Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék barátnőt szerezn...

Hogyan tudnék barátnőt szerezni Borderline ként?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen megy ez férfiként hiszen rettegek a visszautasítástól nem merek kezdeményezni ha mégis

van olyan hogy már közelebb kerülők a hölgyhöz de valamiért mindig elbaszok valamit pontosabban ellököm magamtól (leértekelem)

Valahol szükségem van az közelségre de valahol meg félek is tőle viszont úgy érzem jót tenne az állapotomnak egy kapcsolat

Illetve az önbizalmam is ingadozó

Valakinek tapasztalat vagy esetleg tipp



2023. jún. 30. 01:01
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

10

Igenis magas empátiával rendelkezünk nemtudom honna jött hogy nincs

2023. jún. 30. 10:04
 12/29 anonim ***** válasza:
74%

10


Én ritka kedves, empatikus ember vagyok, nagyon sokan szeretnek, rengeteg ember automatikusan kedvel szinte. A párkapcsolat nagyon nehéz terep nekünk, de tényleg nem értem, hogy mit nem értesz azon, hogy NEM SZÁNDÉKOSAN bántjuk meg a partnerünket. Egyébként biztos sokat értesz a témához, én pl. a skála enyhe végén helyezkedek el és nem jellemző, hogy túl sok bánatot okoztam volna a partnereimnek, inkább ők szivattak jó sokat.

2023. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
#3: Milyen nőt keresel?
2023. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

Nézd nem szándékosan tesztek tönkre valakit (tőled idézek).

Két kérdésem lenne.

1. Miért kell egyáltalán tökretenni valakit.

2. Hol van az empátia amikor éppen tönkretesztek valakit?

2023. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

14


Sok víznek kell még lefolynia a Dunán, hogy érzelmileg intelligens ember legyél.


1. Nem csak borderline-ok tesznek tönkre valakit egy párkapcsolatban. Számtalan kapcsolat megy tönkre "egészséges" emberek között is, felsorolni is sok lenne, hogy mennyi okból. És az érzékenyebb emberek közül vannak olyanok, akik soha többé nem állnak fel ebből.


2. Én speciel személy szerint senkit nem tettem tönkre.


3. Van egy igazán nagyon szép, vonzó, szexis (ráadásul okos, kedves, házias) bordi barátnőm, a pasijával majdnem 5 éve együtt vannak, a pasi soha nem fogja otthagyni, mert akármilyen kiállhatatlan is tud lenni a barátnőm, vannak benne nagyon nagyon vonzó dolgok.


4. A bordik sehol nincsenek "kártékonyság" szempontjából a nárcisztikus szem.zavarban szenvedőkhöz képest. Egy kanyarban sincsenek, mondhatni.


5. Nem az empátiájuk miatt tesznek tönkre a bordik senkit, hanem azért, mert rettegnek az elhagyástól, borzasztó mély sebeik vannak, bizonytalanok, dühösek, de legesleginkább ez a gondjuk, hogy félnek, hogy nem szerethetőek.

2023. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Az utolsóval egyettértek

Köszönöm

2023. jún. 30. 15:05
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem tudom, hogy ez a nagyon frusztrált valaki aki a kérdéshez semmi hasznosat nem tudott még hozzászólni csak idejött vitatkozni, levezetni a feszkót az tisztában van vele hogy a BPD-s az nem egy külön faj, hogy csak egymás között szaporodhatnak? :D

Nem egyformák, nem ugyanúgy funkcionálnak sokan nem fognak senkit tönkretenni, mások meg valóban olyan szar állapotban vannak ami kizárja hogy az a kapcsolat egészséges lesz, ez tény. Utóbbihoz nem kell BPD egyébként. Te olyan párt választasz magadnak amilyet akarsz, olyan kapcsolatokat alakítasz ki amilyet csak szeretnél, de vannak más felnőtt emberek is akik döntenek a sajátjukról. Ha valaki esetleg nem lenne képes önálló döntéshozatalra állapotánál fogva, akkor pszichiátriai szakvéleményt is figyelembe véve a bíróság gondnokság alá helyezi, ez nem a te kompetenciád. Köszi.


6: Hát figyelj régen nálam is erősen működött a félelem az elhagyatottságtól, mondjuk ez nálam átcsapott abba hogy nehezebben kötődöm, nagyon könnyen kilépek kapcsolatokból ez talán valami védekezési mechanizmus. A lényeg, ha úgy érzed téged nagyon megviselnének a rövidebb kapcsolatok ahol pl. pár nap után elutazik a másik akkor inkább mégsem ajánlom. :D Szerintem mindenkinek megvan az a kapcsolattípus amiben jól tud működni. Annyit tudok javasolni hogy tapasztald ki nálad mi ez. Szerintem elég sok bpdsnél inkább az atipikus kapcsolatok a nyerők is az a baj amikor a sztenderdet próbálják magukra erőltetni. Nálam mondjuk párkapcsolatnál volt egy fura mániám: ne költözzünk össze vagy ha igen a külön szobáról akkor sem mondok le. Ezen sokan felhördülnek, hogy úristen ez így nem is kapcsolat stb, stb. Nekem az és erre szükségem van ha a párommal ebben konszenzus van akkor ez a kapcsolatunk, az meg tök mindegy mások mit gondolnak. Én azt is megértem ha 10-ből 9 nő erre azt mondja hogy nem, én azt keresem aki azt mondja igen. És hidd el akàrmilyen fura hepped van, találni fogsz valakit aki azt mondja ‘na végre valaki ilyen’.

2023. jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
3%

Sehogy

Bordelinok alkalmatlanak a kapcsolatra

2023. júl. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
93%

Sziasztok!

5 éve diagnosztizált, borderline-os/26N vagyok!


Na, álljon meg a menet!

Aki azt írja nem való nekünk barát sem gyermek, mégis mit képzel, miből gondolja, hogy bárkinek is megmondhatja mire való, vagy mire nem?

Honnan veszi, hogy nem vagyunk értékesek, épp úgy mint bárki más,csak azért mert kaptunk egy diagnózist?!....

(Rengetegen vállalnak úgy gyermeket, hogy sokkal rosszabb állapotban vannak, és nem jártak életükben szakembernél)

Ahány ember, annyi féle borderline létezik.....


Én járok azóta terápiába, mióta megvan a diagnózisom.

Rengeteget fejlődtem az elmúlt évek alatt pozitív irányba.


Ez egy állapot, nem te vagy a diagnózis!

Igenis méltóak vagyunk a szeretetre, csak az olyan emberek miatt lettünk olyanok, mint a "Kedves" kritikus válaszadók.

Nézzetek magatokba, utána kritizáljatok minket!

Úgy gondollom, aki ilyen hangnemben beszél a másikról maga sem lehet jól mentálisan...


Kérdező , én szívesen beszélgetnék veled, ha van kedved barátkozni nyugodtan írj! :)

2023. júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
23%

(Rengetegen vállalnak úgy gyermeket, hogy sokkal rosszabb állapotban vannak, és nem jártak életükben szakembernél)



Gratulálok nekik!

Én egy üvöltöző, bőgő borderline tüneteit hozó “apa” gyereke vagyok, aki vagy az anyámmal vagy a szüleivel tartatta el magát és tőlem is lopott pénzt.


Kb 6 fele mentális betegség keveredik bennem és ez nagyrészt az ő hibája!!!


Nem kell sem gyerek sem kapcsolat egy beteg embernek!

2023. júl. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!