Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék felkészülni a...

Hogyan tudnék felkészülni a halálra?

Figyelt kérdés

Három hónapon maradt.

Hogyan tudnék felkészülni a tudatom teljes, örökre szóló megszűnésére?



2023. márc. 29. 17:26
1 2
 11/20 anonim válasza:
72%

Én nagyon sajnálom. Sok ismerősöm meghalt már. Próbálj elköszönni mindenkitől.

Félek a haláltól. Nem tudom mi lesz a végén. Hogy ér véget.

Én elbasztam az életem. Mindent elrontottam. Nekem megváltás volna a halál. De gyáva vagyok.

Szerettem a 80-as éveket, visszasirom. Gyerek voltam.


41/F

2023. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 NTBS ***** válasza:
Igazából sehogy.
2023. ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
43%
Mitől van csak annyi időd?
2023. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%
ha még nem találtad meg Jézust, igyekezz minél hamarabb megtalálni
2023. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyrészt részvétem az aggodalmad miatt!


Másrészt ha ez orvosi diagnózis, akkor tudjál róla, hogy hányszor tévednek orvosok, olvasgass ilyen híreket!


A vallási vagy hitbeli megtérés tényleg segíthet lelki nyugalmat találni, a testi fájdalmakra meg vannak fájdalomcsillapítók, ugye.



Mitől félsz konkrétan? Az ismeretlentől? Miért kell attól félni?


Varrj el szálakat, képzeld el a világot a halálod után: kinek milyen teendője lesz, ki hogy fogja érezni magát. Ki intézi a temetésed? Hova? Hogy tudsz segíteni még az életedben neki?


Attól félsz, hogy ki lesz veled vagy egyedül leszel, amikor kiszáll belőled az élet? Kérdezd meg itt külön kérdésben, hogy ki fogná kezed az utolsó pillanataidban, biztos lenne valaki, tán többen is! Annyival fontosabb a lélek boldogsága a testnél, hogy ha valaki akár ki is fut az életből mérhetetlen fizikai fájdalmak mellett, viszont szeretve érzi magát, már nem fáj a teste sem annyira, ez köztudott.


Írd meg, le életed történetét, amelyben akár olyanoktól is bocsánatot kérhetsz, akiktől az életben nem sikerült valamiért!

2023. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%
A buddhista életfelfogás sokat segít a szemlélet változtatásán, hogy félelem helyett békével és nyugalommal tekints előre, és a tudattal, hogy a lélek nem szűnik meg létezni! Vannak nagyon jó filmek ehhez.
2023. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Aki a múltban él, depressziós, aki a jövőben él, görcsös, csak az a boldog, aki a jelenben él, pláne, ha hálás tud lenni azért, amije van. Tehát nézz körül az életedben, hogy most miért lehetsz épp hálás és maradj a jelenben a hálából adódó boldogságban!
2023. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy kibirhatatlan. Ahogy lazas betegen se rossz, ha lefekhetunk, becsukhatjuk a szemunket. A macska felrevonul es fokozatosan kikapcsolja a tudatat is.

Szerintem akkor faj, ha minden erovel maradni, vagy teljesiteni akarunk. Ugy ertem, a szereto csaladhoz beszelni. Befele kell fordulni, engedni.

Na es utana kiderul, hogy az itteni en vagyok en utan is van letezes. Csak maskepp.

2023. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%
A tudatod nem tud megszűnni, nem olyan fajta. A tudat olyan mint a tér, nem tud eltűnni. Tehát az öntudatod halhatatlan.
2023. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!