Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásos esetekbe...

Szociális szorongásos esetekben mit éltek át? Szedtek rá valamilyen gyógyszert, segít?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Én lehúzott redőnyt szedek rá.
ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szia. Én 4 éve szorongok. Mostmár kevesbe. Ert egy nagy trauma apukám fejbelotte magát. Láttam a testet. Szörnyű volt. Akkor nem jött ki rajtam majd később. Egyszer a semmiből egy eveskor félre nyeltem vagy nem zárt a nyelőcsövem nemtudom. Halalfelelmem lett. Csak vizzel tudok enni. Ha nincs nalam nem eszek. De!! Elfogadtam hogy ez egy állapot. Voltam sok szervi kivizsgalason rendben vagyok. Így probalom normalisan tengetni az eletem. Néha ramtor de tudatositom magamban h elmúlik. És így is van. Szörnyű.hipohonder is vagyok melle. Nos én kerestem egy szakembert ahova egyszer mentem el és utána soha többet. Nem ertettem és nem éreztem h mit is akar.igy se gyogyszer se orvos se senki a családom kívül nem tudja hogy szorongok. Nehéz de egyedül is menni fog fontos a sok b vitamin én magneb6 4x1 napi szinten
ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szorongást érzek… Nem szedek semmit. Ha nagyon muszáj, akkor összeszedem magam és megcsinálom, amit meg kell. Pont ma volt egy nehéz szitum: egy hivatalos helyre kellett bemennem egy telefonért, amit egy ismerősöm felejtett ott előző nap. Kerülgettem fél órát az épületet, mire végre bementem. 15 milliószor lejátszottam a fejemben, hogy mi fog történni, mit fogok mondani, mit fognak válaszolni, stb. Pulzusom ilyenkor az egekben, szédülök, izzadok, remeg a hangom, remeg a kezem, a gyomrom egy görcsben. De érdekes, valahogy mégis megcsinálom mindig mosolyogva. Aztán hatalmas megkönnyebbülés, amikor túl vagyok rajta. Kb. ilyen euforikus érzés. Kíváncsi vagyok nagyon, hogy a kívülállók vajon mit érzékelnek meg látnak abból, ami bennem az ilyen helyzetekben zajlik.
ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Rajtam rögtön észlelik pl. interjún, hogy félenk, zárkózott vagyok. 😓

Nekem előadás tartáskor szokott remegni a hangom.

ápr. 11. 21:15
 5/19 anonim válasza:
Én összevissza beszélek, dadogok, meg hülyén viselkedek, meg full szégyenérzet, úgy érzem hogy támadni fognak emiatt, ezért még erősebb a szorongás, Aurorixet szedek, valamennyire segít is, de kevés a boldogsághoz
ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem fordulj pszichológushoz, ő tud adni tanácsokat, gyakorlatokat. Egyébként szerintem az erőltetés tud segíteni ingyen, hogy hozzászokj a dolgokhoz. Én is nagyon tudok izgulni. Pl előadás előtt volt már olyan, hogy keveset aludtam előtte, és úgy voltam vele, hogy na hát ez most mindegy, és végül jól sikerült, mert túl fáradt voltam ahhoz, hogy izguljak xdd De nem ajánlom:D

Meg társaságban: úgysem érdekel senkit. Mindenki magával foglalkozik leginkább, aki meg nem, hát az meg egészségére. Én pl instaposztolással, bereallel is próbálom szoktatni magam ahhoz, hogy nem kell mindig tökéletesnek lennem és nem szabad érdekelnie, hogy mit gondolnak mások.

ápr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én fiatalon nagyon szorongtam mások előtt szerepelni ill. bizonyos társas helyzetekben. Ez még az iskolai jellemzésemben is szerepelt. Elkezdtem erőltetni, direkt keresni a helyzeteket. Pár év múlva már mindig engem kértek fel, ha pl. színpadon több száz ember előtt kellett szerepelni vagy médiának nyilatkozni. A munkám is ez lett.
ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7# De jó:) bárcsak nekem is sikerülne.
ápr. 12. 09:40
 9/19 A kérdező kommentje:
Én nagyon zárkózott vagyok, és nem is beszélek, nehezen fejezem ki magamat szóban.
ápr. 12. 09:45
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyre több ember ilyen és szerintem ez az annyira agyondícsért digitalizációnak is köszönhető.


Viszont egy valamiben biztos vagyok: a szociális szorongás egy tünet, mégpedig az önbizalomhiány tünete.

Ezt tapasztalatból mondom. Önbizalom hiányos vagyok, és ez szociális szorongást is okoz nálam, mivel nem bízok magamba nagyon könnyű megsérteni, ezért szorongok szociális helyzetben.

A gyenge önbizalmat nagyon könnyű tovább rontani, mert az önbizalomhiányos ember mindent magára vesz és mindent a lehető legrosszabbul értelmez.

ápr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!