valakinél álmatlanságot?

Figyelt kérdés
én még csak 3 hete szedem, napi fél szemet. milyen pozitív vagy negatív tapasztalatok vannak aki szedi?
2010. júl. 12. 20:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Főleg hogy tapasztalatból jöttek! hát én megpróbáltam a rivotrilt teljesen lecsökkenteni 3 szemet szedtem per nap a 0,5-ösből

Most fél szemet szedek 3x a 0,5 -ösből. És egy szem zoloftot.

mindig utáltam a gyógyszerket és ha később tudom majd a rivót teljesen el szeretném hagyni. De túl merész voltam és túl gyorsan csökkentettem és megjártam. Szóval nem szabad.

Remélem én is el fogom tudni hagyni a rivót teljesen.

köszönet a tapasztalatokért!

2010. júl. 16. 15:29
 12/17 anonim ***** válasza:

A 0,25-t tekintsd egységnek és ebből hetenként mínusz 1. Tehát nálad 6 hét lejönni kb.

És először az estiből vegyél el, aztán a déliből, utoljára a reggeliből, aztán még egy kör újra ebben a sorrendben.

2010. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Miért épp az estiből?

Én szürkület felé érzek erősebb szorongást. Este elalváskor pedig aztán erősen hullámzanak az érzelmeim. tudatosan kell koncentrálnom a megfékezésükre. De a rosszullétem emléke félelmet kelt.

Egyenlőre megvárom amíg a zoloft teljesen kifejti a hatását utána csökkentem a rivotrilt..

Én sajnos túl gyorsan akartam letenni napi három szemről 2 hét alatt csökkentettem egy és fél szemre.. majd tovább akartam csökkenteni egy szemre úgy hogy a negyedet elhagytam reggel.. Na akkor jött a front a rosszulét

minen zaj élessé vált nagyon feszült voltam szinte vibráltak az érzéseim. Délután pedig hírtelen elöntött a forróság félelme amint kezdett felkúszi rajtam és elborítani mint valami tűz.. Na ekkor fogtam magam és bevettem még egy fél szemet majd azonnal felvettem a sportcipőt és futottam vagy egy fél órát majd még szobabicikliztem is. Borzalmas volt de nem hagytam elhatalmasodni.

2010. júl. 16. 23:05
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért este, mert én abból indultam ki, hogy az esetek 99%-ban napközben a gázosabb: stressz a suli v. munkahely miatt, nehezebb is lelépni, meleg stb. Hazafelé illetve otthon az ember megnyugszik, lazíthat, elfekhet amikor csak akar.

Na mindegy, szóval abból az időszakból vedd el először, ahol nálad a legstabilabb.

2010. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, google keresés közben tévedtem ide, de azért még válaszolok, hátha másoknak is hasznára válik. Nekem pánikbetegség miatt kellett szednem antidepit, és nyugtatót, sok fajtát végig kellett zongoráznom, mert nem úgy hatottak, ahogy kellett volna, végül egyedül a zoloft+frontin párosítás segített. Nekem mellette volt terpáia is, így ezek mellett semmilyen mellék hatást nem éreztem, és egy-két hét után már bírtam felhőtlenül közlekedni is, majd egy-két hónap után el is hagyhattam őket. Ajánlani nem igazán ajánlom én se egyiket se, pláne nem csak a szedésüket, mert az önmagában tényleg nem segít, de számomra ez a párosítás okozott tényleg pozitívumokat.
2014. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasznosnak bizonyultak..

Jelenleg már semmilyen kemikáliát nem szedek. És így a legjobb.

2015. jún. 7. 09:23
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia. Meddig szedted a Zoloftot?:)
2015. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!