Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásos esetekbe...

Szociális szorongásos esetekben mit éltek át? Szedtek rá valamilyen gyógyszert, segít?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 20:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10# Igen, azt már hallottam, hogy az önbizalmat kell helyrehozni. Iskolai kudarc, óvó szülők, miatt alakult ki nálam szerintem. Nem is nagyon pályázok meg olyan állást, ahol elvárt a jó kommunikációs készség, csapatmunka - jön a gondolat, hogy ide

úgysem vesznek fel stb.

ápr. 12. 19:48
 12/19 anonim ***** válasza:
C-PTSDm van, antidepresszánst szedek. Nekem az segít a szociális szorongáson, korábban izoláltam magam másoktól, most jobb.
ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12# Könnyebb a kapcsolatteremès, másokkal való beszélgetés?
ápr. 13. 21:04
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Vannak kifejezett szorongásoldó tabletták. Az angol nyelvű internet sokkal kiterjedtebb ott ajánlom a keresgélést.

Azt hiszem van konkrét subreddit is szociális szorongásos embereknek.

A neve angolul: social anxiety

ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ja és ezektől az elmondottak alapján sokkal könnyebb kapcsolatbalépni(jól fog esni a kapcsolatteremtés, beszélgetés), nem leszel kínos, és egyéb kellemetlenségek sem lesznek amik a szorongás miatt voltak.
ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok

Mivel én szénné vagyok traumatizálva, ennél csak feljebb van, úgyhogy igen jobb.

De nem te döntöd el, hogy milyen gyógyszert kapsz, hanem a pszichiáter. Bár kb kérni is tudsz tőle gondolom, én nem kértem, hanem kaptam, de nekem pitiáner problémám a szociális szorongás a többihez képest, úgyhogy én kifejezetten a diagnózisom miatt kaptam, meg depressziós is vagyok.

Meg kell beszélned a szakemberrel mi nyomaszt szociális helyzetekben és akkor találtok valamilyen gyógyszeres megoldást, ha azt szeretnél. Tb alapon pszichiáterhez beutaló se kell.

Egyébként meg egy pszichológus nem ártana, ha a gyógyszert kerülöd is, az is van tb alapon, a mélyére ásni a problémáidnak, önbizalmat építeni stb.

ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
ápr. 14. 10:41
 18/19 anonim ***** válasza:
Szedek rá gyógyszert,de hiába. Nekem csak az alkohol segít. Olyankor elmúlik a fóbia emberek közt,csak már az a baj,hogy alkoholista lettem ez miatt.
ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
18# Sajnalom. Nekem az alkohol sem segít.
ápr. 21. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!