Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire kritikus...

Miért vagyok ennyire kritikus a kulsomet illetően?régen sokkal boldogabb voltam ,amikor még nem érdekelt.

Figyelt kérdés

Volt egy eveszavarom 15 éves koromban,és minden a gyogyulasom után kezdődött.Már nem tudok bűntudat nélkül megenni semmit,ami több mint a napi szükségletem.Edzek rendszeresen,de ha kihagyok pár napot gyűlölöm magam,ezért betegen is próbálok lemenni.

Nem vagyok magamra büszke,soha.

Bármit érek el.Ha izmosodok,akkor sem.Megrogzotten írom minden nap végén hogy mennyit ettem.

Nem vagyok már anorexiás,viszont ezek a szokások évek mulva sem múltak el.

Akkor múlt el,amikor kapcsolatom lett.Ahogy szakítottunk,megint ezzel próbálok kontrollálni.

És akkor érzem magam boldogabban,ha látom hogy kevesebbet ettem egy picivel mindig.Állandóan nézem magam a tükörben.Immár 7 éve van ez velem ez az ördögi kör.Emellett természetesen más mentális problémám is van.

Depresszió,hangulatingadozas,és kényszer betegség,ami az őrületbe kerget.Mennyire súlyos ez a dolog?

Külső szemlélő nem látja a napi harcaimat,nem is nagyon vannak barátaim.Család is elég csonka.

Próbáltam önsegítő könyveket olvasni,szemléletet váltani,de ez már annyira belém íródott,hogy úgy érzem csak akkor vagyok értékes,ha jól nézek ki,viszont sosem vagyok elégedett magammal.Pszichiaternel jártam,gyógyszert szedek rendszeresen(szorongásra),de ingyenes terápiara nincs lehetőségem.Jartam már pszichológusnal,de nem éreztem hogy segít,plusz nagyon drága,így is alig jövök ki hónap vegere.

Anyámmal élek,osztondijbol,és dolgozok mellette.Mit javasoltok?


2022. dec. 28. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Csak a szép embereket értékelik a mai világban. Nem csodálom, hogy kialakult nálad ez a megfelelési kényszer.
2022. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
TB alapon is van segítség, nagy baj esetén. Hogy érted, hogy nincs lehetőség ingyenesre?
2022. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha szép vagy bárkit és bármit megkaphatsz.

- Kell egy jó munkahely?

Legyél szép.

- Sok barátra van szükséged?

Legyél szép.

- Férfiak/Nők heverjenek a lábad előtt?

Legyél szép.

2022. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

32 éves férfi vagyok, egész életem során rengeteg bántást kaptam a külsőm miatt, szorongtam is miatta rengeteget. Igazából az utóbbi 1-2 évben kezd múlni ez a dolog. Már valahogy kevésbé érdekel.


Ugyanúgy igényes vagyok és adok a külsőmre, de valahogy elfogadtam, hogy bárhogy is nézek ki (ha ennél 10x jobban is néznék ki), mindig lesz nálam szebb, jobb, okosabb. Szerintem ez ilyen soha véget nem érő versengés, amiben úgysem nyerhetsz.


Meg megtanultam így az eddigi életem során, hogy mindig lesz olyan aki nem kedvel (ezt most külsőtől függetlenül írom). Ez az oldal is jó példa rá, legyen bármilyen jó gondolkodásod, 5 ember azt mondja egyetért veled, és jön egy 6. aki azt mondja hogy ekkora baromságot még nem hallott mint amit te írtál. Szóval olyan nincs, hogy te mindig jó leszel mindenkinek kivétel nélkül.


A külső ugyanez. 5 ember megdicsér, a 6. meg azt mondja, hogy a kutyának se kellenél. Hozzáteszem, az emberi természet az olyan, hogy téged pont az az 1 véleménye fog izgatni, és a többi 5-öt fogod figyelmen kívül hagyni, mert hát "hogyhogy annak az 1-nek éppen nem".


Ezt neked kell rendezned belül és megértened ennek a dolognak a működését. Ha holnap 100 ember mondaná hogy te igenis jó vagy, 1 pedig hogy sz.r vagy, te arra az 1-re figyelnél.


Az önelfogadás nem ott kezdődik, hogy írod hogy mit ettél aznap. Az önelfogadás az, hogy ismered a saját korlátaidat és annak megfelelően élsz. Ne járj konditeremben ha egyébként a hátad közepére sem kívánod azért hogy megfelelj akár idegen embereknek is, mert így soha nem leszel boldog és nincs az a pszichológus aki segítene rajtad.


Mindenkinek vannak korlátai, ki azzal harcol hogy kövér, ki azzal hogy kórosan sovány, valakinek egész életében függőségei vannak, valakinek pénzügyi problémái, stb.


Addig míg nincs benned hajlandóság hogy a saját korlátaid elfogadd, nem lesz változás. Legyél igényes, járj olyan ruhákban amiket te magad szeretsz, és lehetséges hogy sosem fogsz ebben kiteljesedni, de ez mellett van 1000 dolog amiben ki tudsz. Szóval nem csak erről szól az élet.

2022. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!